2009 07 25

Želionis atvedė jaunimo rinktinę į pergalę

Ketvirtfinalyje beveik visas rungtynes ant atsarginių žaidėjų suolelio prasėdėjęs Edgaras Želionis kovoje dėl penktosios vietos vedė Želionis. Rimvydo Samulėno treniruojama jaunimo (iki 20 metų) vaikinų rinktinė 80:72 palaužė bendraamžius iš Juodkalnijos.
Kamuolys
Lietuviai į kovą prieš juodkalniečius stojo po itin skaudaus pralaimėjimo ketvirtfinalyje. / photos.com nuotr.

Dėl penktosios vietos lietuviai kovos su bendraamžiais Turkijos, kurie 78:69 įveikė Kroatijos jaunimo rinktinę.

23-ąją mačo minutę Mindaugas Kuzminskas dvitaškiu metimu buvo padidinęs Lietuvos komandos atotrūkį iki – 49:43. Visgi tada Juodkalnijos krepšininkai, greitas atakas užbaigdami dėjimais, surengė įspūdingą spurtą 15:0, po kurio lietuvių deficitas išaugo iki 9 taškų – 58:49.

Likus žaisti beveik 4 minutes Juodkalnijos ekipa dar buvo priekyje (72:70), tačiau netrukus Šarūnas Vasiliauskas pataikė tritaškį, du taškus pridėjo Želionis, dar vieną tolimą metimą realizavo Adas Juškevičius, o Vasiliausko dvitaškis baigiantis laikui tik įtvirtino lietuvių pergalę.

Šiame susitikime Lietuvos rinktinę į pergalę vedęs Želionis per 26 minutes pelnė 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

Lietuva: Edgaras Želionis 24 (12 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 17, Adas Juškevičius 11, Šarūnas Vasiliauskas 11.

Juodkalnija: Seadas Sehovičius 23 (7 kld.), Nikola Ivanovičius 13, Nikola Djokovičus 11, Milošas Savovičius 9, Filipas Barovičius 8.

Lietuviai į kovą prieš juodkalniečius stojo po itin skaudaus pralaimėjimo ketvirtfinalyje. Priminsime, jog vakar, Samulėno treniruojama rinktinė minimaliu skirtumu 68:69 nusileido bendraamžiams iš Italijos.

Tuo tarpu Juodkalnijos jaunimas ketvirtfinalyje neperžengė prancūzų barjero. Prancūzijos krepšininkai šventė pergalę 68:47.