2012 01 18 /2012 01 19

Eurolygos „Top 16“ starte Martyno Gecevičiaus rezultatyvumas neišgelbėjo „Olympiacos“ nuo CSKA tanko

„Top 16“ etapą Maskvos CSKA pradėjo taip, kaip žaidė visą reguliarųjį Eurolygos sezoną – pergale. Jono Kazlausko auklėtiniai trečiadienį išvykoje 86:78 (22:21, 18:23, 22:14, 24:20) pranoko Pirėjo „Olympiacos“ su Martynu Gecevičiumi.
Martynas Gecevičius (centre) neišgelbėjo „Olympiacos“ nuo pralaimėjimo CSKA
Martynas Gecevičius (centre) neišgelbėjo „Olympiacos“ nuo pralaimėjimo CSKA / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmosiose E grupės rungtynėse lygi kova vyko tris kėlinius. CSKA atitrūkti pavyko tik iki mačo pabaigos likus penkioms minutėms, kai svečiai pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (76:65).

Nors „Olympiacos“ rankų nenuleido, išsigelbėti nebepavyko – Graikijos vicečempionai patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną namuose.

Tuo tarpu CSKA tankas Eurolygoje toliau rieda be užsikirtimų ir išlieka vieninteliu klubu, dar nepralaimėjusiu šį sezoną. Rusijos čempionų sąskaitoje jau yra 11-a pergalių iš tiek pat galimų.

Svariai prie CSKA pergalės prisidėjo lietuvis Ramūnas Šiškauskas, per 25 minutes pelnęs 12 taškų (6/8 dvit., 0/3 trit., 0/2 baud.), atkovojęs 4 kamuolius ir 3 perėmęs.

Nesėkmingai mačas susiklostė kitam CSKA lietuviui Darjušui Lavrinovičiui, kuris per 5 minutes prametė visus tris metimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko minus 2 naudingumo balus.

Tuo tarpu M.Gecevičius buvo rezultatyviausias pralaimėjusių gretose. Snaiperis per 25 minutes surinko 14 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), bet padarė 3 klaidas.

„Olympiacos“: M.Gecevičius 14, Kyle Hinesas ir Pero Antičius – po 13, Vassilis Spanoulis 11.

CSKA: Nenadas Krstičius 18, Viktoras Chriapa 16, Ramūnas Šiškauskas 12, Andrejus Kirilenka 11.

„Montepaschi“ startavo pergale

F grupės starte užtikrintą pergalę iškovojo namuose žaidusi Sienos „Montepaschi“, kuri yra priversta verstis be traumuotų lietuvių Rimanto Kaukėno ir Kšištofo Lavrinovičiaus. Antroje mačo pusėje įsibėgėję daugkartiniai Italijos čempionai 81:67 (14:18, 18:14, 24:17, 25:18) įveikė Bilbao „Gescrap“ (Ispanija) klubą.

„Montepaschi“: Bo McCalebbas ir Davidas Andersonas (7 atk. kam.) – po 18, Bootsy Thorntonas ir Davidas Mossas – po 8.

„Gescrap“: Kostas Vasiliadis 16, Marko Baničius 11, Rogeris Grimau 10.

Įspūdingas „Unics“ išsigelbėjimas

Įspūdingai G grupės kovas pradėjo Kazanės „Unics“ (Rusija) krepšininkai, kurie antrajame kėlinyje buvo atsilikę net 17 taškų skirtumu (21:38), bet po didžiosios pertraukos sugebėjo apversti mačą aukštyn kojomis ir palaužti Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) klubą – 76:71 (15:18, 9:23, 29:15, 23:15).

„Unics“: Petras Samoilenko 18 (9 rez. perd.), Vladimiras Veremeenko 17 (11 atk. kam.), Henry Domercantas 16, Terrellas Lyday'us 14.

„Fenerbahce“: Bojanas Bogdanovičius 24, Omeras Onanas 12, Jamesas Gistas 8.