2009 01 14

„Barcelona“ – „Žalgiris“. Nėra kur trauktis.

Paskutinėse ULEB Eurolygos B grupės rungtynėse išvykoje Kauno „Žalgiris“ kovojo dėl bilieto į kitą etapą su „Barcelona“ krepšininkais.
Trečiadienio vakarą „Žalgiris“ nusileido „Barselonai“
Trečiadienio vakarą „Žalgiris“ nusileido „Barselonai“. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos čempionai vis dar turi vilties ir dėl ketvirtos vietos B grupėje varžosi su prancūzų Nansi SLUC bei lenkų Sopoto „Trefl“ klubais. „TOP-16“ turnyro durys atsivers, jeigu „Žalgiris“ laimės Barselonoje, o SLUC arba „Trefl“ patirs nesėkmę. Pirmose tarpusavio rungtynėse Kaune „Žalgiris“ nusileido katalonams 60:75.

Ketvirtas kėlinys:

[40] D.Šalenga stabdomas neleistina, pataiko abu baudos metimus. J.Triasas pelno dvitaškį. Kauniečiai klyst, bet tuoj pat perima kamuolį ir pelno du taškus iš viršaus – 90:68.

[39] A.Milaknis pelno tritaškį – 86:64. Katalonai pelno dvitaškį. Kauniečiai pameta kamuolį. M.Sambas prameta abu baudos metimus pro šalį. – 88:64.

[38] Ž.Janavičius išprovokuoja pražangą. Abi baudos taiklios. – 83:61. Komandos apsikeičia klaidomis. R.Grimau pelno tritaškį – 86:61.

[37] A.Milaknis užsidirba nesportinę pražangą stabdydamas M.Sambą. Į aikštę išeina iš „Žalgirio“ jaunimo pakviestas R.Čepanonis. Baudos metimas taiklus tik vienas. J.Lakovičius smeigia tritaškį – 83:59.

[36] „Žalgiris“ vėl klysta. J.C.Navarro prameta iš po krepšio. J.Mačiulis įsūdo tritaškį – 79:59.

[35] Perima kamuolį R.Grimau ir nieko netrukdomas deda iš viršaus. Čia puolime dar prsižengia T.Klimavičius. M.Sada deda iš viršaus – 79:56.

[34] Po minutės pertraukėlės R.Grimau prasiveržimas – du taškai. Tuo pačiu atsako T.Klimavičius. Katalonai pelno dvitaškį, o kauniečiai klysta – 75:56.

[33] D.Šalenga pelno du taškus su pražanga ir pataiko baudos metimą – 71:52. „Žalgiris“ apsigina. P.Jankūnas stoja prie baudų metimo linijos. Abu baudos metimai taiklūs – 71:54. „Žalgiris“ kontratakuoja, bet Š.Vasiliausko metimas blokuojamas.

[32] Katalonai prameta, D.Santiago norėtų įsikibti T.Klimavičiui į atlapus, bet viskas baigiasi tik pasiaiškinimu su teisėjais.

[31] „Barcelona“ klysta. M.Kalnietis prameta tritaškį. D.Santiago metimą blokuoja T.Klimavičius, tačiau kauniečiai iš to nieko nepeša.

Trečias kėlinys:

[30] T.Klimavičiaus tritaškis netaiklus. Katalonai klysta perduodami kamuolį. A.Milaknis baigiantis kėliniui pelno dvitaškį – 71:49, priekyje „Barcelona“.

[29] D.Šalenga išprovokuoja G.Basile pražangą. A.Milaknio tritaškis netaiklus. A.Milaknis prasižengia. D.Santiago pataiko abu baudos metimus – 69:47. „Barcelona“ pelno dar du lengvus taškus – 71:47, priekyje „Barcelona“. Minutės pertraukėlė.

[28] Kauniečiams nepavyksta baigti atakos dėjimu iš viršaus, nepataiko ir aikštės šeimininkai. D.Šalenga pelno du taškus iš po krepšio – 65:47. E.Žukauskas prasižengia stabdydamas D.Santiago. Abu baudos metimus šis pataiko – 67:57. Š.Vasiliausko metimas netaiklus.

[27] D.Anderseną kauniečiai stabdo pražanga. Abu baudos metimai taiklūs – 63:45. J.Mačiulis praranda kamuolį. A.Milaknis prasižengia. R.Grimau sumeta abu baudos metimus – 65:45 priekyje „Barcelona“. Skirtumas jau triuškinamas.

[26] Varžovai stabdomi pražanga. F.Vazquezas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. T.Klimavičius nespėja išmesti kamuolio iš atakai skirto laiko – 61:45.

[25] „Žalgiris“ klysta. Aikštės šeimininkai stabdomi pražanga. Minutės pertraukėlė. J.C.Navarro pameta kamuolį. D.Šalenga praneria tarp trijų varžovų – du taškai. Tuoj pat tuo pačiu atsako J.C.Navarro – 60:45.

[24] J.C.Navarro pelno dvitaškį, kauniečių ataka nesėkminga, o katalonai tęsia spurtą dar dviem taškais – 58:43.

[23] R.Grimau pataiko tritaškį, M.Kalnietais atsako dvitaškiu – 54:43.

[22] J.Mačiulis nepataiko. J.C.Navarro pakabina kamuolį, kurį krauna į krepšį F.Vazquezas. Kauniečiai atsako dvitaškiu, bet čia R.Grimau – dar du taškai – 51:41 laimi „Barcelona“.

[21] P.Jankūno metimas netaiklus. F.Vazquezas deda iš viršaus po J.C.Navarro juvelyrinio perdavimo. „Barsa“ blokuoja kauniečių metimą. Greitą aikštės šeimininkų ataką nutraukiama pražanga. Baudų metimas taiklus vienus iš dviejų.

Antras kėlinys:

[20] Puiki „Žalgirio“ ataka baigiasi E.Žukausko dėjimu iš viršaus. J.C.Navarro pelno antrą tritaškį iš eilės – 42:37. D.Šalengos tritaškis netaiklus. D.Santiago lengvai pelno dvitaškį – 44:37. G.Basile stabdo E.Žukauską prasižengdamas. Minutės pertraukėlė. T.Klimavičius baigiantis kėliniui krauna kamuolį iš viršaus – 44:39, pirmauja „Barcelona“.

[19] J.Triasas pelno dvitaškį. M.Kalnietis nesėkmingai atakuoja, J.C.Navarro pelno tritaškį – 39:35. Minutės pertraukėlė.

[18] D.Santiago pelno du baudos metimus 34:33, laimi aikštės šeimininkai. E.Žukauskas pelno dvitaškį – 34:35.

[17] „Žalgiris“ apsigina. J. Mačiulis išprovokuoja D.Santiago pražangą. Abu baudos metimai taiklūs. Kauniečiai spaudžia varžovus, katalonai nepataiko. Kauniečiai klysta, greitą svečių ataką prasižengdamas stabdo D.Šalenga.J.Lakovičius netaiklus. J.Mačiulis išveda „Žalgirį“ į priekį – 32:33.

[16] E.Žukauskas blokuoja metimą. D.Andersenas pelno dvitaškį. Keli svečių metimai netaiklūs, kamuolio atkovoti nepavyksta – 32:29.

[15] „Barcelona“ lengvu metimu iš po krepšio lygina rezultatą, bet Š.Vasiliauskas atsako tuo pačiu. D.Andersenas pelno tritaškį – 30:29. Š.Vasiliauskas sužingsniuoja.

[14] L.Bartonas pelno dvitaškį, P.Jankūno tritaškis netaiklus. D.Andersenas išprovokuoja P.Jankūno pražangą.

[13] A.Milaknis pataiko tritaškį, o po perimto kamuolį dar P.Jankūnas šauna iš toli – 23:27.

[12] A.Milaknis netaiklus, o F.Vazquezas krauna iš viršaus – 21:21. D.Šalengos tritaškis netaiklus, o R.Grimau persveria rezultatą „Barsos“ naudai – 23:21.

[11] P.Jankūnas perima kamuolį, jo metimas blokuojamas. Tas pats P.Jankūnas puikiai ginasi – kamuolys vėl svečių.

Pirmas kėlinys:

[10] Aikštės šeimininkai mažina skirtumą dviem taškais – 19:21. Kauniečiams nepavyksta per paskutines sekundės nieko suregzti, o desperatiškas metimas nuo trijų taškų linijos netaiklus.

[9] Komandos pasikeičia netaikliais metimais

[8] M.Kalnietis po perimto kamuolio deda iš viešaus – 17:21, priekyje svečiai. J.Triasas sužingsniuoja.E.Žukauskas išprovokuoja F.Vazquezo pražangą. Baudos metimus veteranas prameta pro šalį.

[7] Komandos apsikeičia taikliais dvitaškiais. J.Vasquezas pelno dvitaškį, sudėtingą metimą pataiko ir D.Šalenga. G.Basile smeigia tritaškį – 17:19.

[6] D.Šalenga ir E.Žukauskas netaiklūs, G.Basile pelno du taškus iš po krepšio – 10:13. J.Mačiulis atsako tuo pačiu – 10:15.

[5] P.Jankūnas pameta kamuolį, D.Santiago mėginimas apgauti E.Žukauską nesėkmingas. D.Šalenga smeigia tritaškį – 5:13, pirmauja „Žalgiris“. J.C.Navarro pelno du taškus ir realizuoja vieną baudos metimą – 8:13.

[4] J.C.Navarro pelno du taškus su pražanga. Baudos metiams taiklus – 5:10. J.Mačiulis šauna pro šalė, bet tuo pačiu atsako ir katalonai.

[3] E.Žukauskas apsigina, greitoje kontratakoje M.Kalnietis kala kamuolį iš viršaus. – 2:10.

[2] „Barcelona“ atidaro sąskaitą, bet „Žalgiris“ po M.Kalniečio ir P.Jankūno taškų išsiveržia į priekį 2:8.

[1] Pirmieji sąskaitą atidaro svečiai po J.Mačiulio ir E.Žukausko taškų – 0:4.