Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.

Šaro nusivylimas: žaliuose gynybos gniaužtuose dususi „Fenerbahče“ krito pusfinalyje

Stambulo „Fenerbahče“ vairą sezono eigoje perėmęs Šarūnas Jasikevičius netaps pirmu tokiu gelbėtoju istorijoje, laimėjusiu titulą. Lietuvio vadovaujama Turkijos komanda pusfinalyje 57:73 krito prieš Mariaus Grigonio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“.
Stambulo „Fenerbahče“ – Atėnų "Panathinaikos"
Stambulo „Fenerbahče“ – Atėnų "Panathinaikos" / „Scanpix“ nuotr.

Rungtynės turėjo startuoti 19 val. Lietuvos laiku, tačiau susitikimo pradžia vėlavo beveik pusvalandžiu – daugybė sirgalių negalėjo patekti į areną laiku. Berlyne esantis 15min žurnalistas Marius Milašius, likus 2 val. iki susitikimo pradžios, fiksavo abiejų komandų sirgalių susirėmimų vaizdus.

Š.Jasikevičius buvo itin nepatenkintas mačo startu – jo komanda pirmųjų taškų laukė daugiau nei penkias minutes, o varžovai bėgo į priekį net 12:0. Galiausiai ledus pralaužė Nigelas Hayesas-Davisas, o jo įkvėpta komanda atkuto.

Nors visą pirmąją mačo dalį pirmavo „Panathinaikos“, galiausiai „Fenerbahče“ priartėjo – į pertrauką komandos iškeliavo Turkijos ekipai atsiliekant 36:38.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahče“, atrodė, pagaliau lygins rezultatą, bet Tylerio Dorsey tolimas metimas buvo ne trijų, o dviejų taškų vertės, tad PAO liko priekyje ir prieš ketvirtojo pradžią.

Lemiamoje 10-ties minučių atkarpoje „Fenerbahče“ beviltiškai duso varžovų gynyboje. Net 13:2 spurtavo PAO krepšininkai, jų pranašumas vėl perkopė dviženklę ribą (65:52). Po šių smūgių Šaro auklėtiniai nebeatsikėlė.

M.Grigonis per 17 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit.), atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, po kartą prasižengė ir provokavo varžovų pražangą. Lietuvis surinko 9 naudingumo balus.

Mathiasas Lessortas rinko dvigubą dublį – jis pelnė 17 taškų, atkovojo 10 kamuolių, provokavo 7 pražangas, 5 kartus suklydo ir baigė rungtynes su 20 naudingumo balų.

„Fenerbahče“ niekaip nesugebėjo pataikyti. Tikslą pasiekė tik 46 proc. dvitaškių (11/24) ir 26 proc. tritaškių (9/35), kova dėl kamuolių pralaimėta 29:37.

Po rungtynių NBA superžvaigždė Giannis Antetokounmpo oficialiame interviu kalbino brolį Kostą.

Antrajame pusfinalyje susitiks Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiakos“. Eurolygos finalas ir mačas dėl trečiosios vietos bus žaidžiami sekmadienį.

„Fenerbahče“: N.Hayesas-Davisas 14, M.Guduričius ir N.Sestina po 10,

„Panathinaikos“: M.Lessortas 17 (10 atk. kam.), K.Nunnas 14, J.Grantas 13, I.Papapetrou 9, M.Grigonis 6.

Rungtynių eiga. „Fenerbahče“ – „Panathinaikos“

Ketvirtas kėlinys. „Fenerbahče“ – „Panathinaikos“

40 min. Viskas. Turkiškos liūdesio ašaros.

39 min. K.Nunnas deda tašką tritaškiu – 73:57.

38 min. K.Papapetrou provokuoja N.Calathesą bučiuodamas sau bicepsus po sėkmingo epizodo. Tai yra „Fenerbahče“ pabaiga.

PAO jau tik didina persvarą – 70:55.

36 min. „Fenerbahče“ atrodo beviltiškai puolime, K.Nunnas renka taškus su pražanga. PAO viena koja finale – 64:52.

Marius Milašius

Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas Berlyne

Po to T.Dorsey metimo „Fenerbahče“ žaidėjai taškų nepelnė beveik šešias minutes, o X faktorių Panagiotį Kalaitzakį atradęs PAO artinasi link pirmo finalo nuo 2011 metų. Tą užuodžia ir graikų žurnalistai žiniasklaidos tribūnoje, palaikantys saviškius ne prasčiau nei žalioji armija.

35 min. Visiškai užstrigo „Fenerbahče“ puolimas, nieko nesugeba prie varžovų krepšio padaryti Šaro auklėtiniai – 52:62.

32 min. Šaras prašo pasitarimo. Kėlinį dėjimu greitoje atakoje pradėjo M.Lessortas, netrukus prie baudų linijos buvo pasiųstas P.Kalaitzakis – 60:50.

Trečias kėlinys. „Fenerbahče“ – „Panathinaikos“ 50:56

30 min. M.Lessortas neįdėjo iš viršaus, bet jau kitoje atakoje P.Kalaitzakis smeigė tritaškį. Po trijų kėlinių PAO pirmauja šešiais.

Šaras išbėga beveik iki aikštės vidurio, kad pasveikintų savo auklėtinius – po Tylerio Dorsey metimo „Fener“ atsilieka mažiausiai šiose rungtynėse – vos tašku. „Žalieji“ tribūnose pritildyti.

27 min. Lygu! Pirmą kartą nuo tada, kai rezultatas buvo 0:0. Ups, ne. Teisėjai įskaito du taškus, o ne tris T.Dorsey... Tad PAO dar priekyje – 51:50.

26 min. T.Biberovičiui užfiksuota nesportinė pražanga, kuri kelia daug klausimų. „Fenerbahče“ laikosi, į priekį trukteli N.Sestinos tritaškis – 48:51.

23 min. N.Calathesas pataikė tritaškį, jis pristabdo sėkmingą PAO atkarpą – 41:45.

21 min. Koks N.Hayeso-Daviso dvitaškis! Supersudėtingas metimas – 38:43.

Antras kėlinys. „Fenerbahče“ – „Panathinaikos“ 36:38

20 min. Prieš pertrauką šeštąjį tašką pelnė M.Grigonis, o N.Hayesas-Davisas toliau siaučia – įkrėtė tritaškį. Per pertrauką PAO priekyje jau tik dviem taškais.

19 min. M.Guduričius perima kamuolį ir renka lengvus taškus – 31:36.

18 min. N.Hayeso-Daviso tritaškis priverčia E.Atamaną prašyti pertraukėlės. Iškart po jos – M.Lessorto galingas dėjimas.

16 min. G.Papagiannio tritaškis, į kurį J.Grantas atsako dvitaškiu su pražanga.

15 min. N.Sestina ir J.Hernangomezas apsikeitė tritaškiais.

Giannis Antetokounmpo net įbėga į aikštelę po įspūdingo brolio epizodo – Kostas galingai blokavo Scottie Wilbekiną.

14 min. T.Dorsey prametė du tritaškius iš puikių padėčių, tai leidžia PAO vėl didinti skirtumą – 29:20.

Keli šimtai „Olympiakos“ sirgalių jau „Uber“ arenos tribūnose, o tai sukėlė ir „Panathinaikos“, ir „Fenerbahče“ sirgalių aistras – per pertraukėlę tarp kėlinių aidi šūksniai ir grasinantys gestai į raudonąjį arenos kampą. Situacija Berlyne – tarsi tiksinti bomba.

13 min. Na štai, ramiai, be panikos „Fenerbahče“ apkarpė varžovų persvarą – 20:24.

Pirmas kėlinys. „Fenerbahče“ – „Panathinaikos“ 13:22

10 min. Dar du M.Grigonio taškai. Pirmas kėlinys Atėnų komandai tiesiog nuostabus, o štai Šaras turi apie ką pagalvoti. Jo auklėtiniai atsilieka 9 taškais.

8 min. Koooks M.Lessorto dėjimas! Graikai vėl turėjo dviženklę persvarą, tačiau ją tritaškiu kerpa S.Šanli. PAO priekyje – 18:11.

7 min. Pirmieji M.Grigonio taškai finalo ketverte – 14:6.

Nigelas Hayesas-Davisas per vienintelį savo pasirodymą finalo ketverte nebuvo pelnęs nė taško. Bet dabar būtent jis budina geltonąją jūrą tribūnose, pelnydamas 4 taškus po PAO starto 12:0.

6 min. 5 minutes ir 13 sekundžių pirmųjų savo taškų laukė „Fenerbahče“. Dvitaškį su pražanga pelnė N.Hayesas-Davisas – 2:12.

5 min. Šaras šaukia pasitarimą. 0:12 atsilieka jo komanda. Tiesiog tragiškas startas!

4 min. J.Grantas didina PAO persvarą iki dviženklės – 10:0.

3 min. Klaidos, netikslūs metimai. Sunki „Fenerbahče“ rungtynių pradžia – 0:8.

2 min. Beveik dvi minutes laukėme pirmųjų taškų, kuriuos galiausiai surado K.Nunnas, pataikęs tritaškį.

1 min. Rungtynės prasidėjo.

26 minutes palaukę pagaliau pradedame. Nors lauke – vis dar šimtai sirgalių. „Jie turėtų paskubėti, kol neatvyko „Olympiakos“ aistruoliai“, – pastebėjo vienas PAO aistruolis. Eurolyga įsiklausė.

Prieš rungtynes.

19:28 min. Pagaliau. Ginčo kamuolys išmestas!

19:24 val. Na ką, panašu, kad pradėsime. Pripažinkime, tai yra organizacinis fiasko Eurolygai.

19:10 val. Rungtynės ir dar pavėlintos. Šįkart, kaip informuoja M.Milašius, „neribotam laikui“. Arena užpildyta vos daugiau nei 50 proc., daugybė sirgalių vis dar yra lauke.

Tūkstančiams vis dar bandant patekti į „Uber“ areną, dešimčia minučių pavėlintas rungtynių startas. Sirgaliai per šį laiką apšilinėja skanduotėmis.

Starto penketai:

„Panathinaikos“: K.Nunnas, J.Grantas, K.Mitoglou, M.Lessortas, I.Papapetrou.

„Fenerbahče“: S.Wilbekinas, N.Calathesas, N.Hayesas-Davisas, J.Motley ir D.Pierre'as.

Prieš rungtynes. Arenoje lankosi ir Giannis Antetokounmpo, šalia aikštės įsitaisiusi ir NBA legenda Scottie Pippenas.

Likus 2 min. 15min žurnalistas M.Milašius informuoja, kad rungtynių pradžia pavėlinta 10 minučių.

Sveikinuosi iš įsiaudrinusio Berlyno! Čia aistros pasiekė aukščiausią tašką rungtynėms dar neprasidėjus. „Fenerbahče“ sirgaliai šturmavo areną ir puolė „Panathinaikos“ fanus, kurie atsakė turkams butelių kruša. Milžiniškos policijos pajėgos sulaikė kelias dešimtis graikų ir turkų sirgalių, o didžioji dalis sirgalių iki rungtynių likus 10 minučių vis dar nėra įleisti į „Uber“ areną, kuri kol kas – apytuštė. Laukia įspūdingas Eurolygos pusfinalis.

Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Leiskite sau pasijusti geriau
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius