TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Iš tuščios Belgrado arenos – tuščiomis: „Žalgirio“ vėl krito prieš „Maccabi“

Kauno „Žalgirio“ šansai pagauti Eurolygos įkrintamąsias bliūkšta. Ketvirtadienio vakarą Andrea Trinchieri auklėtiniai patyrė dar vieną pralaimėjimą, Belgrade 76:83 dramatiškai kapituliavę prieš čia namų rungtynes žaidžiančią Tel Avivo „Maccabi“ ekipą.
Keenanas Evansas
Keenanas Evansas / zalgiris.lt nuotr.

Kauniečiai Serbijos sostinėje viešėjo jau trečią kartą šį sezoną. Tiesa, dvikova su „Maccabi“ buvo išskirtinė, nes dėl Izraelio besitęsiančio karo su „Hamas“ Aleksandro Nikoličiaus halėje buvo žaidžiama be žiūrovų.

„Maccabi“ kiek geriau pradėjo mačą, bet tada žalgiriečius užkūrė Edmondo Sumnerio šou. Amerikietis vien per pirmą kėlinį pelnė 12 taškų, kauniečiai perėmė iniciatyvą ir nedidelį pranašumą išsaugojo iki antro kėlinio vidurio. Tuomet jau šeimininkai sužaidė geresnę atkarpą (7:0) ir į pertrauką išsinešė trapų 2 taškų pranašumą (42:40).

Po pertraukos lyderio apsiaustą užsidėjęs Keenanas Evansas stipriai truktelėjo kauniečius į priekį ir „Žalgiris“ turėjo rekordinį pranašumą 57:49, bet puikiai dėl „antrųjų“ kamuolių kovoję šeimininkai iš lėto lipo iš duobės, o galiausiai ketvirto kėlinio viduryje du tritaškius iš eilės pataikęs Tamiras Blattas, atrodė, perlaužė svečių stuburą.

Bet tada iniciatyvos ėmėsi Edgaras Ulanovas. „Žalgiris“ panaikino penkių taškų deficitą, Rolanda Šmitas pataikė iš toli ir likus kiek mažiau nei trims minutėms kauniečiai vėl išsiveržė į priekį 74:72. Visgi lemiamas sekundes geriau žaidė „Maccabi“. Kauniečių viltis nubraukė prasidėjus paskutinei minutei apmaudžiai Arno Butkevičiaus prarastas kamuolys, po kurio žalgirietis dar gavo ir nesportinę pražangą.

K.Evansas „Žalgiriui“ surinko 18 taškų, 14 pridėjo E.Sumneris, 10 – E.Ulanovas.

Kauniečiams šiame mače dar nepadėjo traumą besigydantis Dovydas Giedraitis.

„Maccabi“ 16 taškų pelnė Wade'as Baldwinas.

Tel Avivo ekipa laimėjo ir pirmąsias tarpusavio rungtynes Kaune 78:70.

Tai buvo antra „Maccabi“ pergalė iš eilės. Ji leido Tel Avivo ekipai sutvirtinti savo pozicijas pirmajame dešimtuke, kuris tęs kovą įkrintamosiose.

„Žalgirio“ viltys išgelbėti sezoną po antro pralaimėjimo iš eilės praktiškai subliuško. Nuo pirmojo dešimtuko kauniečius skiria dvi pergalės.

„Žalgiris“: K.Evansas 18 (4 rez. perd.), E.Sumneris 14 (2 per. kam.), E.Ulanovas 10 (4 rez. perd.), A.Butkevičius 9, B.Manekas 8 (6 atk. kam.), L.Lekavičius 5, R.Šmitas 5, T.Dimša 3, K.Hayesas 2, L.Birutis 2.

„Maccabi“: W.Baldwinas 16, T.Blattas 11, J.Webbas 10, J.Nebo 10, B.Colsonas 10.

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 76:83.

40 min. Brady Manekas prasižengia prieš Wade'ą Baldwiną ir amerikietis sumeta baudas. 76:78. Arnas Butkevičius praranda kamuolį ir prasižengia prieš Bonzie Colsoną. Maža to, pražanga nesportinė... Joshas Nebo tvirtina persvarą. „Maccabi“ laimi.

39 min. Wade'as Baldwinas rezultatyviai prasiveržia po krepšiu, bet ir Arnas Butkevičius lygina rezultatą (76:76).

38 min. Joshas Nebo baudomis lygina rezultatą (74:74).

37 min. Edgaras Ulanovas sumeta baudas. 71:72. Rolandas Šmitas pataiko iš toli ir kauniečiai vėl priekyje – 74:72.

36 min. Edgaras Ulanovas pataiko sunkų metimą – 69:72.

35 min. Tamiras Blattas pataiko antrą tritaškį iš eilės. jau 67:70.

34 min. „Maccabi“ traukia atsarginiai žaidėjai, o kauniečiams pelnyti taškus darosi vis sunkiau. Tamiras Blattas tritaškiu lygina rezultatą – 67:67.

32 min. Odedas Kattashas gauna techninę pražangą, bet Lukas Lekavičius nepataiko baudos. Laimei, tritaškį iš aikštės kampo įleidžia Brady Manekas. 65:60.

31 min. Dvi šeimininkų atakos iš eilės vaisingos ir komandas skiria vos vienas metimas.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 62:56.

27 min. Tomas Dimša pataiko iš toli. Vėl saugiau – 60:52.

26 min. Lorenzo Brownas vis dažniau imasi iniciatyvos. „Maccabi“ iš lėto artėja, bet kauniečiai dar turi penkių taškų persvarą (57:52).

25 min. Keenanas Evansas pataiko dar vieną fantastišką tritaškį baigiantis atakos laikui. 55:49. Arnas Butkevičius gerai įkerta į baudos aikštelę ir kauniečiai turi rekordinį pranašumą. 57:49. Šeimininkai ima minutės pertraukėlę.

24 min. Dar vienas puikus Keenano Evanso epizodas. Dar vienas prasiveržimas, taškai ir pražanga. Gaila, bet baudos metimas netaiklus – 50:45.

21 min. Gera antros pusės pradžia. Keenanas Evansas demonstruoja lyderio savybes. Du su pražanga ir kauniečiai vėl priekyje. Maža to, tritaškį pataiko Arnas Butkevičius, metimą prideda Kevarriusas Hayesas. 48:43.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 40:42.

20 min. Tamiras Blattas pataiko...

19 min. Lukas Lekavičius pataiko iš toli, bet „Maccabi“ užbaigia tris atakas ir vėl priekyje. Atsiliekame – 36:39.

18 min. Tel Avivas spurtuoja 5:0 ir lygina rezultatą – 33:33.

15 min. Edmondas Sumneris ir vėl užbaigia greitą ataką – 33:28.

13 min. Wade'as Baldwinas neišlaiko. Techninė pražanga ir Arnas Butkevičius įmeta baudą. 27:23.

12 min. Keenanas Evansas pataiko nuostabų metimą – 26:23.

11 min. Antonius Clevelandas užbaigia greitą šeimininkų ataką. Žalgiriečiai vis dar pirmauja 24:23.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 21:21.

10 min. Lukas Lekavičius pataiko flauterį – 21:19.

6 min. Edmondas Sumneris pataiko du tritaškius iš eilės. Pirmą kartą kauniečiai priekyje – 14:13.Jau dvylika E.Sumnerio taškų. Labai atviras krepšinis.

5 min. Keenanas Evansas ir du su pražanga, Edmondas Sumneris prasiveržia po krepšiu ir lygina rezultatą – 11:11.

4 min. Jake'as Cohenas pataiko iš toli, bet atsidaro ir veržliai sužaidęs Laurynas Birutis. 6:11.

3 min. Edmondas Sumneris sumeta tris baudas, bet kitoje aikštės pusėje Wade'as Baldwinas nesulaukia pasipriešinimo. 3:8.

2 min. Lorenzo Brownas pataiko iš toli. Sunki pradžia ir 0:6.

1 min. Mačas prasideda apmaudžiai. Edmondas Sumneris jau pirmos atakos metu prasižengia prieš tritaškį metantį Wade'ą Baldwiną... 0:3.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?