2009 02 12

„Žalgiris“ rungtynių pabaigoje palaužė „Barons“ (nuotraukos)

Dešimtąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito divizione rungtynėse iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, namuose 69:64 (23:18, 15:13, 16:23, 15:10) palaužę Rygos „Barons/LMT“ ekipą, kurioje rungtyniauja Dainius Adomaitis.

D.Adomaitis 2.

Rungtynių pradžioje, nepaisant keturių pramestų E.Žukausko baudos metimų, „Žalgiris“ J.Mačiulio tolimų metimų dėka pirmavo 3 taškais – 6:3. Po šešių iš eilės T.Klimavičiaus taškų kauniečiai atitrūko 9 taškais – 12:3. P.Jankūnas realizavo abi baudas ir aikštės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą – 14:3. Latviai atsakė penkiais taškais iš eilės po kurių skirtumas sumažėjo iki 6 taškų – 14:8. Po A.Vilumo tritaškio „Žalgirio“ pranašumas sumažėjo iki 3 taškų – 16:13. P.Jankūnas ir T.Klimavičius atstatė 7 taškų persvarą – 20:13. Po pirmųjų dešimties minučių BBL čempionai pirmavo 5 taškais – 23:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje žalgiriečiams atitrūkti nepavyko, tačiau svarbiausia, jog varžovai priartėti nesugebėjo – 29:22. Netrukus J.Mačiulis baudos metimu atstatė dviženklį pranašumą – 32:22. Po P.Jankūno dvitaškio komandas skyrė jau 12 taškų (34:22), tačiau K.Beržinis ir T.Abernethy pataikė po tritaškį ir skirtumas ištirpo iki 8 taškų – 36:28. Prieš ilgąją pertrauką „Žalgirio“ persvara siekė 7 taškus – 38:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje J.Mačiulis metimu iš po krepšio padidino žalgiriečių pranašumą iki dviženklio (44:33), tačiau varžovai įpusėjus kėliniui sumažino skirtumą iki 5 taškų – 48:43. Svečiai iš Latvijos ėmė lipti „Žalgiriui“ ant kulnų. Po A.Škėlės tritaškio komandas skyrė jau tik 2 taškai – 52:50. Netrukus M.Skirmantas išlygino rezultatą – 52:52. Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus – 54:54.

Ketvirtąjį kėlinuką dviem tolimais metimais pradėję latviai įgijo 4 taškų pranašumą – 56:60. M.Kalnietis įmetė tritaškį, D.Šalenga pridėjo du taškus ir „Žalgiris“ susigrąžino 1 taško persvarą – 61:60. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti mažiau nei pusantros minutės šeimininkai pirmavo 3 taškais – 65:62. Po D.Šalengos baudos metimų, likus žaisti 42 sekundes, kauniečiai padidino skirtumą iki 5 taškų – 67:62. Rungtynes rezultatu 69:64 po atkaklios kovos laimėjo „Žalgiris“.