Eurolygos ketvirtfinalių serijos startuos antradienį 20.45 valandą Lietuvos laiku Stambule, kuriame Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Fenerbahče“ priims „Paris“ ekipą.
Metų trenerio apdovanojimą praėjusią savaitę pirmą kartą karjeroje atsiėmęs lietuvis bandys pranokti skambiai turnyre debiutavusią komandą iš Prancūzijos.
„Stambulo „Fenerbahče“ laimėjo abejas tarpusavio rungtynes šį sezoną, bet abu kartus teko kaip reikiant pasistengti. Kitas dalykas – namų aikštelės pranašumas „Paris“ mažai ką reiškia, kadangi ši komanda ne kartą laimėjo išvykoje. Jie buvo labai arti pergalės ir Stambule, – portalui „Euro Hoops“ sakė 56-erių metų Saša Obradovičius. – Visgi, tikiu, kad „Fenerbahče“ turėjo daugiau laiko pasiruošti serijai, o toks puikus treneris, kaip Šaras, galėjo geriau pasirengti įvykiams aikštelėje. „Paris“ yra didelis šio sezono siurprizas, bet favorito etiketę lipdau „Fenerbahče“ komandai. Jie turi patirtį, didžiules investicijas ir namų aikštelės pranašumą. Bet su „Paris“ negali žinoti, jie gali turėti šansą. Jie gali nulaužti rungtynes per vieną minutę.“
Kitoje poroje – praėjusio sezono finalininkų Pirėjo „Olympiakos“ ir Madrido „Real“ akistata.
Graikijos klubas reguliariajame sezone užėmė pirmąją vietą, tačiau šis pasiekimas laikomas prakeiksmu, kadangi dar nė viena reguliaraus sezono nugalėtoja nėra iškovojusi Eurolygos titulo.
„Prieš mėnesį būčiau sakęs, kad „Olympiakos“ yra absoliutus favoritas, bet viskas pasikeitė. Žinoma, tai lėmė traumos, nes neaišku, kurie žaidėjai bus pasiruošę žaisti, o jei ir bus jie pasiruošę tai daryti, dėl ilgo nežaidimo laiko kai kurie žaidėjai galbūt neduos aikštelėje to, ko iš jų tikiesi, – dėstė S.Obradovičius. – Situacija pasikeitė. „Olympiakos“ turi sirgalių užnugarį, žaidimo kokybę, dar daugiau dalykų. Visi šie faktoriai susidės į galutinį rezultatą. Spaudimas bus didelis, kaip ir lūkesčiai yra didžiuliai. Ne tik „Olympiakos“ komandai, o visoms, kurios turi namų pranašumą. Madrido „Real“ išgyveno daug pakilimų ir nuopuolių, bet po pergalės prieš „Bayern“ jų pasitikėjimas savimi išaugo, o kartais tokios komandos gali tave nuskausminti. „Real“ pajautė ritmą, ko negalime pasakyti apie „Olympiakos“. Šios serijos nugalėtojui prognozuoju 50 prieš 50 tikimybę.“
Titulą ginančios Atėnų „Panathinaikos“ varžove ketvirtfinalyje tapo aštuonių pergalių atkarpą fiksuojanti Stambulo „Anadolu Efes“.
„Panašu, kad „Panathinaikos“ koncentravosi į atkrintamąsias varžybas, kuriose, manau, jie parodys geriausią savo krepšinį. Akivaizdu, kad sezonas buvo nenuoseklus. Manau, kad Atamanas moka motyvuoti komandą. Girdėjote, ką jis sakė po pastarųjų rungtynių, galvoju, kad žaidėjai žinutę išgirdo, – kalbėjo S.Obradovičius. – Nepaisant traumų, komandoje yra daug asmenybių, kurios išlaiko „Panathinaikos“ favorito pozicijoje net po sėkmingos „Anadolu Efes“ atkarpos. Tai buvo puiki serija. Jie turi akivaizdžią žaidimo kokybę, kuri anksčiau ar vėliau turėjo atsispindėti aikštelėje. To nepamatėme anksčiau, kadangi Shane'as Larkinas buvo traumuotas, bet kai jis pasiekė savąjį lygį, jis gali lemti pergales. Labai svarbus bus pirmasis mačas, galintis suteikti „Anadolu Efes“ šansą, bet ilgoje perspektyvoje „Panathinaikos“ turėtų laimėti.“
S.Obradovičius mintimis pasidalino ir apie savo buvusios komandos „Monaco“ galimybes.
2023-aisiais metais Kaune vykusiame finalo ketverte serbas užėmė trečią vietą, o galiausiai praėjusį lapkritį vyriausiojo trenerio kėdėje S.Obradovičių pakeitė Vassilis Spanoulis.
„Kalbant apie momento svarbą, „Monaco“ viso sezono metu buvo nestabilūs. Bet aš vis kartoju tą patį dalyką – ši „Monaco“ versija yra stipriausia istorijoje. Tai yra komanda, kuri buvo statoma trejus metus, o Danielio Theiso atvykimas juos dar labiau sustiprino. Tai yra sudėtis, kuri gali laimėti titulą, – sakė S.Obradovičius. – Ši komanda turi puikų charakterį, aš tai žinau. Tokie žaidėjai kaip Calathesas, Papagiannis ir Motiejūnas neužima svarbių vaidmenų, o tame atsispindi itin gili „Monaco“ sudėtis. Jie gali laimėti viską. Nepaisant nestabilumo, dabar „Monaco“ yra geroje formoje ir klube yra daug vilčių, kad šįmet jie gali laimėti viską.
Kitas dalykas – „Barcelona“ yra bene pavojingiausias varžovas atkrintamosiose. Jie atrado gerą žaidimą, nors komandą purtė traumos. Siaura rotacija padėjo komandai susikoncentruoti. Daug kas priklausys nuo kertinių „Barcelona“ žaidėjų, jų pasirodymo, bet jie turi šansą žengti į finalo ketvertą. Dar vienas svarbus akcentas yra tas, jog treneris Joanas Penarroya buvo medžiojamas viso sezono metu. Ši serija gali ištrinti visų atmintį. Mano manymu, tai yra atvira serija, bet „Monaco“ gali laimėti titulą.“



