2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 01 05

Dar vienas atodūsis: du „Žalgirio“ veidai ir pergalingos CSKA detalės

Dvi skirtingos rungtynių pusės, mestas iššūkis Maskvos CSKA, bet skaudus finišas. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjimu Eurolygos favoritams 79:84 pradėjo antrąjį turnyro ratą. Krepšininkas Augustas Šuliauskas specialiai 24sek išanalizavo esminius „Žalgirio“ ir CSKA mūšio momentus.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Pirmosios pusės vargai

Po dviejų kėlinių rungtynių švieslentė rodė 10 taškų „Žalgirio“ deficitą (34:44) ir pagal žaidimo kokybę atrodė, kad kauniečiams šiandien šansų mažai.

CSKA komanda žymiai agresyviau bei energingiau atrodė aikštėje, keldama begalę problemų žalgiriečiams puolant krepšį, tuo tarpu patys puolime įspūdingai atakavo baudos aikštelę bei dalinosi kamuoliu.

VIDEO: Pamatykite: A.White'o dėjimai ir sezono rungtynes sužaidęs D.Hackettas, palaidojęs karštai sirgalių palaikomą „Žalgirį“

Pirmoje rungtynių pusėje CSKA dažnai demonstravo pavyzdinę gynybą. Aukštaūgiai Kyle'as Hinesas bei Othello Hunteris tiesiog tobulai atlikdavo step-out'us, sustabdydami „Žalgirio“ gynėjus bei neleisdami laiku atlikti perdavimo.

Tuo tarpu kitoje aikštelės pusėje, tą pačią gynybinę sistemą prieš S.Rodgriguezą bandė taikyti ir B.Daviesas bei P.Jankūnas, tačiau Sergio net 4 kartus juos išmaudė, pralįsdamas pro jų paliekamą tarpą.

Ir kauniečių gynėjai, ir aukštaūgiai buvo priversti priimti kamuolius kelis metrus toliau nuo savo krepšio, nei jie norėtų – taip smarkiai Maskvos ekipa stengėsi gynyboje. Tai padėjo sumažinti žalgiriečių galimybes baigti atakas aukšto procento metimais.

VIDEO: Liūdnos Š.Jasikevičiaus emocijos po pralaimėjimo CSKA: „Galim daug ką daryti geriau, bet nedarom“

Keletas labiausiai išsiskyrusių CSKA darbo gynyboje momentų:

  • Puiki „Žalgirio“ ataka ir kampe apylaisvis surandamas Milaknis, tačiau CSKA žaidėjas pilnu greičiu bėga link jo atlikti close-out'ą ir priverčia šį sumušti kamuolį į žemę bei mesti mažiau taškų vertą ir mažiau jam patogų dvitaškį metimą po driblingo. Milo metimas vos siekia lanką.

  • O.Hunteris atlieką puikų step-out'ą Žalgiriui žaidžiant 2 prieš 2 tuščiame kampe ir neleidžia laiku D.Waltonui atlikti perdavimo P.Jankūnui, kuris turi mažai laiko prisitaikyti iš savo mėgstamiausio taško – vidutinio nuotolio, bei prameta.

  • Puikus CSKA trenerių štabo darbas bei komandos superžvaigždės išpildymas: Nando de Colo atlikdamas close-out'ą, akivaizdžiai uždaro M. Grigoniui stipriąją dešinę pusę, į kurią jis veržiasi turbūt 90 proc. atakų. Šis įsirėžia į jį bei užsidirba pražangą puolime.

VIDEO: CSKA trenerio Dimitrio Itoudžio spaudos konferencija Kaune

Puolime CSKA naudojosi klaidomis, kurias „Žalgiris“ darė 2 prieš 2 situacijose. 6 taškus kainavo pasyvi gynyba 2 prieš 2 žaidžiant C.Higginsui bei visada aikštelėje esant L.Biručiui. Aktyvi gynyba taip pat neveikė – ją S.Rodriguezas draskė kaip norėjo.

Kauniečiai leido CSKA žaidėjams bei kamuoliui judėti kur tik jie norėjo, todėl išvydome keletą pavyzdinių atakų, kuriose maskviečiai dalijosi kamuoliu tol, kol vietoj gero metimo atsirasdavo puikus.

Fantastiškas sugrįžimas

Rungtynių inerciją trečiajame kėlinyje po truputį perėmė „Žalgiris“ – kauniečiai trečiąjį kėlinį laimėjo net 25:11.

Pirmoje pusėje visiškai nesisekus nei pasyviai, nei aktyviai gynybai 2 prieš 2 situacijose, kauniečiai perėjo prie jau patikrintos ir šį sezoną itin sėkmingai veikiančios keitimosi gynybos. Pridėjus daugiau energijos nei per pirmąsias 20 minučių, išėjo gerai suveikusi kombinacija.

Sujauktas CSKA puolimo ritmas, mažiau prasiveržimų, žaidėjai priversti daugiau galvoti, kaip įvesti kamuolį po krepšiu bandant išnaudoti atsiradusius pranašumus, prailgintos atakos, ne visada paruošti metimai bei tik 11 praleistų taškų per 10 minučių – tokios buvo pasekmės „Žalgiriui“ pakeitus gynybos sistemą.

Puolime žibėjo kauniečių snaiperiai – M.Grigonis ir A.Milaknis naudojosi itin patikimomis B.Davieso užtvaromis bei kartu pataikė 3 tritaškius per kėlinį.

D.Waltonas šįkart sėkmingai vadovavo žaidimui, kadangi jam būnant aikštelėje jo nebuvo prašoma žaisti tiek daug 2 prieš 2 ir kurti situacijas – situacijas daugiausia kūrė metikai bei centravimai baudos aikštelėje. Tačiau ir pats D.Waltonas prisidėjo prie spurto – įveikęs step-out'ą, smeigė tritaškį, kuris buvo labai svarbus mažinant pranašumą.

Nesėkmingas finišas

Ir nors daugelis akcentuoja nesportinę pražangą kaip epizodą, nulėmusį rungtynes, rungtynės yra žaidžiamos ir laimimos ne paskutinėmis sekundėmis, o per visas 40 minučių.

Žinoma, tikėtis, kad prieš tokią komandą kaip CSKA bus laimėta be intrigos paskutinėmis minutėmis taip pat naivu, tačiau lemiamas laikotarpis rungtynėse buvo 6 atakų atkarpa, prasidėjusi likus 2 min. 30 sek. iki rungtynių pabaigos, kuomet „Žalgiris“ pirmavo 74:69.

VIDEO: Marius Grigonis: „Mušamės ne tik su CSKA, bet gale krentam mes“

Willas Clyburnas šioje atkarpoje suspindėjo visu gražumu ir pademonstravo, kodėl yra vienas individualiai pavojingiausių žaidėjų Eurolygoje. Reiktų pridurti, kad du teisėjų švilpukai, leidę jam pelnyti 4 taškus baudų metimais jam besiveržiant link krepšio, buvo gana abejotini. Tai sumažino skirtumą iki 1 taško, kadangi puolime B.Daviesas nepataikė vidutinio metimo visiškai laisvas, o D.Hackettas puikiai apsigynė prieš E.Ulanovą.

Kitoje atakoje W.Clyburnas įveikė B.Daviesą 1 prieš 1 vieną bei D.Hackettas smeigė skaudų tritaškį iš kampo. K.Hinesas savo aktyvumu gynyboje nutraukė „Žalgirio“ derinį. CSKA ataka, situacija vėl kartojasi – W.Clyburnas apeina B.Daviesą, numeta kamuolį D.Hackettui, kuris pataiko sudėtingą metimą ir deda tašką šiose rungtynėse.

VIDEO: B.Daviesas paaiškino žalgiriečių pralaimėjimą

Išvada

Dvi visiškai skirtingai sužaistos rungtynių pusės leido „Žalgiriui“ mesti didelį iššūkį smagiai žaidusiam CSKA klubui, tačiau to buvo negana.

Rungtynių pabaigoje laimėtoją nulėmė smulkios detalės – agresyvesnė gynyba, netaiklūs laisvi metimai bei individualiai stiprių žaidėjų talentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 24sek