2018 09 16 /22:06

Draugiškame, bet principiniame „Gloria Cup“ finale „Žalgiris“ nukovė CSKA klubą

Turkijoje vykusio draugiško krepšinio „Gloria Cup“ turnyro finale Kauno „Žalgiris“ rezultatu 81:73 (12:18, 19:17, 25:16, 25:22) nugalėjo Maskvos CSKA klubą, nors iki ketvirto kėlinio vos kelias minutes buvo priekyje.
Kauno „Žalgiris“
Kauno „Žalgiris“ / D.Taraškevičiaus nuotr.

Per pirmuosius tris kėlinius „Žalgiris“ priekyje tebuvo 3 min. 21 sek., (CSKA pirmavo 25 min.), tačiau trečio kėlinio pabaigoje kiek atitrūkę kauniečiai ketvirtajame jau laikė vadžias savo rankose.

„Žalgiris“ šiame mače žaidė be Edgaro Ulanovo, o CSKA – be Sergio Rodriguezo, Nando De Colo ir Nikitos Kurbanovo.

8 Didžiausia persvara 9

„Žalgiris“: N.Woltersas 18, M.Grigonis 15 (2 per. kam.), A.Milaknis 12, A.Kavaliauskas 11 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 9, A.White‘as 4, R.Jokubaitis 4, B.Daviesas 4 (2 per. kam.), T.Walkupas 2, L.Birutis 2, D.Sabeckis ir L.Uleckas taškų nepelnė.

CSKA: C.Higginsas 21 (10/10 baud. met.), K.Hinesas 16 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), D.Hackettas 14, A.Petersas 10, O.Hunteris 10 (7 atk. kam.).

D.Taraškevičiaus nuotr./Nate'as Waltersas

CSKA energingiau pradėjo rungtynes ir spurtavo 6:0. „Žalgiris“ atsibudo, tačiau po pirmojo kėlinio, pataikę tik 5 metimus iš 14-ikos, Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsilikinėjo 12:18.

Nate'o Walterso tritaškis sumažino atsilikimą iki penkių taškų (17:22), o kelis kartus iš eilės apsigynęs „Žalgiris“ dar labiau priartėjo (21:23).

„Žalgiris“ toliau naudojosi CSKA krize. Kelias atakas iš eilės rezultatyviai sužaidė Paulius Jankūnas, ir „Žalgiris“ priekyje – 26:23.

Čia „Žalgiris“ vėl stabtelėjo ir CSKA nurūko į priekį. Puolime kamuolį atkovojęs Laurynas Birutis iškart jį padovanojo varžovams, kurie pabėgę į kontraataką padidino persvarą iki 7 taškų (26:33).

Baudų metimais kėlinio pabaigoje skirtumą „Žalgiris“ kiek aptirpdė, tačiau ketvirtį taškais baigė CSKA (31:35).

Per pirmuosius du kėlinius „Žalgiris“ pataikė vos vieną tolimą metimą (1/5).

Po Artūro Milaknio tritaškio ir P.Jankūno baudos metimo rezultatas tapo lygus (38:38), o įpusėjus ketvirčiui N.Waltersas vėl išvedė žalgiriečius į priekį (42:41).

Puikiai trečio kėlinio pabaigoje sužaidė Antanas Kavaliauskas, dukart pakartodamas netikslius komandos draugų metimus ir padidindamas „Žalgirio“ pranašumą iki 56:51.

Daugiau nei minutę ketvirtajame kėlinyje abi komandos nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau sausą seriją tritaškiu nutraukė N.Waltersas (59:51).

Kyle'as Hinesas pasistengė, kad skirtumas sumažėtų (61:59). M.Grigonis nepataikė iš toli, o CSKA išlygino rezultatą (61:61).

A.Milkanis pataikė tritaškį, bet A.Kavaliauskas dvi atakas iš eilės nesustabdė Othelo Hunterio (66:66).

Likus 2 minutėms „Žalgiris“ vėl kiek atitrūko (72:68). M.Grigonis pridėjo du baudų metimus (74:68), ir CSKA teko prašyti minutės pertraukėlės.

CSKA nesisekė sumažinti skirtumo, likus 39 sek. komandas skyrė šeši taškai (77:71), ir pergalės žaliai balti jau nebepaleido.

Primename, kad turnyre Turkijoje Kauno klubas nugalėjo Buršos „Tofas“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ komandas.

CSKA pakeliui į finalą susitvarkė su „AS Monaco“ ir Bandirmos „Banvit“ ekipomis.

„Žalgiris“ laimėjo tris iš pastarųjų keturių mačų su CSKA. Šį sezoną Eurolygoje šių komandų keliai susikirs lapkričio 21-ą ir sausio 19-ą dieną.