2009 02 17

„Žalgiris“ turėjo vargo su „Valmiera“

Baltijos krepšinio lygos rungtynėse Kauno „Žalgiris“ antradienį namie tik po atkaklios kovos 81:72 (21:19, 16:16, 19:15, 25:22) įveikė vienus iš Elito diviziono autsaiderių latvių „Valmiera“ krepšininkus.
Pranašumą kauniečiai sugebėjo įrodyti tik per paskutinį kėlinį.
Pranašumą kauniečiai sugebėjo įrodyti tik per paskutinį kėlinį. / Eriko Ovčarenkos/15min.lt nuotr.

Neatrodo, kad antradienį Romoje vykusiame ULEB Eurolygos akcininkų susirinkime skirta ilgalaikė A licencija įkvėpė žalgiriečius. Griežtai klubo vadovybės pareikalavę sumokėti vėluojančius atlyginimus ir protestu pagrasinę kauniečiai kovą su „Valmiera“ savo aikštėje pradėjo ne itin sėkmingai.

Visą pirmą kėlinį vyravo lygi kova ir tik antrame kėlinyje Pauliaus Jankūno dėka aikštės šeimininkams pavyko išsiveržti į priekį 35:28. Tačiau toks skirtumas laikėsi neilgai – po kelių „Žalgirio“ žaidėjų klaidų svečiai iš Latvijos atsitiesė. Įpusėjus mačui Kauno ekipos pranašumas buvo vos 2 taškai (37:35), o beveik pusę taškų jai pelnė P.Jankūnas (15).

Po pertraukos svečiai nemažino apsukų ir po kelių minučių jau pirmavo 44:39. Prie to prisidėjo ir Jono Mačiulio techninė pražanga, tačiau kauniečiai netrukus rezultatą išlygino 44:44. Žaidimas vėl tapo lygus ir tik trečio kėlinio pabaigoje po nesportinės latvio pražangos J.Mačiulio ir Manto Kalniečio taiklūs metimai padėjo aikštės šiek tiek atsiplėšti – 56:50.

Prie pastarųjų dviejų krepšininkų sėkmingai paskutinį kėlinį prisidėjo Žygimantas Janavičius ir Dainius Šalenga. Įpusėjus ketvirčiui žalgiriečiai pirmavo 72:64. Per paskutines minutes svečiai mėgino gelbėtis tritaškiais metimais, bet čia, atrodo, sėkmė lydėjo aikštės šeimininkus.

BBL Elito divizione „Žalgiris“ iškovojo 11 pergalę ir pakilo į antrą turnyro lentelės vietą. Pirmąją tarpusavio dvikovą BBL sezono pradžioje „Žalgiris“ Valmieroje pralaimėjo 82:90.