2010 03 11

Jasikevičius sužaidė geriausias Eurolygos rungtynes

Šarūnas Jasikevičius sužaidė geriausias savo rungtynes šį sezoną Eurolygoje, o graikų Atėnų „Panathinaikos“ paskutinėse „Top-16“ varžybų rungtynėse ketvirtadienį namie po atkaklios kovos 82:79 (22:20, 19:19, 20:21, 21:19) įveikė „Maroussi“ ekipą ir E grupėje užėmė trečią vietą.
Š.Jasikevičius triumfuoja
Š.Jasikevičius pelnė 11 taškų / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Titulą ginę „Panathinaikos“ krepšininkai jau anksčiau buvo praradę visas teorines galimybes patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, kai E grupėje pralaimėjo keturias dvikovas iš eilės. Tiesa, trinkelėti durims jiems pavyko – prieš atsisveikindami su turnyru jie dukart šventė pergalę.

Paskutinėje dvikovoje Graikijos čempionai turėjo verstis be traumuotų starto penketo žaidėjų Nikola Pekovičiaus, Dmitrio Diamantidiso, Vassilio Spanoulio. Tuo tarpu „Maroussi“ turėjo šansą patekti į kitą etapą, jeigu būtų įveikę „Panathinaikos“, o kitose grupės rungtynėse „Barcelona“ įveiktų Belgrado „Partizan“.

Nuo pat rungtynių pradžios įsivyravo kieta kova taškas į tašką. Po didžiosios pertraukos „Panathinaikos“ ekipa pradėjo spurtą ir išsiveržė į priekį 48:43, tačiau jis truko neilgai. Klaidos ir netaiklūs metimai neleido visiškai perimti iniciatyvos, tad atkakli kova tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos.

Mike'o Batiste'o sėkmingas žaidimas leido aikštės šeimininkams paskutinę minutę susikrauti trijų taškų pranašumą, kurį „Panathinaikos“ išsaugojo iki pat finalinės rungtynių sirenos. Prie pergalės nemažai prisidėjo ir Š.Jasikevičius, sužaidęs rezultatyviausias ir naudingiausias savo šio sezono rungtynes.

Lietuvis per 28 minutes pelnė 11 taškų (5/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir keturis kartus suklydo. Rezultatyviausiai žaidė M.Batiste'as. Amerikiečio sąskaitoje 21 taškas ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Panathinaikos“ galėjo laimėti ir didesniu skirtumu, tačiau graikų čempionai daugiau klydo (16:10) ir tragiškai atakavo nuo trijų taškų linijos (14 proc. - 2/14).