2023 02 01

Kovingas „Žalgiris“ su rekordiniu I.Brazdeikiu turėjo pripažinti čempionų pranašumą

Ignas Brazdeikis sužaidė geriausias savo rungtynes Eurolygoje, bet to neužteko, kad Kauno „Žalgiris“ (12-10) nustebintų žvaigždžių pilną, bet šį sezoną neretai paslystančią čempionę Stambulo „Anadolu Efes“ (11-11) komandą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose krito 70:80 (16:16, 12:22, 21:17, 21:25).

„Žalgirio“ neišgelbėjo ir geriausią mačą sužaidęs I.Brazdeikis. Iniciatyvos ėmęs Kanados lietuvis per 30 minučių pelnė 25 taškus (6/10 dvit., 4/5 trit., 1/2 baud.), kai anksčiau tik sykį buvo peržengęs 20 taškų ribą – antrame ture Iggy įmetė 21 tašką į Pirėjo „Olympiakos“ krepšį.

Jis dar atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – taip pat I.Brazdeikio rekordas Eurolygoje.

zalgiris.lt nuotr./Ignas Brazdeikis

Nesėkmė Stambule – antroji iš eilės „Žalgiriui“ Eurolygoje. Po jos žalgiriečiai dalinasi 6-8 vietas su dviem Ispanijos komandomis „Valencia“ ir Vitorijos „Baskonia“, bet vis dar lenkia „Anadolu Efes“ krepšininkus.

Žalgiriečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo beveik visą pirmąjį kėlinį, o „Anadolu Efes“ rezultatą pavyko išlyginti tik paskutinę minutę – 16:16.

Bet antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ ėmė strigti puolime. Be Igno Brazdeikio, per pirmus du kėlinius pelniusio 13 taškų, mažai kas sugebėjo pralaužti Eurolygos čempionų gynybą, o „Anadolu Efes“ laimėjo atkarpą 24:7 ir susikrovė solidžią persvarą (36:23). Įpusėjus mačui Ergino Atamano vyrai turėjo 10 taškų pranašumą (38:28).

Trečiąjį ketvirtį įspūdingai pradėjo Ignas Brazdeikis, pelnęs 8 taškus paeiliui ir leidęs „Žalgiriui“ beveik pasivyti varžovus (38:41). Tiesa, labai greitai Iggy gavo trečią pražangą ir buvo pasodintas ant suolo, o be lyderio likęs „Žalgiris“ vėl paleido Stambulo ekipą į priekį (43:53). Visgi kiek geriau užbaigęs trečią ketvirtį po Tomo Dimšos tritaškio „Žalgiris“ atsiliko koviniu atstumu – 49:55.

Rodrigue'o Beaubois, Vasilije Micičiaus ir kitų savo žvaigždžių vedama Turkijos komanda pirmavo 72:61 likus keturioms minutėms ketvirtajame kėlinyje, bet penki Luko Lekavičiaus taškai pradėjo „Žalgirio“ spurtą 9:0, po kurio likus vos daugiau nei minutei komandos teskyrė 2 taškai (70:72).

Visgi tuomet pataikė Shane'as Larkinas, aikštės viduryje suklydo Kevarriusas Hayesas, o greitoje atakoje dėjimu pasižymėjo W.Clyburnas ir „Anadolu Efes“ vėl nutolo (76:70).

zalgiris.lt nuotr./„Anadolu Efes“ – „Žalgiris“

Galiausiai, Turkijos komanda prieš paskutinėmis sekundėmis pakrikusį „Žalgirį“ sugebėjo laimėti dviženkliu skirtumu.

„Žalgiris“ laiko liūdėti po pralaimėjimo neturės, nes jau penktadienį namuose priims Belgrado „Partizan“ klubą, taip pat besitaikantį į kauniečių vietą aštuonete.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 19 (7 atk. kam., 27 naud. bal.), Bryantas Dunstonas 12 (6/8 dvit.), Vasilije Micičius 11 (5 rez. perd.), Shane'as Larkinas 10.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 25 (6/10 dvit., 4/5 trit., 23 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 15 (6/10 dvit., 20 naud. bal.), Lukas Lekavičius 8, Tomas Dimša 7, Kevarriusas Hayesas 6 (6 atk. kam.), Rolandas Šmitas 5, Achille Polonara ir Arnas Butkevičius po 2. Dovydas Giedraitis, Laurynas Birutis ir Karolis Lukošiūnas taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 80:70 (16:16, 22:12, 17:21, 25:21)

40 min. Deja, patirtas pralaimėjimas 70:80.

40 min. Sh.Larkino dvitaškis, K.Hayeso klaida ir W.Clyburno dėjimas tolina pergalę nuo „Žalgirio“ (76:70).

39 min. Taiklios A.Butkevičiaus baudos (72:70).

38 min. T.Dimšos taškai po perimto kamuolio! 72:68.

38 min. L.Lekavičiaus tritaškis dar gaivina „Žalgirio“ viltis (72:66).

38 min. L.Lekavičius pelno taškus, bet laiko jau labai mažai (72:63).

36 min. Jau ketvirtas I.Brazdeikio tritaškis! (67:59).

35 min. Čempionai pavojingai nutolo (67:56).

33 min. R.Šmito tritaškis (63:56).

32 min. T.Dimšos 2+1, bet netaikli bauda (60:53).

31 min. Taškais apsikeitė R.Šmitas ir Rodrigue'as Beaubois (57:51).

III kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 55:49 (16:16, 22:12, 17:21)

30 min. T.Dimša uždaro kėlinį tritaškiu (55:49).

29 min. Keturių minučių taškų badą baudos metimu nutraukia sugrįžęs I.Brazdeikis (53:44). Jis jau turi karjeros rekordą (22 taškai).

27 min. V.Micičius rodo klasę step-back tritaškiu (51:43).

26 min. Techninė pražanga Erginui Atamanui (46:43).

25 min. Du kosminiai Ulės metimai (46:42).

24 min. E.Ulanovo baudos sušvelnino skirtumą iki vieno metimo (41:38).

23 min. I.Brazdeikis pasiryžęs vienas nukauti čempionus – geriausią mačą Eurolygoje žaidžiantis krepšininkas turi jau 21 tašką (41:36). Bet netrukus jis užsidirba trečią pražangą ir sėda ant suolo.

22 min. Karštas Iggy! Jau trečias žalgiriečio, kuris yra pelnęs daugiau nei pusę komandos taškų, tritaškis (41:34).

21 min. Antras I.Brazdeikio tritaškis ir jau 16 taškų lietuvio sąskaitoje (41:31).

II kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 38:28 (16:16, 22:12)

20 min. E.Ulanovas pelno taškus po atkovoto kamuolio (38:28).

20 min. I.Brazdeikio tritaškis (36:26).

19 min. Vasilije Micičius tik dabar pelno pirmuosius taškus, bet jie gilina „Žalgirio“ duobę (36:23).

18 min. W.Clyburnas nutolina savo komandą iki dviženklio skirtumo (33:23).

16 min. E.Ulanovo svarbūs taškai „Anadolu Efes“ pavojingai tolstant (29:23).

14 min. I.Brazdeikis dėjimu pasiekia dviženklę taškų zoną (24:21).

14 min. „Žalgiris“ niekaip neužpuola, o „Efes“ tolsta po Shane'o Larkino ir Willo Clyburno tritaškių (24:19).

11 min. Turkai pirmą kartą išsiveržė į priekį, bet pirmą rungtynių tritaškį pataiko Lukas Lekavičius (18:19).

I kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 16:16

10 min. Strigo „Žalgirio“ puolimas per paskutines tris minutes, bet po pirmojo kėlinio lygu (16:16).

8 min. Oho, koks pirmasis Iggy kėlinys. Žalgirietis neprameta ir turi jau 8 taškus (12:16).

7 min. I.Brazdeikis pataiko jau trečią metimą, bet kauniečiams daug bėdų kelia Bryantas Dunstonas (12:14).

5 min. I.Brazdeikis pataiko dešine ranka, o K.Hayesas krauna iš viršaus (8:12).

4 min. Nuostabi K.Hayeso atkarpa – blokas, atkovotas kamuolys ir juvelyrinis perdavimas E.Ulanovui (6:8).

3 min. Į keturis šeimininkų taškus prasiveržimu atsako I.Brazdeikis (4:6).

2 min. Antruoju bandymu taškus pelno K.Hayesas (0:4).

1 min. Chaotiška pirmoji „Žalgirio“ ataka baigėsi E.Ulanovo taškais paskutinę sekundę (0:2).

„Žalgiris“ rungtynes pradeda tokiu starto penketu: Tomas Dimša, Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.

„Bus labai svarbu sustabdyti jų talentą, ypač puolime, bei apriboti jų pelnomus taškus. Laukia sunkios rungtynės“, – prieš susitikimą sakė K.Maksvytis.

12 pergalių per 21 rungtynes iškovojęs „Žalgiris“ vis dar įsitaisęs Eurolygos pirmajame aštuonete, nors praėjusią savaitę sugėrė skaudų niuksą Atėnuose, kur iššvaistė 15 taškų persvarą ir 65:89 nusileido „Panathinaikos“ vyrams.

Į Stambulą „Žalgiris“ išvyko be traumuotų Keenano Evanso, Tylerio Cavanaugh, Isaiah Tayloro ir sekmadienį emocingai karjerą baigusio Manto Kalniečio.

Šio vakaro žalgiriečių varžovas „Anadolu Efes“ gina Eurolygos čempionų titulą, bet kol kas su 10 pergalių ir 11 pralaimėjimų yra už atkrintamųjų borto. Turkijos klubas „Žalgirį“ pasitinka pralaimėjęs pastaruosius tris susitikimus.

Tiesa, pirmąją komandų akistatą gruodį Kaune „Anadolu Efes“ laimėjo užtikrintai 86:60, nors tada „Žalgiris“ dar turėjo savo lyderį K.Evansą. Tai kol kas skaudžiausias kauniečių kluptelėjimas šiame sezone.

„Anadolu Efes“ rungtynėse prieš žaliai-baltus iš Kauno palaikys sausakimšos daugiau nei 15 tūkst. vietų turinčios „Sinan Erdem“ arenos tribūnos.