2012 10 25

Pirmoji Vilniaus klubo pergalė Eurolygos turnyre: „Lietuvos rytas“ – „Partizan“ 69:61

Pagaliau ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos stovykloje – šventinės nuotaikos. Eurolygos turnyro D grupėje kovojantis Vilniaus klubas ketvirtadienį šventė pirmąją pergalę, namuose įveikęs be laimėjimų likusią serbu Belgrado „Partizan“ ekipą 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13). Sėkmė Lietuvos ekipai lėmė spurtas mačo pradžioje 16:0, po kurio Belgrado žaidėjai nesugebėjo atsitiesti.
"Lietuvos rytas" bandys iškovoti pirmąją peralę šio sezono Eurolygoje / Luko Balandžio nuotr.

Vilniaus ekipos sirgaliams teko laukti trijų turų, kad pasidžiaugtų savo mėgstamos ekipos „Lietuvos ryto“ pergale. Po nesėkmių prieš Maskvos CSKA ir „Barcelona“, sostinės žaidėjai atsitiesė akistatoje su „Partizan“.

Kaip paaiškėjo nuskambėjus mačo finalo sirenai, lemiamą reikšmę dvikovos eigai ir rezultatui turėjo pirmojo kėlinio pabaiga ir antrojo pradžia. Nors „Lietuvos rytas“ siekė įsiveržti į priekį ir rungtynių vadžias laikyti savo rankose, po pirmųjų septynių minučių 20:13 pirmavo „Partizan“ krepšininkai.

Tuomet pakeitę gynybos sistemą ir pradėję kibiau gintis „Lietuvos ryto“ atstovai laimėjo 7 minučių atkarpą 16:0 ir jau antrojo kėlinio ketvirtą minutę nutolo 29:20.

Varžovams po šio epizodo nepasisekė priartėti, o vilniečiai nuo trečiojo kėlinio vidurio siekė išlaikyti dviženklį pranašumą. Belgrado ekipai nė karto nepasisekė sumažinti skirtumą iki 5 taškų ir „Lietuvos rytas“ pelnė D grupėje pergalę bei įsitvirtino ketvirtoje turnyro lentelės vietoje.

„Lietuvos rytui“ taškų pelnė: Renaldas Seibutis ir Predragas Samardižiski po 14, Mindaugas Katelynas 10, Nemanja Nedovičius 9, Leonas Radoševičius 8, Janis Blūmas 6, Dejanas Ivanovas 4, Steponas Babrauskas 3, Artūras Jomantas 1.

„Partizan“: Vladimiras Lučičius 17, Branko Milisavljevičius 12, Dejanas Musli ir Drew Gordonas po 8, Bogdanas Bogdanovičius ir Djorde Gagičius po 5, Leo Westermannas ir Davis Bertanas po 3.

Komandų statistika:

„Lietuvos rytas“  – "Partizan“  69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13).

Klaidos: 19 – 16.

Ketvirtame Eurolygos turnyro ture „Lietuvos rytas“ lapkričio 2-ąją išvykoje kovos su pergalių dar nelaimėjusios vokiečių Bambergo „Brose Baskets“ ekipos atstovais.

Šiandien vokiečių klubas kapituliavo Rusijoje. Maskvos CSKA iškovojo trečiąją pergalė Eurollygoje, savo aikštėje sugebėjusi įveikti „Brose Bakets“ 76:67 (25:20, 11:15, 15:18, 25:14).

Beveik tris kėlinius į nugarą kvėpavę svečiai palūžo ketvirtojo ketvirčio viduryje, o likus žaisti tris minutes rusai atitrūko 73:63.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ ekipos puolėjas Sonny Weemsas CSKA klubui per 21 minutę surinko 15 taškų ir vėl buvo rezultatyviausias Maskvos komandoje.

Be jo N.Krističius įmetė 13 taškų, V.Micovas 12, V.Chriapa 10. "Brose Baskets“ klube B.Nachbaras pelnė 19 taškų, S.Gipsonas 16.

Dar viename D grupės mače trečiąją pergalę iškovojo „Barcelona" komanda, namie 72:60 (20:18, 16:16, 17:12, 19:14) nugalėjusi pirmąją nesėkmę patyrusį Turkijos čempioną Stambulo "Besiktas".

Katalonų komandai atstovaujantis Šarūnas Jasikevičius žaidė 6 minutes, per kurias pelnė 4 taškus ir suklydo du kartus.

„Barcelona" ekipoje Nate'as Jawai įmetė 14 taškų, Pete'as Mickealas, Ante Tomičius ir Marcelinho Huertas – po 11, C. J. Wallace'as ir Erazemas Lorbekas – po 6.

„Besiktas" klube Curtis Jerrellsas įsūdė 18 taškų, Damiras Markota – 10, Pete'as Christopheris – 9 taškus.

"Lietuvos ryto" ir "Partizan" ekipų dvikova

Pirmasis kėlinys

Pirmieji kamuolį atkovojo „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir po dviejų sėkmingų atakų Predragas Samardžiskis įmetė 4 taškus – 4:0

Antrąją kėlinio minutę po varžovų ir šeimininkų atakų rezultatas tapo 6:6. Tačiau po dar dviejų minučių „Partizan“ spurtavo ir Dejanas Musli padidino savo komandos pranašumą iki 12:8. Nepatenkintas mačo eiga 5-ąją kėlinio minutę Darius Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės.

Vis dėlto, varžovai vėl pelnė du taškus. Komandą gelbėjo Janis Blūmas, pataikęs tritaškį ir sumažinęs varžovų atotrūkį iki 11:14.

Į lietuvių akibrokštą dviem taškais ir baudos metimu atsakė Drew Gordonas, kuris padidino skirtumą iki 17:11.

Krepšininkai per dvi minutes pasidalijo taikliomis atakomis ir likus kovoti 1 min. 50 sek. „Partizan“ pirmavo 19:13, o po Džordže Gagičiaus taiklių abiejų taškų svečiai įgijo 7 taškų pranašumą 20:13.

Bert „Lietuvos rytas“ nenuleido rankų ir po Leono Radoševičiaus, Nemanja Nedovičiaus ir Rernaldo Seibučio pastangų ir taškų vilniečiai sumažino skirtumą iki 2 taškų  – 18:20.

Likus kėlinyje kovoti 5 sek. sostinės krepšininkai atsitiesė: išmesdamas kamuolį iš galinės linijos suklydo Davis Bertanas, „Partizan“ treneriui buvo skirta techninė pražanga ir dvi baudas sumetęs bei pataikęs triaškį R. Seibutis išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 23:20.

Antrasis kėlinys

Įsibėgęjęs L. Radoševičius antrąją kėlinio minutę pelnė dvitaškį ir vilniečiai atitrūko 25:20. Sėkmingai gynyboje kovoję vilniečiai neleido net 4 minutes varžovams pelnyti taškų, o patys įmetė dar keturis ir atitrūko 29:20. Tiesa, „Lietuvos rytas“ taip pat ne visada sėkmingai atakavo – per žioplumą iš po krepšio taškų nepelnė R.Seibutis.

Tik penktąją kėlinio minutę „Partizan“ vis dėlto įmetė du taškus – pasižymojo D. Musli. Tačiau sostinės krepšininkai pirmavo 29:22.

Septintąją kėlinio minutę „Lietuvos rytas“ galėjo įgyti dvitaškį pranašumą, tačiau klaidą padarė J.Blūmas ir rezultatas išliko 33:24.

Po M.Katelyno įmestų dviejų baudų aštuntąją kėlinio minutę šeimininkai pirmavo 35:28, o paskutinę ketvirčio minutę – 37:29.

Nors „Partizan“ sugebėjo sumažinti skirtumą iki 31:37, paskutinę kėlinio sekundę J.Blūmo pelnytas tritaškis padėjo tašką dvidešimties minučių kovoje – po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 40:31.

Trečiasis kėlinys

Per pirmąją kėlinio ataką P.Samardžiskis įmetė dvitaškį ir pirmą kartą „Lietuvos rytas“ pirmavo dviženkliu pranašumu 42:31. Tiesa, varžovai įmetė tritaškį, tačiau R. Seibutis ir vėl atstatė persvarą  – 44:34. O jau antrąją kėlinio minutę po dar vieno taiklaus P.Samardžiskio dvitaškio šeimininkai pirmavo 46:34.

Ketvirtąją kėlinio minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo 48:37. Penktąją kėlinio minutę vilniečiai prarado kamuolį, o teisėjai M.Katelynui skyrė nesportinę pražangą. Varžovai iš dalies pasinaudojo šiuo šansu ir priartėjo iki 41:49.

Likus žaisti 3 min. po L.Radoševičiaus metimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 53:41, varžovai sumažino skirtumą 53:43, tačiau šeimininkai vėl solidžiai išsiveržė į priekį 55:43.

Paskutinę trečiojo kėlinio minutę „Partizan“ krepšininkai priartėjo iki „Lietuvos ryto“ 48:55, o per paskutinę ataką svečiai suklydo ir po trijų kėlinių sostinės žaidėjai pirmavo 7 taškų pranašumu 55:48.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirto kėlinio pradžia ir vėl buvo sėkminga vilniečiams – po Stepono Babrausko tritaškio rezultatas tapo 58:48. Prabėjus trims minutėms po N.Nedovičiaus tritaškio Vilniaus ekipa jau pirmavo 61:49, bet varžovai atsakė keturiais taškais – 61:53 pirmavo „Lietuvos rytas“.

Likus kautis 3 minutes B.Bogdanovičius įmetė triaškį ir sumažino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 56:63, tačiau N.Nedovičius atsakė dvitaškiu. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likę žaisti 2 min. 40 sek.

Likus kautis daugiau kaip minutę svečiai pabandė pakilti lemiamam šturmui ir priartėjo iki 59:67, o likus kovoti 30 sek. – 61:67. Tačiau „Lietuvos rytas“ atsilaikė ir šventė galutinę pergalę  69:61.

-----

Pergalė vienai iš ekipų padėtų žengti pirmąjį žingsnį Eurolygos Top-16 turnyro link. Mačą ketvirtadienį nutarė pasižiūrti ir Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Jau po dviejų varžybų turų D grupėje yra trys aiškūs favoritai – Stambulo „Besiktas“ (Turkija), Maskvos CSKA (Rusija) ir „Barcelona“ (Ispanija) klubai, kurie turi po du laimėjimus.

Tuo tarpu „Lietuvos rytas“, „Partizan“ bei Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) ekipos, pergalių grafoje po dviejų turų turėjusios nulį taškų, greičiausiai kausis dėl vienintelio likusio grupės kelialapio į Top 16 varžybas.

„Lietuvos rytas“ pirmame Eurolygos mače 73:75 išvykoje nusileido Maskvos CSKA  klubui, o po to namie pralaimėjo „Barcelona“ atstovams 49:67.

Tuo tarpu serbai svečiuose nusileido Stambulo „Besiktas” 65:81  ir namie po pratęsimo Maskvos CSKA  krepšininkams 71:76.

Eurolygos likimas abu klubus buvo suvedęs tik vieną sezoną: 2009–2010 m. Sezono pirmame etape vilniečiai namuose be vargo laimėjo 78:56, tačiau išvykoje buvo sutriuškinti dar didesniu skirtumu 67:97.

Dar prieš dvikovą mačas tarp „Lietuvos ryto“ ir „Partizan“ apaugo nemažu gandų šleifu ir privertė ekipas mokėti baudas.

Šalies žiniasklaidoje buvo paviešinta, jog „Partizan” treneris Duško Vujoševičius apsiskelbė, kad vasarą buvo kviečiamas į Vilnių, bet atmetė lietuvių pasiūlymą.

„Nieko panašaus nekalbėjau“, – atskridęs vakar į Vilnių kalbėjo D.Vujoševičius.

Į žūtbūtinės dvikovos degantį aukurą alyvos papylė ir gandai, kad neseniai „Lietuvos ryto” trenerio postą palikęs serbas Aleksandras Džikičius galėjo padėti savo tautiečiams atskleisdamas vilniečių derinius.
Bet tai buvo tik gandai... Tikra yra tai, jog prieš šį mačą abu klubai buvo priversti paploninti ekipų pinigines

Dėl nederamo sirgalių elgesio Eurolyga piniginėmis baudomis nubaudė komandas: Lietuvos vicečempionų klubui už sirgaliaus į aikštelę mestą popieriaus gniužulą Eurolyga skyrė 500 eurų nuobaudą, o „Partizan“ už aistruolių  deginamas petardas skirta 6 tūkst. eurų bauda.

„Mačui su Belgrado „Partizan“ ekipa galima bus nusipirkti bilietą už 31 litą. Manau tai labai gera kaina Eurolygos mačui ir susirinks daug žiūrovų“, – sakė prieš kovą „Lietuvos ryto“ klubo direktorius Martynas Purlys.

Tačiau į rungtynės parduota apie 4 tūkstančius bilietų.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.