15min be reklamos
2009 12 24, 18:59

Jaunieji žalgiriečiai ruošiasi Eurolygos atrankos turnyrui

Kauno „Žalgirio“ ekipos artimiausia pamaina, krepšininkai iki 18 metų, gruodžio 27-29 dienomis Italijos sostinėje Romoje priims varžovų iššūkį Eurolygos jaunimo atrankiniame turnyre, praneša oficiali klubo interneto svetainė.
Treniruotė Ąžuolyne
Jaunieji žalgiriečiai kovos Eurolygos jaunimo turnyro atrankoje. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

A.Sabonio krepšinio mokyklos auklėtiniai, apjungę jėgas kartu su gabiausiais Š.Marčiulionio krepšinio akademijos žaidėjais, stengsis įrodyti, jog Lietuvos krepšinio mokykla – viena lyderių Senajame žemyne.

Tradiciniu tapęs prestižinis Eurolygos jaunimo turnyras, kuriame jėgas išmėgina talentingiausi savo kartos žaidėjai Europoje, kaip įprasta, vyks dviem etapais. Pirma – keturiuose Europos miestuose vyks kvalifikaciniai turnyrai, o jų nugalėtojai užsitikrins vietą finaliniame etape, kuriame ir susikaus dėl pajėgiausios Europos jaunimo komandos vardo.

Pirmajame iš atrankinių turnyrų Romoje „Žalgirio“ varžovais A grupėje bus Italijos klubai Sienos „Montepaschi“ ir šeimininkų „Stella Azzurra“ bei Šveicarijos Friburgo „Benetton“. Peržengus grupės barjerą žalgiriečių lauktų ne mažiau galingas priešininkas – vienas iš B pogrupio klubų: Maskvos CSKA, Belgrado FMP, Trevizo „Benetton“ ar Romos „Lottomatica“.

Įprastai skirtinguose frontuose kovojančios A.Sabonio krepšinio mokykla bei Š.Marčiulionio krepšinio akademija šį kartą susivienijo siekdamos vieno tikslo – gerų rezultatų tarptautinėje arenoje. Po „Žalgirio“ vėliava Romoje startuosiantys jaunieji talentai šešių dienų pasiruošimą turnyrui pradėjo gruodžio 18 d. Kaune, savo gretose turėdami 16 žaidėjų. Š.Marčiulionio krepšinio akademijos vadovai savo lyderius į Kauną delegavo teigdami, jog sąlygos „Žalgirio“ jaunimo komandoje yra geresnės nei kituose Lietuvos klubuose, o tai yra itin svarbu ugdant jaunuosius krepšininkus.

Išsamiau apie pasiruošimą, atmosferą komandoje bei varžovus papasakojo komandos vyriausiasis treneris Arūnas Visockas bei jo asistentas iš Š.Marčiulionio krepšinio akademijos Egidijus Ženevičius.

- Papasakokite smulkiau apie pasiruošimą. Ar viskas vyko sklandžiai? - Žalgiris.lt pasiteiravo A.Visocko.
- Viskas klostėsi pakankamai sėkmingai, tačiau, turiu pripažinti, kad gal kiek pritrūko laiko. Vis tik komandoje turime ne vien kauniečius, bet ir vilniečius, o vaikinams teko rungtyniauti ir savo lygose – kam Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), kam Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Ruošėmės dviem ciklais po tris dienas, sužaidėme dvi kontrolines rungtynes.

- Ar pavyko išvengti traumų? Ar tenkina žaidėjų forma?
- Rimtesnę traumą per vieną treniruočių patyrė Dovydas Redikas. Jam buvo stipriai sumuštas kelis, tačiau į Romą jis galės vykti. Žinoma, menkų susižeidimų patyrė ir kiti žaidėjai – krepšinyje to neišvengsi.

Daug liūdniau, jog šį kartą negalėsime remtis ilgam laikui iš rikiuotės iškritusiu Vyteniu Čižausku. Jis būdamas jaunesnis jau buvo spėjęs sudalyvauti dvejuose Eurolygos turnyruose, todėl jo patirtis tikrai būtų pravertusi. Tačiau apie šią netektį žinojome iš anksto, todėl negalime sakyti, kad susilpnėjome. O komandos sportinė forma gerėja su kiekviena diena, tai nuteikia optimistiškai.

- Kaip kauniečiams bei vilniečiams sekasi rasti bendrą kalbą? Ar jaučiasi susižaidimo stoka?
- Žaidime tai šiek tiek atsiliepia. Vis tik kai kurie vaikinai vieni kitus pažįsta neblogai, kad ir jei kalbėtume apie 1993 metais gimusius žaidėjus, kurie vasarą kartu atstovavo Lietuvos jaunučių rinktinei. Tą patį galima pasakyti ir apie metais vyresnius, jie taip pat kartu rungtyniavo Europos čempionate. Šešių dienų pilnai susižaisti, aišku, mažoka, tačiau vaikinai dirba, stengiasi, o tai – džiugina.

- Ką regite potencialiais komandos lyderiais?
- Sakyčiau, kad yra grupė žaidėjų, kurie atskirose rungtynėse tikrai gali tapti lyderiais. Vieno ryškaus gal ir neturime, tačiau, manau, jog tai gerai. Penki, šeši žaidėjai tikrai gali tam tikru metu imtis iniciatyvos, o varžovams nuo to tik blogiau, nes sunku kažką nuspėti ir koncentruoti dėmesį vienam konkrečiam krepšininkui.

- Ar likote patenkintas demonstruotu žaidimu kontroliniuose susitikimuose?
- Pirmąsias rungtynes žaidėme su A.Sabonio krepšinio mokyklos rinktine, sudaryta iš krepšininkų, nepatekusių į 16 žaidėjų sąrašą. Laimėjome, tačiau reikia pridurti, jog dėl to, kad turėjome didesnį būrį kandidatų ir visus reikėjo išmėginti, rungtyniavome net 6 kėlinius. Per antrąjį mačą buvome stipresni už kiek vyresnius „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ žaidėjus. Rezultatai šiose rungtynėse mums nebuvo svarbiausi, stengėmės duoti pažaisti visiems. Žinoma, jautėsi nuovargis, nes prieš abejas rungtynes po tris dienas treniravomės dukart per dieną. Kažko įspūdingo nesitikėjome ir nesulaukėme, tačiau pradinės stadijos tikslai buvo įvykdyti.

- Ar vaikinų atsidavimas treniruotėse tenkina, niekas netinginiauja?
- Turint 16 žmonių norom ar nenorom atsiranda konkurencija, kuri apie bet kokius tinginiavimus automatiškai neleidžia net pagalvoti. Atsidavimu esu patenkintas, visi stengėsi, kovojo dėl vietos po saule. Kol kas jaučiasi tik nuovargis, vis tik sezono viduryje, sužaidus nemažai mačų už savo komandas, vaikinams nėra lengva. Nepaisant to, visi norėjo įrodyti savo vertę ir nestokojo atsidavimo darbui.

- Ar komanda sukomplektuota apylygiai, ar vis tik yra ryškiai stipresnių grandžių už kitas?
- Mūsų ekipoje didžiausia konkurencija yra tarp antrų – trečių numerių. Turime nemažai gerų žaidėjų, kuriais galime remtis. Sakyčiau, jog norėtųsi šiek tiek daugiau aukštaūgių. O apskritai kalbant, komplektacija skųstis negalime, komanda pakankamai pajėgi.

- Kokie ekipos tikslai Eurolygos atrankos turnyre?
- Tikslas, be abejonės, vienas. Kadangi iš vieno atrankos turnyro į kitą etapą patenka tik nugalėtojas, viskas labai paprasta – reikia laimėti. Tiesa, tai padaryti nebus lengva. Būtent Romoje kausis ir FMP, o jie, kaip žinia, turi puikią jaunimo mokyklą ir, jei neklystu, paskutinius penkerius metus rungtyniavo finale, dažniausiai laimėdami. Taip pat reikia paminėti CSKA ar „Montepaschi“, tą patį „Benetton“. Į kitą etapą kandidatų netrūksta, tačiau vieta viena, tad turėsime siekti pergalės kiekviename mūšyje. Tikslą turime, užduotį taip pat, belieka viską įvykdyti realybėje, ką ir mėginsime padaryti.

- Kokia yra atmosfera komandoje?
- Atmosfera – tikrai gera. Visi vienas kitą pažįsta iš ankstesnių laikų, puikiai sutaria. Labai tikiuosi, jog tai mums padės sėkmingai rungtyniauti Romoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie 24sek