Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 9d. 00:29

Žydrūnas Ilgauskas traukiasi iš didžiojo krepšinio ir neatstovaus Lietuvos rinktinei

Žydrūnas Ilgauskas
Š. Mažeikos/BFL nuotr. / Žydrūnas Ilgauskas.

Stipriausioje pasaulyje krepšinio lygoje NBA jau 13-ąjį sezoną rungtyniaujantis 35 metų 221 cm ūgio „centras“ Žydrūnas Ilgauskas tvirtai apsisprendė baigti savo sportinę karjerą bei užverti duris į Lietuvos rinktinę. Visą dėmesį lietuvis krepšininkas žada sutelkti poilsiui ir savo mylimai šeimai, interviu „Amerikos lietuvio“ žurnalistui Dainiui Ruževičiui teigė Ž.Ilgauskas.

Klivlande Ž.Ilgauskas, rungtyniaudamas „Cavaliers“ komandoje, praleido 12 metų, perėjo ugnį ir vandenį – nuo dugno NBA lygoje iki kelionės į NBA superfinalą. Šį sezoną, kartu NBA superžvaigžde LeBronu Jamesu, persikėlęs į Majamio „Heat“ komandą, čia ilgai užsibūti nežada – pasibaigus šiam NBA čempionatui Lietuvos krepšininkas tvirtai pasiryžęs pakabinti savo sportbačius ant vinies.

„Manau man jau užteks to žaidimo. Prisižaidžiau pakankamai. Nenoriu sėdėti ant suolo ir nieko nedaryti. Pavargau nuo nuolatinių ir ilgalaikių kelionių, įtempto varžybų grafiko. Man jau nebe 20 metų ir sveikata nebe ta, tad manau, kad po šio sezono bus tinkamas laikas pasitraukti iš NBA. Krepšiniui atidaviau viską. Dabar norėčiau gerai pailsėti ir daugiu laiko praleisti su šeima“ – po vasario 24-ąją Čikagos „United Center“ pasibaigusių rungtynių su „Bulls“ komanda teigė Ž.Ilgauskas, svajojantis savo karjerą užbaigti su ant piršto spindinčiu NBA čempiono žiedu.

Krepšininko džiaugsmas – vaikai

Didžiausias dabartinis Ž.Ilgausko džiaugsmas – du broliukai, šviesiaplaukiai berniukai, kuriuos krepšininkas kartu su amerikiete žmona Jeniffer Lietuvoje įsivaikino 2009 metų rugpjūtį Pagynės vaikų globos namuose. Šeima pradėjo įvaikinimo procesą praėjus beveik dvejiems metams, kai dėl nėštumo komplikacijų J.Ilgauskas neteko dvynukų.

Šešerių metų Deividas ir penkerių Povilas eina į amerikiečių darželį, kuriame auklėtojos džiaugiasi pamačiusios vaikus atvežusią įžymybę. Vaikai jau priprato gyventi už Atlanto. Jie puikiai išmoko anglų kalbą, o krepšininko žmona mokosi lietuvių.

„Vaikai Amerikoje apsiprato gana greitai. Labai jais didžiuojuosi. Vaikai labai gražiai auga, yra stiprūs, sveiki, laimingi. Žmona jau truputį šneka lietuviškai, o mano vaikai laisvai bendrauja angliškai. Aš su jais šneku lietuviškai, o vaikai su žmona – angliškai. Dabar norisi, jog jie neužmirštų lietuvių kalbos“, – kalbėjo „Big Z“ amerikiečių pravardžiuojamas lietuvis.

Užtrenkė duris į rinktinę

Žydrūnas Ilgauskas rodė didelį norą žaisti Lietuvos rinktinėje prieš 2008 metų Pekino olimpiadą. Tada aukštaūgio svajonę apsivilkti nacionalinės rinktinės marškinėlius sužlugdė NBA ir pats „Cavaliers“ klubas. Amerikiečiai nesutiko krepšininko išleisti į Lietuvos rinktinę net po to, kai pavyko rasti draudikus, kurie apsiėmė apdrausti Ž.Ilgauską jų reikalaujama 22 mln. JAV dolerių suma.

Nors buvo tikimasi karjeros saulėlydyje Ž.Ilgauską dar išvysti žaidžiant Lietuvos rinktinėje šių metų rudenį mūsų šalyje vyksiančiame Europos vyrų krepšinio čempionate, po praėjusią savaitę vykusio pokalbio su krepšininku Čikagos „United centre“ arenoje, tapo aišku, kad ir šios Lietuvos krepšinio gerbėjų viltys išblėso.

„Rinktinę man tikrai reikia pamiršti. Lietuvos rinktinei esu per senas. Kam juokinti žmones, tegu žaidžia jaunesni. Yra kam žaisti ir be manęs“ – su šypsena porino Ž.Ilgauskas. Krepšininkas apgailestavo, kad šių metų rudenį jam nepavyks atvykti į Lietuvą palaikyti mūsų šalies rinktinės artėjančiame Europos vyrų krepšinio čempionate.

www.alietuvis.com

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek