15min be reklamos
2010 01 05, 21:09

Debiutas Eurolygoje R.Butautui – tarsi eilinės rungtynės (nuotraukos)

Ketvirtadienį vakare Kauno sporto halėje vyksiantis mačas tarp Kauno „Žalgirio“ ir Zagrebo „Cibonos“ naujajam Lietuvos ekipos strategui Ramūnui Butautui turės dvigubą reikšmę.
R.Butautas
R.Butautas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tai bus ne tik lemiamos trenerio vadovaujamos komandos rungtynės Eurolygoje, tačiau ir pačio R.Butauto debiutas tokio rango klubiniame turnyre. Prieš pora savaičių iš Donecko „Donetsk“ vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukęs lietuvis antradienio vakarinės treniruotės metu atrodė ramus. Rugsėjį Lenkijoje vykusiame Europos čempionate su Lietuvos rinktine fiasko patyręs specialistas suvokia, jog net ir „Žalgiriui“ nepatekus į kitą Eurolygos etapą, niekas jo prie kryžiaus nekals.

Tuo tarpu sėkmės atveju R.Butautui tai taptų puikia proga reabilituotis prieš tūkstančius apie jį ne gražiausiais žodžiais iki šiol kalbančių Lietuvos sirgalių. Strategui neabejotinai turėtų padėti ir nerašytas krepšinio dėsnis, kuomet klube įvykus trenerių rokiruotei, komandos žaidimo kreivė bent trumpam šokteli į viršų.

Baiminasi varžovų staigmenų

Kaip nusiteimas prieš lemiamas rungtynes Eurolygoje? – prieš antradienio vakarinę treniruotę žurnalistai paklausė R.Butauto.

–Vyrai nusiteikę kovingai, gerai treniruojasi. Nagrinėjomės video medžiagą, šiandien darome gynybos treniruotę. Susikaupę sieksime pergalės Kaune.

Ką galėtumėte pasakyti apie Zagrebo „Cibonos“ ekipą?

–Visų pirma, jie meta labai daug tritaškių ir labai gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių po varžovų krepšiu. Jie mažai klysta ir, sakyčiau, yra lėta komanda. Mums blogiausia yra tai, kad mūsų informacija šiek tiek pasenusi, nes paskutines rungtynes jie žaidė praėjusių metų gruodžio 23 dieną ir turėjo daug laiko kažką pakeisti savo žaidime. Tačiau mes paruošėme savo gynybos taktiką, strategiją ir esame pasiruošę bet kokioms naujovėms. Stengsimės, kad mūsų varžovas mūsų neapgautų.

Legionieriai sveiksta

Veikiausiai sutiksite, jog „Cibona“ yra tikrai įveikiamas varžovas?

–Kiekviena komanda yra įveikiama. Jeigu būsi susikaupęs, sutaps aplinkybės, galima laimėti prieš bet ką. Zagrebo „Cibona“ yra mūsų kaimynė turnyrinėje lentelėje ir mes pasistengsime ją įveikti.

–Kokia yra mūsų legionierių sveikata?

–Šiek tiek dar sirguliuoja Travisas Watsonas, paskausta alkūnę ir Marcusui Brownui, tačiau šiandien jie treniruojasi pilna jėga.

–Tai bus pirmosios Jūsų Eurolygos rungtynės. Ar jos jums bus kuo nors ypatingos?

–Aš jų turbūt neišskirčiau. Joms rengiuosi kaip eilinėms rungtynėms. Net nepagalvojau, kad tai bus mano debiutas Eurolygoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek