Publikuota: 2009 liepos 25d. 18:29

Želionis atvedė jaunimo rinktinę į pergalę

Kamuolys
photos.com nuotr. / Lietuviai į kovą prieš juodkalniečius stojo po itin skaudaus pralaimėjimo ketvirtfinalyje.

Ketvirtfinalyje beveik visas rungtynes ant atsarginių žaidėjų suolelio prasėdėjęs Edgaras Želionis kovoje dėl penktosios vietos vedė Želionis. Rimvydo Samulėno treniruojama jaunimo (iki 20 metų) vaikinų rinktinė 80:72 palaužė bendraamžius iš Juodkalnijos.

Dėl penktosios vietos lietuviai kovos su bendraamžiais Turkijos, kurie 78:69 įveikė Kroatijos jaunimo rinktinę.

23-ąją mačo minutę Mindaugas Kuzminskas dvitaškiu metimu buvo padidinęs Lietuvos komandos atotrūkį iki – 49:43. Visgi tada Juodkalnijos krepšininkai, greitas atakas užbaigdami dėjimais, surengė įspūdingą spurtą 15:0, po kurio lietuvių deficitas išaugo iki 9 taškų – 58:49.

Likus žaisti beveik 4 minutes Juodkalnijos ekipa dar buvo priekyje (72:70), tačiau netrukus Šarūnas Vasiliauskas pataikė tritaškį, du taškus pridėjo Želionis, dar vieną tolimą metimą realizavo Adas Juškevičius, o Vasiliausko dvitaškis baigiantis laikui tik įtvirtino lietuvių pergalę.

Šiame susitikime Lietuvos rinktinę į pergalę vedęs Želionis per 26 minutes pelnė 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

Lietuva: Edgaras Želionis 24 (12 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 17, Adas Juškevičius 11, Šarūnas Vasiliauskas 11.

Juodkalnija: Seadas Sehovičius 23 (7 kld.), Nikola Ivanovičius 13, Nikola Djokovičus 11, Milošas Savovičius 9, Filipas Barovičius 8.

Lietuviai į kovą prieš juodkalniečius stojo po itin skaudaus pralaimėjimo ketvirtfinalyje. Priminsime, jog vakar, Samulėno treniruojama rinktinė minimaliu skirtumu 68:69 nusileido bendraamžiams iš Italijos.

Tuo tarpu Juodkalnijos jaunimas ketvirtfinalyje neperžengė prancūzų barjero. Prancūzijos krepšininkai šventė pergalę 68:47.