2013 02 21

Po pralaimėjimo „Panathinaikos“ Kauno „Žalgiris“ atsidūrė Eurolygos „Top 16“ užribyje

Ketvirtadienio vakarą Eurolygos „Top 16“ etape Kauno „Žalgiris“ namuose 13 tūkstančių sirgalių akivaizdoje apmaudžiai nusileido Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams 73:78 (22:19, 21:21, 15:16, 15:22). Kauniečiams nepavyko pratęsti pergalių serijos ir dabar jau lieka itin mažai vilties, kad pavyks išsikapstyti į kitą varžybų etapą.
Marko Popovičius
Marko Popovičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Junkis prie 15min Sporto grupės, spausk PATINKA.

Kauno „Žalgiris“ laimėjo pirmuosius du kėlinius, kurie pasižymėjo rezultatyvumu ir greitu žaidimo tempu. Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai pralaimėjo vienu tašku (15:16), tačiau vis dar buvo priekyje (58:56). Deja, paskutiniajame ketvirtyje graikai atsigriebė ir išplėšė pergalę.

Abi komandos E grupėje žengė greta – Atėnų klubas savo sąskaitoje turėjo 4 pergales ir 3 pralaimėjimus, o kauniečiai – 3 sėkmes ir 4 suklupimus. Dabar graikai jau turi dvejomis pergalėmis daugiau bei pranašumą tarpusavio rungtynėse ir pavyti juos bus sunkiau.

Negana to, pergalę ketvirtadienio vakarą iškovojo ir kita „Žalgirio“ varžovė – Malagos „Unicaja“ ekipa. Ji taip pat po šio turo aplenkė kauniečius, palikdama juos vos šeštoje vietoje.

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 15 taškų pelnęs Oliveris Lafayette'as.11 pridėjo Kšištofas Lavrinovičius.

Varžovų gretose rezultatyviausias buvo Roko Ukičius, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 4 kamuolius. Pirmą kartą Kauno „Žalgirio“ arenoje prieš savo buvusią ekipą žaidė Jonas Mačiulis. Jis įmetė 4 taškus ir atkovojo 4 kamuolius. Vienu metu būtent jis persvėrė rezultatą graikų naudai.

Kauno „Žalgirio“ gretose šiose rungtynėse nepasirodė sunkią peties traumą patyręs Paulius Jankūnas ir nugaros skausmus jaučiantis Mario Delašas. Nors savo arsenale Joanas Plaza turėjo naujoką Donnie McGrathą, jis aikštėje taip ir nepasirodė.

Pirmosiose „Top 16“ etapo rungtynėse „Žalgiris“ graikams buvo nusileidęs vieno taško skirtumu 66:67.

Kitą savaitę „Žalgiris“ išvykoje žais su Malagos „Unicaja“.

​Pražangos: 15 – 19

„Žalgiris“: Oliveris Lafayette'as 15 (5 rez. perd.), Kšištofas Lavrinovičius 11, Marko Popovičius 10, Tremmellas Dardenas 9, Robertas Javtokas 8, Jeffas Foote'as 7 (5 atk. kam., 12 naud. bal. per 8 min.), Mindaugas Kuzminskas 5, Darjušas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas (2/8 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) po 4, Adas Juškevičius taškų nepelnė, o Vytenis Lipkevičius ir Donaldas McGrathas nežaidė.

„Panathinaikos“: Roko Leni Ukičius 21 (6 rez. perd., 28 naud. bal.), Dimitris Diamantidis 13 (10 rez. perd.), Jamesas Gistas 12 (9 atk. kam.),....., Jonas Mačiulis 4 (2/4 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 4 atk. kam. per 19 min.).

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 73:78 (22:19, 21:21, 15:16, 15:22)

10 min. Graikai jau priekyje 6 taškais, lieka 20 sekundžių – 71:77. Likus 12 sekundžių dėjimą atliko Darjušas Lavrinovičius – 73:77. Likus 4 sekundėms žalgiriečiai prasižengė, varžovas įmetė vieną baudos metimą – 73:78.

9 min. Po abiejų ekipų sėkmingų atakų – 71:75

8 min. Graikų tritaškis atitolina „Žalgirį“, minutės pertraukėlė – 69:73.

7 min. Popovičiaus ir Gisto dvitaškiai – 69:70

6 min. Kšištofo dvitaškis ir varžovo atsakymas – 67:68

5 min. Po Kšištofo pražangos varžovas įmetė tik vieną baudos metimą, tačiau Roko Ukičius pataikė dvitaškį – 65:66.

4 min. Rezultatą išlygino Diamantidis, tačiau jis prasižengė ir lietuviai tuo pasinaudojo – 65:63.

3 min. Darjušas prasižengė 3-ąjį kartą, varžovas realizavo baudos metimą – 61:60.

2 min. Oliveris Lafaeyette'as pridėjo du taškus – 61:59.

1 min. Taiklus baudos metimas – 59:56

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 58:56 (22:19, 21:21, 15:16)

9-10 min. Paskutinėmis minutėmis nei vieniems nei kitiems įmesti nepavyko. Tiesa, pačioje kėlinio pabaigoje Jeffas Foote'as įmetė dvitaškį, tačiau arbitrai nusprendė taškus įskaityti – 58:56.

8 min. Dar du Oliverio taškai, Diamantidis išlygino rezultatą – 56:56.

7 min. Oliverio Lafayette'o tritaškis sugražino pranašumą – 54:53

6 min. Jonas Mačiulis persvėrė rezultatą graikų naudai, Tremmellas Dardenas gražino minimalų pranašumą, o Marko Popovičius gavo techninę pražangą, varžovas įmetė tik vieną baudos metimą – 51:51

5 min. Graikai vėl grėsmingai priartėjo – 49:48.

4 min. Robertas Javtokas lengvai įmetė į krepšį, tačiau po to prasižengė – 49:46.

3 min. Kšištofas įmetė dvitaškį, o Marko Popovičius išprovokavo varžovo pražangą – 47:44.

2 min. Varžovų dėjimas juos visai priartino – 43:42

1 min. Marko Popovičius pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus šiame kėlinyje, dvitaškį pataikė ir graikai – 45:42.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 43:40 (22:19, 21:21)

10 min. Paskutinę minutę komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais ir paliko intrigą likusiom rungtynėms – 43:40. Žalgiriečių gretose per pirmąją rungtynių dalį rezultatyviausias buvo 8 taškus pelnęs Oliveris Laffayete'as.

9 min. Jamesas Gistas įdėjo kamuolį į kauniečių krepšį, Lafayette'as pelnė tritaškį – 40:35

8 min. Tremmellas Dardenas pelnė dvitaškį, žaidimo tempas nelėtėjo – 37:33.

7 min. Varžovų tritaškis ir K.Lavrinovičiaus dvitaškis, prasižengė M.Popovičius – 35:33.

6 min. Puldamasis prieš R.Javtoką prasižengė Schortsanitis. Komandos apsikeitė dvitaškiais – 33:29.

5 min. Rimanto Kaukėno dvitaškis privertė graikus prašyti minutės pertraukėlės – 31:27.

4 min. Mindaugas Kuzminskas pelnė du taškus, tačiau varžovai atsakė dvitaškiu ir baudos metimu – 29:27

3 min. Trečiąjį kartą prasižengė J.Foote'as, graikai realizavo baudas – 27:24

2 min. Varžovai įsmeigė dar vieną tritaškį ir priartėjo, tačiau MIndaugas Kuzminskas atsakė tuo pačiu – 27:22.

1 min. Jeffas Foote'as kėlinį pradėjo dvitaškiu – 24:19.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 22:19

10 min. Varžovai įdėjo kamuolį į krepšį, o Adas Juškevičius prametė tritaškį – 22:19.

9 min. Antrą kartą prasižengė vienas iš graikų lyderių Schortsanitis, Foote's sumetė baudas – 22:17.

8 min. Du baudos metimus įmetė Markas Popovičius, prasižengė Jeffas Foote'as. Rimantas Kaukėnas pakeitė Marko Popovičių – 20:17.

7 min. Tačiau varžovai tikrai nemiegojo. Surengė ataką ir komandas skyrė jau tik vienas taškas – 18:17.

6 min. Komandos žaidė itin rezultatyviai, Lavrinovičiaus ir Popovičiaus taškai padėjo šiek tiek atitrūkti – 18:15.

5 min. Krepšininkai apsikeitė taikliomis atakomis – 14:13.

4 min. Roberto Javtoko dėjimas ir Tremmello Dardeno tritaškis – 12:11

3 min. Po Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškio „Žalgiris“ pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį. Tuo pačiu atsakė Diamantidis.

2 min. Prasižengė Robertas Javtokas, tačiau jis pridėjo ir du taškus. Dar vieną tritaškį iššovė graikai. Oliveris Lafayette'as realizavo baudos metimus. – 4:6.

1 min. Rungtynės prasidėjo taikliu Dimitrio Diamantidžio tritaškiu po Jono Mačiulio perdavimo 0:3

Startinis „Žalgirio“ penketas: Marko Popovičius, Kšištofas Lavrinovičius, Oliveris Lafayette'as, Robertas Javtokas, Tremmellas Dardenas.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti