2009 11 05

„Žalgiris“ kovėsi pagirtinai, tačiau „Barcelona“ komandos nuskriausti nepajėgė

Tarpusavio mūšių statistika „Žalgiriui“ prieš ketvirtadienio vakarą nieko gero nežadėjo – per daugiau nei dešimt metų Eurolygos turnyre komandų keliai buvo susikirtę 12 kartų ir kauniečiai pergale džiaugėsi vos sykį 2004-aisiais. Vis dėlto „Žalgiris“ metė rimtą iššūkį tituluotiems varžovams ir nusileido tik po atkaklios kovos rezultatu 70:77.
„Žalgirio“ gretose aktyviai rungtyniauja M.Brownas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynių arbitrai – lenkas Grzegorzas Ziemblickis, italas Gianpaolo Cicoria ir Borisas Šulga (Ukraina) – skelbia dvikovos pradžią.

Kauno „Žalgirio“ strategas Gintaras Krapikas nuo pirmųjų mačo minučių į aikštelę išleidžia įprastą auklėtinių penketą: M.Kalnietis, M.Brownas, D.Šalenga, T.Watsonas ir M.Begičius.

Tuo tarpu be kelių traumuotų pagrindinių žaidėjų priverstas remtis „Barcelona“ treneris Xavieras Pascualis mačą pradeda tokia sudėtimi: R.Rubio, R.Grimau, P.Mickealas, E.Lorbekas, ir B.Ndongas.

M.Brownas pirmasis atidaro savo taškų sąskaitą (2:0), tačiau varžovų atakos metu rezultatą išlygina P.Mickealas (2:2). Katalonų problemos atakuojančio gynėjo pozicijoje vis gilėja: startiniame penkete traumuotus J.C.Navarro ir G.Basile pakeitęs R.Grimau vos per dvi minutes užsidirba dvi asmenines pražangas. Komandos ir toliau keičiasi sėkmingomis atakomis (8:6).

Dvi asmenines pražangas užsidirba ir D.Šalenga, tad yra privertas sėstis ant atsarginių žaidėjų suolelio. Jį pakeitęs M.Pocius sulaukia audringų „Žalgirio“ gerbėjų ovacijų. Dvikovos rezultatas ir toliau dažniausiai lygus (14:14). Galingą žaidimą kol kas demonstruoja daug kritikos sulaukiantis M.Begičius – varžovų gynybą „apdovanoja“ jau antru įspūdingu dėjimu (16:14).

Komandoms ir toliau sunkiai sekasi apsiginti – rungtynėse dominuoja puolimas (21:21). Kėlinio pabaigoje T.Morrisas pirmą kartą į priekį išveda svečius (21:23).

Antras kėlinys

M.Begičius baudos metimais lygina rezultatą (23:23). „Žalgirio“ legionierius iš Slovėnijos yra surinkęs jau 8 taškus. Įdomu, jog vidurio puolėjo vidurkis šio sezono Eurolygoje per pirmus du mačus kol kas buvo vos 5 taškai. „Barcelona“ po kelių sėkmingų atakų iš eilės spurtuoja (25:30). Tiesa, neilgam – M.Kalnietis taikliu tolimu metimu nubraukia beveik visą svečių pranašumą (28:30).

G.Krapikas priverstas paprašyti minutės pertraukėlės, nes „Žalgirio“ puolimas vis labiau stringa (28:32). Ilgą atsarginių žaidėjų suolelį turintis „Barcelona“ strategas stengiasi kuo dažniau keisti auklėtinius, taip palaikydamas aukštą žaidimo spartą. Tuo tarpu žalgiriečiai vis dažniau vėluoja gynyboje ir skirtumas tarp komandų išauga (30:37). Dvi pražangas iš eilės užsidirba J.Lakovičius, o „Žalgiris“ taikliais baudų metimais mažina atsilikimą (34:37). Tadas Klimavičius su antro kėlinio sirena smeigia tritaškį ir komandos ilsėtis prieš didžiąją rungtynių pertrauką išeina švieslentėje degant 3 taškų svečių persvarai (38:41).

Rezultatyviausi komandų žaidėjai po dviejų kėlinių. „Žalgiris“: M.Begičius – 10, M.Brownas – 9, M.Kalnietis – 7, T.Watsonas – 6 (6 atk. kam.). „Barcelona“: P.Mickaelas  –10, T.Morrisas – 9, J.Lakovičius – 8, R.Rubio – 6.

Trečias kėlinys

Trečio kėlinio pradžia „Žalgiriui“ kol kas klostosi košmariškai: „Barcelona“ spurtuoja rezultatu 7:0 ir pirmą kartą rungtynėse įgyja dviženklę persvarą (38:48). G.Krapikas nedelsdamas prašo minutės pertraukėlės ir žalgiriečiai spurtuoja (44:48). „Barcelona“ bando atsitiesti (44:50), tačiau T.Klimavičiaus galingas dėjimas į krepšį neleidžia svečiams vėl nutolti (46:50).

M.Kalniečio tolimas šūvis dar labiau priartina žalgiriečius (49:52), tačiau „Barcelona“ atsako dviejomis rezultatyviomis atakomis iš eilės (49:57). Trečio kėlinio pabaiga, nepaisant visų šeimininkų pastangų, geriau susiklosto svečiams, kurie prieš lemiamą mačo atkarpą susigrąžina dviženklį pranašumą (53:63).

Ketvirtas kėlinys

Sausakimšai Kauno sporto halę užpildžiusių sirgalių nelaimei, ketvirto kėlinio pradžia sėkmingiau vėl klostosi ne „Žalgiriui“ (53:67). Tačiau M.Begičius tęsia įspūdingą pasirodymą, grąžindamas šeimininkams viltį pasivyti grėsmingai nutolusius varžovus (59:67).

G.Krapikas į aikštelę išleidžia A.Juškevičių, kuris nespėja paskui tritaškį dūrį smeigiantį J.Lakovičių (59:70). M.Brownas į tai atsakė dviem taikliais tolimais šūviais iš eilės (65:70) ir ant kojų pakelia visą Kauno sporto halę. Tritaškį prideda M.Kalnietis (68:70), tad iki mačo pabaigos likus vos 2 minutėms svečių persvara ištirpsta iki 2 taškų.

E.Lorbekas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų (68:71), o M.Kalnietis kitos atakos metu praranda kamuolį. Likus pusantros minutės iki mačo pabaigos „Barcelona“ gali lengviau atsikvėpti, jos persvara padidėja iki 5 taškų (68:73).

„Žalgiriui“ pavyksta apsiginti, tačiau dar viena šeimininkų ataka žlunga bandant įmesti kamuolį po varžovų krepšiu. Iki mačo pabaigos lieka 20 sekundžių „Žalgiris“ bando gelbėtis bauduodamas varžovus. Deja, R.Rubio realizuoja abu baudos metimus (68:75). Ir nors tuo pačiu atsako T.Watsonas, „Žalgirio“ viltys iškovoti pergalę blėsta, nes iki mačo pabaigos lieka vos 10 sekundžių (70:75).

Rungtynės baigiasi rezultatu 70:77 (21:23, 17:18, 15:22, 17:14).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Net ir nukraujavusios Ispanijos čempionės „Žalgiris“ nepranoksta pavardžių garsumu ar raumenų jėga. Tai puikiai supranta kauniečių strategas Gintaras Krapikas, kuris prieš dvikovą matė vienintelį raktą į pergalę – protingą žaidimą.

Tiesa, Eurolygos A grupėje kol kas neklumpanti „Barcelona“ (82:59 sutriuškino Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ir 81:59 nepasigailėjo Zagrebo „Cibona“) į Kauno sporto halę atvyko tik pergalės. Ja neabejoja ne tik vienas komandos lyderių Pete'as Mickealas, bet ir treneris Xavieras Pascualis.

„Žalgirio“ žaidimas A grupėje kol kas svyruoja – po saldžios pergalės namuose prieš Vilerbano „Asvel“ (71:52) buvo patirtas  skaudus smūgis Sienoje grumiantis su „Montepaschi“ (64:84).