2026-04-03 07:52

Apie Wrighto lagaminą kalbėjęs Tubelis įvertino savo dvikovą su Sakartvelo žvaigžde

Kauno „Žalgiris“ toliau namuose lieka sunkiai stabdomas žvėris. Arena stojasi ant kojų, žiūrovai sklidinai iki pat stogo užpildo Nemuno salą, o žaidėjai dovanoja pergales vieną po kitos. Kauniečiai, įveikę „Barcelona“, dar labiau priartėjo prie turnyro atkrintamųjų varžybų, o vienas to sėkmės garantų – varžovų žvaigždę stabdęs Ąžuolas Tubelis.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti

„Žalgiriui“ tai buvo ketvirtoji pergalė iš eilės Eurolygoje. Ji buvo pasiekta po itin klampių rungtynių su „Barcelona“. Jas kauniečiai laimėjo 83:71 (22:21, 17:19, 20:16, 24:15) ir žengė žingsnį link kito etapo.

Visgi rūbinėje kalbintas Ą.Tubelis buvo santūresnis ir apie kitą etapą kalbas kiek stūmė į šoną, bet džiaugėsi savo pasirodymu stabdant Tornikę Shengelią.

„Šiose rungtynėse nežaidėme savo krepšinio. Antroje pusėje nusiraminome. Buvo nereikalingų kibirkštėlių ir emocijų, išlikome kantrūs. Svarbiausia pavyko būti susifokusavus visą laiką. Nebijojome kontakto ir gale sužaidėme kantriai. Smagu, jog pavyko laimėti“, – po rungtynių emocijomis dalijosi aukštaūgis.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Ąžuolas Tubelis
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Ąžuolas Tubelis

Šiose rungtynėse Ą.Tubelis ant parketo praleido 28 minutes, pelnė 9 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Pirmojoje rungtynių pusėje jis pelnė 5 taškus, juos įmetė per pirmąjį kėlinį. Visgi jo užduotys labiau sukosi ties varžovų stabdymu, kuris statistikos protokole neatsispindi.

Vienas iš tų darbų – stumdytis su „Barcelona“ aukštaūgiu T.Shengelia. Kartvelas pasižymi fiziškumu.

Kelis kartus jam pavyko įveikti Ą.Tubelio gynybą padaryti, bet trečiajame kėlinyje buvo galima išvysti ir T.Shengelios atsimušimą į ąžuolinę sieną. Tuomet jau jis pradėjo labiau ieškoti Jano Vesely ir kitų įkertančių žaidėjų.

Nors T.Shengelia nesijautė itin komfortabiliai, bet rado spragų ir pelnė 10 taškų bei atkovojo 4 kamuolius.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Ąžuolas Tubelis
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Ąžuolas Tubelis

15min paklaustas, kaip pats vertina mikrodvikovą prieš 13-ąjį sezoną Eurolygoje žaidžiantį varžovą, vilnietis teigė, jog tai nebuvo lengvas darbas.

„Kiek metų jis žaidžia Eurolygoje? Jis žinojo, jog aš pirmi metai čia. Jis atėjo ir bandė mane, kaip naujoką, laužti. Prieš mačą žiūrėjau papildomų vaizdo klipų, kaip reikėtų žaisti prieš jį. Jis turi savo verpstę į galinę liniją ir žinojau, jog tai darys. Nėra lengva. Vieną kartą pavyko apsiginti, kitą kartą ne. Gerai, kad nekrito jo tritaškiai, nes aš buvau labiau pagalboje. Neblogai viskas pavyko“, – savo pasirodymą prieš 34-erių kartvelą vertino Ą.Tubelis.

Dar vienas sėkmės garantų – Sylvaino Francisco benefisas rungtynių pabaigoje. Jis per pirmuosius tris kėlinius nebuvo pelnęs taškų, o iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 5 minutėms smeigė tris tritaškius ir nokautavo „Barcelona“ klubą.

„Susitvarkėme rūbinėje su pašalinėmis emocijomis. Nebadėme pirštais. Buvo daug nereikalingų emocijų, apsikalbėjome, susitvarkėme. Jis buvo tylus, bet daug dirbo gynyboje. Jei dirbi gynyboje, tai tas krepšys atsiriš ir metimai sukris. Sylvainas yra geras to pavyzdys. Jo mesti metimai nebuvo lengvi“, – apie S.Francisco prastą pirmą rungtynių pusę ir herojiškumą pabaigoje kalbėjo Ą.Tubelis.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Sylvainas Francisco
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Sylvainas Francisco

Sirgaliai ir medijos po pergalių serijos vis daugiau kalba apie puikų kauniečių sezoną, kurį gali vainikuoti patekimas į kitą etapą.

15min paklaustas, kaip pavyksta išlaikyti šaltą galvą tokiu sezono laikotarpiu, jis atskleidė receptą ir pakomentavo, kaip pats į tai žiūri.

„Turime suprasti,

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą