2011 10 29

„Žalgiris“ pažemintas savų žiūrovų akivaizdoje: kauniečiai pralaimėjo „Nižnij Novgorod“ ekipai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė pralaimėjimą VTB Vieningosios lygos varžybose. „Žalgirio“ arenoje žalgiriečiai nusileido „Nižnij Novgorod“ ekipai 86:92 (21:28, 21:18, 24:24, 20:22).
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / T.Lukšio/BFL nuotr.

Tai antras „Žalgirio“ pralaimėjimas Vieningoje lygoje per ketverias rungtynes. Antrame ture kauniečiai išvykoje buvo nusileidę „Astana“ ekipai. „Nižnij Novgorod“ komandai tai pirmoji pergalė turnyre.

„Nižnij Novgorod“ lyderis Michalas Ignerski rungtynes pradėjo 8 taškais iš eilės. Kitoje aikštės pusėje „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė Paulius Jankūnas, iš toli įmetęs Sonny Weemsas ir dvitaškį pataikęs Tomas Delininkaitis (7:8). Po keturių Roberto Javtoko taškų ir Ty Lawsono baudų metimų kauniečiai išsiveržė į priekį (13:11), bet atkakliai iš toli atakavę svečiai vėl persvėrė svarstykles į savo pusę (16:13). Be to, jie pradėjo išnaudoti skyles žalgiriečių gynyboje po krepšiu ir atsiplėšė 26:19. Marko Popovičius prasiveržimu baigė pirmąjį kėlinį, tačiau „Žalgiris“ atsilikinėjo 21:28.

Nors prasidėjus antrajam kėliniui S.Weemsas pataikė antrąjį savo tritaškį, „Nižnij Novgorod“ atsakė 7 taškais ir trumpam įgijo dviženklį pranašumą – 35:24. Žalgiriečius išjudino R.Javtoko varžovui skirta nesportinė pražanga. Robertas pataikė baudą, P.Jankūnas įmetė tritaškį, o S.Weemsas pridėjo metimą iš po krepšio (30:37). Dar labiau šeimininkai priartėjo sėkmingą atkarpą sužaidus T.Lawsonui. Iš pradžių skanduojant 9000 žiūrovų Ty taikliai atakavo iš toli, atliko rezultatyvų perdavimą R.Javtokui bei perėmęs kamuolį pelnė dar du taškus – 37:41. Keturių taškų skirtumas išliko ir pasibaigus antrajam kėliniui, nepaisant M.Popovičiaus tritaškio ir Mindaugo Kuzminsko metimo – 42:46.

Trečiąjį kėlinį aktyviai pradėjo T.Lawsonas, pelnęs du taškus ir perdavęs kamuolį T.Delininkaičio tritaškiui. Po R.Javtoko taiklaus metimo kabliu ir S.Weemso taškų rezultatas tapo lygus 51:51. Tuomet Novgorodo ekipos gynėjas Nemanja Protičius pataikė du tritaškius iš eilės ir svečiai vėl atitrūko 59:51. „Žalgiris“ pateikė greitą atsakymą: S.Weemsas įmetė dvitaškį atšokdamas, greita ataka pasibaigė M.Kuzminsko dėjimu, o po Manto Kalniečio perdavimo Milovanas Rakovičius pelnė du taškus su pražanga (58:59). M.Ignerski greitoje atakoje ir Ernestas Bremeris tritaškiu vėl leido „Nizhny Novgorod“ ekipai pirmauti didesniu skirtumu (68:62), tačiau P.Jankūno ryžtingas žaidimas ir dar vienas M.Kuzminsko dėjimas pristabdė svečius – 66:70.

Per pirmąsias penkias ketvirtojo kėlinio minutes žalgiriečiai tesurinko du taškus, o M.Ignerski ir Semionas Antonovas kartu pelnė 13 ir „Nižnij Novgorod“ pirmavo 83:68. Situaciją taikliais tritaškiais bandė taisyti M.Kalnietis ir DeJuanas Collinsas (74:85). Gynyboje susiėmę kauniečiai, net ir porą atakų nesėkmingai puolę, nenuleido rankų ir toliau kovėsi. Komandos kapitonas P.Jankūnas įspūdingai įdėjo į krepšį ir iš viso pelnė 7 taškus iš eilės (80:85, likus žaisti 2 minutes). Po minutės pertraukėlės Paulius dar kartą pasižymėjo, bet svečių atakos metu buvo prasižengta prieš S.Antonovą, kuris sumetė abi baudas. Kitas „Žalgirio“ antpuolis baigėsi nesėkmingai, o svečiai pataikė 1 baudos metimą. Nors R.Javtokas dar pelnė taškus (84:88), bet apsigynę žalgiriečiai neatsikovojo kamuolio ir galiausiai turėjo pripažinti „Nižnij Novgorod“ ekipos pranašumą – 86:92.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (5 atk. kam.), S.Weemsas 14 (9 atk. kam.), T.Lawsonas 11 (4 rez. perd.), R.Javtokas 11 (2 blk.), D.Collinsas 7, M.Popovičius 7, M.Kuzminskas 6, T.Delininkaitis 5, M.Rakovičius 5 (7 atk. kam.), M.Kalnietis 3.

„Nižnij Novgorod“: S.Antonovas 24 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), N.Protičius 17, M.Ignerski 17, E.Bremeris 13 (11 rez. perd.), I.Pauničius 10 (5 atk. kam.).

„Chimki“ įveikė Ukrainos klubą

Kitose Vieningosios lygos A grupės rungtynėse Kijevo „Budivelnik“ (1 ir 2) ekipa su dviem lietuviais namuose 75:92 (21:22, 17:28, 17:22, 20:20) nusileido Maskvos srities „Chimki“ (4 ir 0) klubui, kurį treniruoja Rimas Kurtinaitis.

Michailas Anisimovas per 13 minučių taškais nepasižymėjo (0/4 dvitaškiai), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir 4 kartus prasižengė.

Rolandas Alijevas ant parketo praleido 21 minutę, per kurią įmetė 5 taškus (1/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, prarado 3 kamuolius ir 2 sykius pažeidė taisykles.

Šeimininkams Jackas McClintonas surinko 16 taškų. Nugalėtojų gretose taškus pelnė: Timofejus Mozgovas (13), Sergejus Monia (12), Krešimiras Lončaras (12), Vitalijus Fridzonas (11), Austinas Daye (10 tšk.).    ž