2023 03 31

Įspūdingą pergalę šventusi „Baskonia“ vėl nustūmė „Žalgirį“ už atkrintamųjų ribos

Pagrindinė Kauno „Žalgirio“ varžovė dėl vietos atkrintamosiose Vitorijos „Baskonia“ šventė pergalę. Baskai namuose 92:69 (25:27, 13:17, 22:14, 32:11) nugalėjo Stambulo „Feberbahče“.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po dviejų kėlinių „Fenerbahče“ pirmavo 44:38, bet po pertraukos sugriuvo puolime, o baskams augo sparnai.

8:0 spurtavo „Baskonia“ trečiojo kėlinio pabaigoje ir komandas teskyrė taškas (53:54). Buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas-Davisas smeigė tritaškį ir atgaivino „Fenerbahče“ ekipą, tačiau Vanja Marinkovičiaus dūris po ilgos pertraukos vedė į priekį jau „Baskonia“ ekipą (60:58).

Sužaidus pusę ketvirtojo kėlinio, baskų pranašumas jau siekė 12 taškų (78:66), N.Hayesas-Davisas užsidirbo penktąją pražangą, dar du Stambulo ekipos žaidėjai turėjo po keturias.

Antrąją mačo dalį „Baskonia“ laimėjo net 54:25.

Vanja Marinkovičius sulaukė MVP skanduočių namų arenoje – serbas suvertė net 35 taškus ir sužaidė karjeros rungtynes Eurolygoje.

Rokas Giedraitis surinko dvigubą dublį. Lietuvis per 36 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, gavo bloką, kartą prasižengė, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis nežaidė dėl traumos.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rokas Giedraitis

Ir toliau „Baskonia“ žengia koja kojon su „Žalgiriu“ – 17 pergalių ir 15 pralaimėjimų turi abi ekipos. Eurolygos reguliariajame sezone liko du turai.

„Žalgiris“ žais su Tel Avivo „Maccabi“ namuose ir išvykoje su Miuncheno „Bayern“. „Baskonia“ namuose priims Vilerbano ASVEL, o tuomet varžovų aikštėje susigrums su Pirėjo „Olympiakos“.

„Baskonia“ turi tarpusavio pranašumą prieš „Žalgirį“, tad kauniečiams reikia bent pergale lenkti Ispanijos komandą po 34 reguliariojo sezono susitikimų.

„Fenerbahče“ komanda su 18 pergalių tik viena lenkia šiandienos varžovus ir „Žalgirį“.

„Baskonia“: V.Marinkovičius 35, D.Thompsonas 13, R.Giedraitis (10 atk. kam.) ir D.Hommesas po 12.

„Fenerbahče“: J.Motley 18, C.Edwardsas 16, T.Biberovičius 10.