2013 02 14 /2013 02 15

„Žalgiris“ po pratęsimo įveikė „Brose Baskets“ 88:87

Ketvirtadienio vakarą pagaliau įtemptos ir daug jėgų bei papildomų 5 minučių pareikalavusios rungtynės laimingai baigėsi žalgiriečiams, o ne jų varžovams. Jau įpratę Eurolygoje kautis iki galo, bet pritrūkus fortūnos nusileisti, šį kartą jie iš Vokietijos parsiveš pergalę. Lemiamu pergalės kalviu tapo nesudvejojęs ir tris baudos metimus pataikęs Marko Popovičius.
Andrew James Ogilvy ir Kšištofas Lavrinovičius
Andrew Jamesas Ogilvy ir Kšištofas Lavrinovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Norite išreikšti nuomonę apie rungtynes ar padiskutuoti su bendraminčiais? Prisijunkite prie mūsų puslapio „Facebook“ tinkle.

Galutinis rezultatas atspindėjo visų rungtynių metu vykusią lygią kovą. „Žalgiris“ Bambergo areną paliko su vieno taško pranašumu – 88:87 (23:20, 16:16, 19:19, 19:21, 12:11).

„Brose Baskets“ dar sykį įrodė, kad sergėjami savų sirgalių, jie rimtas varžovas bet kam. Nors vokiečiai yra E grupės autsaideriai ir savo sąskaitoje neturi nei vienos pergalės, žaidžiant namuose jiems pritrūksta visai nedaug.

„Žalgiriui“ ši pergalė padeda ir toliau palaikyti viltį, kad neklupdami jie gali patekti į kitą etapą. Po šių rungtynių jie išlieka penktoje grupės vietoje, tačiau ketvirti esantys „Panathinaikos“ turi vos viena pergale daugiau. Tiesa, „Žalgirį“ pasivijo trečią pergalę iškovojusi „Unicaja“, kuri lieka už nugaros tik dėl prastesnio taškų santykio.

Rezultatyviausiai šiame mūšyje iš žalgiriečių žaidė rungtynių didvyris Marko Popovičius, surinkęs 21 tašką. Kšištofas Lavrinovičius spėjo pelnyti 16 taškų ir atkovoti du kamuolius. Ypač svarbiais momentais komandą gelbėjo ir Rimantas Kaukėnas, kuris įmetė 14 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Komandų statistika „Žalgiris“ – „Brose Baskets“:

Dvitaškiai: 57 – 61 %

Tritaškiai: 34 – 30 %

Baudų metimai: 26 – 25

Atkovoti kamuoliai: 38 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 15

„Žalgiris“: Marko Popovičius – 21, Kšištofas Lavrinovičius – 16, Rimantas Kaukėnas – 14, Darjušas Lavrinovičius – 11, Tremmellas Dardenas – 7, Oliveris Lafayette'as – 6, Paulius Jankūnas – 5, Mario Delašas – 3, Mindaugas Kuzminskas ir Adas Juškevičius po 2, Robertas Javtokas – 1, Vytenis Lipkevičius taškų nepelnė.

„Brose Baskets“: Antonas Gavelas – 25, Sharrodas Fordas – 20, Philippas Neumannas – 13, Casey Jacobsen – 11.

Rungtynių eiga:

Pratęsimas: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 88:87 (23:20, 16:16, 19:19, 19:21, 12:11)

5 min. Prasidėjus paskutinei minutei į priekį išsiveržė vokiečiai – 83:84. Mario Delašas gavo penktąją pražangą ir paliko aikštelę, rezultatą tuomet lygino K.Lavrinovičius – 85:85. Liko 30 sekundžių. Kšištofas Lavrinovičius taip pat dėl pražangų paliko aikštę. Varžovai vėl atsidūrė priekyje – 85:87. Liko 15 sekundžių. Antonas Gavelas prasižengė ir suteikė progą mesti tris baudos metimus Marko Popovičiui. Žalgirietis pademonstravo ledinius nervus ir sumetė visus tris metimus išplėšdamas komandai pergalę – 88:87.

4 min. Sharrodas Fordas pataikė tritaškį – 83:82.

3 min. Nesėkmingai atakas rengė abi ekipos. Rezultatas išliko nepakitęs.

2 min. Dar du Marko Popovičiaus taškai ir Mario Delašo baudos metimas, pirmąjį tašką pelnė ir Robertas Javtokas – 83:79.

1 min. Svarbų tritaškį pataikė Marko Popovičius – 79:78.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 76:76 (23:20, 16:16, 19:19, 19:21)

10 min. Darjušas Lavrinovičius užsidirbo penktąją (techninę) pražangą, varžovai tuo pasinaudojo ir išlygino rezultatą – 76:76. Joanas Plaza paprašė dar vienos minutės pertraukėlės. Likus 6 sekundėms varžovai prasižengė, o Joanas Plaza nusprendė dar sykį pasitarti. Rimantas Kaukėnas nepataikė, todėl prireiks pratęsimo.

9 min. Svarbų tritaškį pataikė O.Lafayette'as – 76:72

8 min. Vokiečiai atsiliko vos vienu tašku ir Joanas Plaza buvo priverstas prašyti pasitarimo – 73:72.

7 min. Dar du svarbius taškus pelnė Rimantas Kaukėnas, ketvirtoji K.Lavrinovičiaus pražanga – 73:70.

6 min. Varžovai taip pat pataikė tritaškį. Mario Delašas prasižengė 4-ąjį kartą – 71:66.

5 min. Tremmello Dardeno tritaškis varžovus privertė prašyti minutės pertraukėlės. Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškis padidino atitrūkimą iki 10 taškų – 71:61.

4 min. Ketvirtąjį kamuolį atkovojo Dardenas. Kšištofas Lavrinovičius pataikė tritaškį – 65:59.

3 min. Varžovams nesirezgė atakos ir taškų nepavyko pelnyti niekam.

2 min. Po trečiasias pražangas įsirašė Darjušas Lavrinovičius ir Mario Delašas – 62:59.

1 min. Rimantas Kaukėnas kėlinį pradėjo tritaškiu – 60:57.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 57:55 (23:20, 16:16, 19:19)

10 min. Taip reikalingą dvitaškį įsmeigė Rimantas Kaukėnas, varžovai atsakė tritaškiu, R.Kaukėnas sėkmingai sumetė ir baudas, tačiau dar vienas vokiečių tritaškis sumažino pranašumą iki dviejų taškų – 57:55. Kėlinys buvo sužaistas lygiai (19:19).

9 min. Varžovai ir vėl priartėjo, Oliveris Lafayette'as pataikė tik vieną baudos metimą – 53:49

8 min. Tremmellas Dardenas sėkmingai sumetė baudas po techninės varžovo pražangos – 52:47.

7 min. Antroji Mario Delašo pražanga leido varžovams išsiveržti į priekį – 45:47, bet rezultatą išlygino Darjušas Lavrinovičius – 47:47.

6 min. Šįkart prasižengė Marko Popovičius, tačiau jo klaidą taikliu metimu pataisė Darjušas Lavrinovičius – 43:45. Minutės pertraukėlės paprašė varžovai. Marko Popovičius išlygino rezultatą – 45:45.

5 min. Trečioji Pauliaus Jankūno pražanga leido varžovams vėl persverti rezultatą jš naudai – 41:43.

4 min. Varžovai išlygino rezultatą, o rezultatyviais baudos metimais ir persvėrė rezultatą, tačiau Paulius Jankūnas vėl jį išlygino ir tuomet kapitono baudos metimas vėl išvedė į priekį – 41:40.

3 min. Trečiąjį kartą prasižengė Kšištofas Lavrinovičius. Varžovai nepataikė dviejų tritaškių iš eilės.

2 min. Rimantas Kaukėnas atkovojo jau trečiąjį kamuolį.

1 min. Pirmąją trečiojo kėlinio minutę nei vienai komandai nepavyko pasižymėti.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 38:36 (23:20, 16:16)

10 min. Prasidėjus paskutinei minutei varžovai paprašė pasitarimo. „Žalgiris“ ir vėl išsiveržė į priekį. Antonas Gavelas pataikė tik vieną iš dviejų baudos metimų – 38:36.

9 min. Rezultatą išlygino Adas Juškevičius – 35:35.

8 min. Antrąjį kartą prasižengė Paulius Jankūnas. Marko Popovičius sumažino atsilikimą iki taško, tačiau greitai prasižengė ir varžovai atsigriebė baudos metimais. Klaidos pradėjo klampinti „Žalgirį“ – 33:35.

7 min. Po kelių iš eilės žalgiriečių pražangų prasižengė ir varžovai. Darjušas Lavrinovičius sušvelnino atsilikimą – 31:34.

6 min. Antrąjį kartą prasižengė Darjušas Lavrinovičius. Pirmąjį kartą varžovai taikliais baudos metimais išsiveržė į priekį – 29:34.

5 min. Varžovai vėl lygino rezultatą – 29:29

4 min. Kšištofas Lavrinovičius įmetė tolimą metimą. Paulius Jankūnas išprovokavo pražangą – 29:27.

3 min. Philippo Neumanno dėjimas – 26:25

2 min. Robertas Javtokas prasižengė, o varžovai pelnė tritaškį – 26:23.

1 min. Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškis padėjo šiek tiek atsiplėšti – 26:20.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 23:20

Startinis penketas: Darjušas Lavrinovičius, Paulius Jankūnas, Marko Popovičius, Oliveris Lafayette'as ir Tremmellas Dardenas.

10 min. Paskutinę minutę Rimantas Kaukėnas išprovokavo varžovo pražangą ir sumetė baudos metimus – 23:20.

9 min. Mindaugo Kuzminsko dėjimas – 21:20.

8 min. Pirmą kartą šiose rungtynėse varžovai išlygino rezultatą – 17:17, tačiau taiklūs Lafayette'o baudos metimai atstatė dviejų taškų pranašumą.

7 min. Mindaugui Kuzminskui tritaškis neįkrito, o varžovų snaiperiui pasisekė – 17:15.

6 min. Prasižengė Kšištofas Lavrinovičius. Marko Popovičius pelnė du taškus – 15:10.

5 min. Adas Juškevičius aikštelėje pakeitė O. Lafayette'ą, Mindaugas Kuzminskas – Tremmellą Dardeną. Varžovams taip pat pavyko pataikyti tritaškį – 13:10.

4 min. Sėkmingai atkovoti kamuoliai padėjo Marko Popovičiui įmesti taiklų tritaškį – 13:7.

3 min. Darjušas Lavrinovičius pridėjo dvitaškį. Varžovams prireikė minutės pertraukėlės. Ji padėjo jiems sušvelninti lietuvių pranašumą iki 3 taškų – 10:7

2 min. Kauniečiai įsibėgėjo ir atsiplėšė jau penkiais taškais – 7:2.

1 min. Pirmuosius du taškus „Žalgiriui“ pelnė Tremmellas Dardenas – 2:0.

Antrojo etapo E grupėje žalgiriečiai iš šešių dvikovų laimėjo dvi ir užima penktąją vietą. Autsaiderė „Brose Baskets” ekipa pralaimėjo visas šešerias rungtynes. „TOP 16” varžybose ši komanda per viso klubo istoriją nėra iškovojusi nė vienos pergales – suklupo visus 12 kartų.

Vokietijos čempionai, kurie ir šį sezoną pirmauja savo šalies čempionate (19 pergalių, 2 pralaimėjimai), namie rungtyniauja geriau nei svečiuose.

Pirmuoju smuiku Bambergo ekipoje griežia veteranas Boštjanas Nachbaras. Slovėnas, kuriam po savaitės sukaks 33-eji, Eurolygoje pelno po 17,6 taško, atkovoja po 4 kamuolius. Tai geriausi puolėjo rodikliai per visą jo karjerą elitiniame žemyno turnyre.

Daug rūpesčių varžovams kelia taiklią ranką turintis veržlusis gynėjas iš Slovakijos Antonas Gavelas. Jis renka vidutiniškai po 12,3 taško, atlieka po 2,7 rezultatyvaus perdavimo.

„Brose Baskets” neseniai pasirašė sutartį su puikiai žinomu puolėju iš JAV Jeremiah Massey, bet šis per mačą su „Žalgiriu” į aikštę dar neįbėgs.