2009 10 15

„Žalgiris“ priešinosi CSKA komandai tris kėlinius

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai VTB Vieningojoje krepšinio lygoje startavo pralaimėjimu. Ketvirtadienį išvykoje jie 74:90 (20:20, 18:24, 21:24, 15:22) nusileido vienai iš turnyro favoričių Maskvos CSKA komandai. Tris kėlinius lygiai kovojusiems Lietuvos vicečempionams koją pakišo klaidos.
Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės turnyro finale kovoja Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.
„Žalgiris“ Maskvoje parodys tikrąjį savo veidą. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Daug ažiotažo sulaukusias rungtynes stebėjo būrys krepšinio legendų. Legendinių „Žalgirio“ ir CSKA dvikovų dalyviai Arvydas Sabonis ir Vladimiras Tkačenka netgi išėjo į aikštę kovoti dėl simbolinio ginčo kamuolio.

Komandos lygiai grūmėsi beveik tris kėlinius, tačiau lemiamą spurtą pradėję CSKA krepšininkai jau ketvirto ketvirčio antroje pusėje po Ramūno Šiškausko tritaškio pirmavo triuškinamu 20 taškų skirtumu. Likusios kelios minutės buvo tik formalumas.

„Žalgiris“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 31:20, tačiau padarė beveik dvigubai daugiau klaidų nei varžovai – 21:12. Nugalėtojams 16 taškų pelnė Andrejus Voroncevičius, 15 – Zoranas Planiničius, 11 – Ramūnas Šiškauskas. Lietuvis per 24 minutes atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir blokavo varžovo metimą.

„Žalgirio“ ekipoje išsiskyrė Dainius Šalenga ir Mantas Kalnietis. Jie pelnė po 18 taškų. Travisas Watsonas pridėjo 14 taškų ir 14 atkovotų kamuolių. 9 taškai Marcuso Browno sąskaitoje, 6 – Mirzos Begičiaus, 4 – Tado Klimavičiaus, 3 – Martyno Pociaus, 2 – Povilo Čukino.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Kauniečiai tuščiai pažadais nesimėto. Jau pačioje rungtynių pradžioje jie smogė iš peties. Po Dainiaus Šalengos ir Mirzos Begičiaus spurto žalgiriečiai išsiveržė į priekį 7:0. Tik išėjus CSKA kapitonui Viktorui Chriapai į aikštę maskviečiai sugebėjo susikaupti ir įpusėjus kėliniui išlyginti rezultatą 9:9.

Kauniečiai nė negalvojo atiduoti iniciatyvos. Mantas Kalnietis ir Travisas Watsonas tuoj pelnė 5 taškus be atsako. Rusijos čempionų vežimą tempti ėmė V.Chriapa ir Ramūnas Šiškauskas. Netrukus rezultatas vėl tapo lygus – 17:17. Pirmą ketvirtį komandoms nepavyko įrodyti pranašumo – 20:20. Marcuso Browno tolimas taiklus metimas beveik nuo vidurio aikštės nebuvo įskaitytas.

Antras kėlinys

Aikštės šeimininkai antrą kėlinį pradėjo keturiais taškais be atsako ir pirmą kartą šioje dvikovoje išsiveržė į priekį 24:20. Gintaro Krapiko auklėtiniai parodė, kad nesirengia prisiimti besivejančiųjų vaidmens. Po M.Kalniečio ir M.Browno tritaškių bei M.Begičiaus dėjimo „Žalgiris“ vėl pirmavo 28:26.

Komandos įsivėlė į žaidimą taškas į tašką. Pabėgti CSKA krepšininkams neleido kauniečių legionieriai – T.Watsonas puikiai kovojo po krepšiais, o M.Brownas terorizavo varžovus taikliais tritaškiais. Įpusėjus rungtynėms Maskvos klubas sugebėjo susikrauti 6 taškų pranašumą – 44:38.

Trečias kėlinys

Po pertraukos D.Šalenga tritaškiu perpjovė varžovų pranašumą perpus. Aktyvus „Žalgirio“ kapitono ir T.Watsono žaidimas neleido maskviečiams atitrūkti, tačiau CSKA iniciatyvos neatidavė – 51:50. Įpusėjus kėliniui M.Brownas vis dėlto tritaškiu sugebėjo persversti rezultatą svečių naudai 53:51.

Klaidos ir gynybos skylės neleido G.Krapiko auklėtiniams išlaikyti pranašumo, tačiau aikštėje ir toliau vyko atkakli kova dėl kiekvieno kamuolio. Po įspūdingo tolimo taiklaus Zorano Planiničiaus metimo paskutinę trečio kėlinio sekundę CSKA įgijo didžiausią persvarą – 68:59.

Ketvirtas kėlinys

Kibiai prasidėjusiame paskutiniame ketvirtyje po susidūrimo su varžovu už kairės akies griebėsi T.Watsonas, tačiau po akimirkos legionierius galėjo tęsti rungtynes. „Žalgirio“ situacija nepagerėjo – po Z.Planiničiaus tritaškio aikštės šeimininkai jau pradėjo triuškinti „Žalgirį“ – 76:61.

Kauniečiai vis dažniau stabdė varžovus pražangomis. Po keturias pražangas surinkę M.Kalnietis ir T.Watsonas priversti atsargiau gintis. Žaidimas pastebimai sulėtėjo, įpusėjus kėliniui CSKA pirmavo 18 taškų – 82:64.  Greitai R.Šiškauskas tritaškiu padidino skirtumą iki 20 taškų – 89:68. Per likusias dvi minutes kauniečiams stebuklo sukurti nepavyko. Maskvos ekipa šventė pergalę 90:74.