Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Kapitoną išgyręs A.Trinchieri griebėsi už galvos dėl nemalonios žinios: „Nekenčiu jūsų“

Andrea Trinchieri pralaimėjimu uždarė pirmąjį savo etapą su Kauno „Žalgiriu“ Eurolygoje, o po dramatiškai pralaimėto mūšio prieš turnyro lyderius italą dar pasiekė ir nemaloni žinia iš jo gimtojo miesto.

Nemuno salos arenos kube paskutinį kartą šiame Eurolygos sezone sukosi vaizdo klipas apie su sirgalių pagalba tikimybes paneigiantį „Žalgirį“.

A.Trinchieri vyrams nepavyko paneigti tikimybių realybėje, kai iš labai toli Eurolygos įkrintamųjų traukinį vijęsi kauniečiai buvo priversti pasiduoti pačioje pašėlusių lenktynių pabaigoje.

Bet „Žalgirio“ arena sklidinai pildėsi sirgaliais praktiškai kiekvienose rungtynėse, o atsidėkoti savo komandai atvyko ir į jau nieko turnyrine prasme nebelėmusį paskutinį mačą prieš Madrido „Real“.

Atmosfera nebuvo taip įkaitusi kaip prieš lemiamas rungtynes, o šiokį tokį atsipalaidavimą demonstravo ir A.Trinchieri, dar aštuntąją rungtynių minutę leidęs ant parketo iki tol per karjerą tik 2 minutes Eurolygoje žaidusį 20-metį Dovydą Butką.

Šis krito ant kamuolio ir sulaukė ovacijų iš tribūnų, galiausiai sužaidė net 9 minutes, bet vaizdo negadino ir padėjo „Žalgiriui“ laikytis kovoje dėl pergalės.

O ji buvo arti. Kevarriusas Hayesas likus 7 sekundėms išsitraukė netikėtą ginklą ir pataikydamas vos antrą tritaškį per karjerą išlygino rezultatą, tačiau „Real“ rado atsakymą – „Žalgirį“ likus 0,3 sek. pražudė Gabrielio Decko sudėtingas metimas iš aikštės krašto.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

„Noriu pasakyti du dalykus. Pirmiausia, sveikinimai „Real“ už rungtynes, kurias jie sužaidė, – kalbėjo A.Trinchieri po mačo. – Didelis „ačiū“ (ištaria lietuviškai) visai „Žalgirio“ arenai ir kiekvienam sirgaliui už tai, kokią pagarbą jie atidavė mano žaidėjams. Paramą jaučiau kiekvieną dieną nuo sausio 1-osios (tada A.Trinchieri atvyko į Kauną – aut. past.).

Šiandien kovėmės iki pat pabaigos. Jei „Real“, Europos čempionai, atvykę į „Žalgirio“ areną turi laimėti su tokiu puikaus žaidėjo Gabrielio Decko metimu, manau, kad tai įrodo, jog sužaidėme puikias rungtynes. Norėčiau, kad rungtynės būtų pasibaigusios kitaip, bet sužaidėme geras rungtynes. Niekas to negali atimti. Dar kartą „ačiū“ visiems „Žalgirio“ sirgaliams.“

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Andrea Trinchieri
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Andrea Trinchieri

Pakalbėjęs pie „Žalgirio“ paskutines rungtynes Eurolygoje, A.Trinchieri sulaukė prastos žinios.

Jo palaikoma „AC Milan“ futbolo komanda tuo pat metu žaidė svarbias UEFA Europos lygos ketvirtfinalio rungtynes.

„Koks rezultatas?“ – paklausė italas.

Sužinojęs, kad milaniečiai atsilieka 0:1 nuo „AS Roma“, A.Trinchieri įjungė savo itališką mentalitetą ir užkūrė tikrą spektaklį.

„Nekenčiu jūsų, jūs atnešate nesėkmę, – 15min žurnalistui rėžė A.Trinchieri, prajuokindamas spaudos konferencijos dalyvius. – Mamma mia, kodėl atidarėte Pandoros skrynią? Kodėl, kodėl (susiima už galvos)?“

Mamma mia, kodėl atidarėte Pandoros skrynią?

Jis dar pažadėjo surasti klausimą uždavusio šių eilučių autoriaus automobilį ir kraipydamas galvą paliko spaudos konferenciją. Bet prieš tai pasidalino mintimis apie paskutines reguliariojo sezono rungtynes, likusią sezono dalį vietiniame fronte ir dvi pagrindines „Žalgirio“ kolonas.

– Kokias emocijos jautėte, kai Kevarriusas Hayesas pataikė metimą, išlyginusį rezultatą likus 7 sekundėms?

– Žinojome, kad norėdami laimėti, turint ištraukti jų gynybą iš po krepšio. Tai nepasiteisino. Sugrįžome, kai Brady pataikė keturis tritaškius antroje rungtynių pusėje. Kai Tavaresas yra ant parketo, turi ieškoti laisvo žaidėjo. Kevarriusas ir buvo laisvas bei išmetė puikų metimą. Sakau jam, kad mestų su pasitikėjimu. Jis man po rungtynių sakė: „sakei, kad mesčiau ramus, o aš tą ir padariau“.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kevarrius Hayes
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kevarrius Hayes

– Kaip palygintumėte komandą, su kuria pradėjote darbus ir tą, su kuria užbaigėte Eurolygos sezoną?

– (Krato galvą) Ne, nenoriu į tai atsakinėti. Atvykau, nes komandai reikėjo pagalbos. Dažniausiai treneris atsako už rezultatus. Bandžiau padėti komandai, suteikti daugiau atsakomybių kai kuriems žaidėjams. Paleidome Austiną Hollinsą ir nepasirašėme jokio naujo žaidėjo, nes maniau, kad pirmiausia turime išsivalyti savo kiemą ir pamatyti, ką turime. Maniau, kad turime pakankamai, kad konkuruotume. Norėčiau, kad viskas būtų pasibaigę kitaip. Bet nenoriu nieko lyginti. Labai gerbiu Kazį (Maksvytį). Radau komandą su tinkamomis vertybėmis, tiesiog turėjau juos stumtelėti, o komanda sureagavo.

– Dovydas Butka žengė į aikštę jau pirmajame kėlinyje. Kokias užduotis jis turėjo ir kaip jas įvykdė?

– Tikiu, kad Butka, Montvila gaus minučių paskutinėje sezono stadijoje. Butka gerai kovoja dėl kamuolių, suteikia fiziškumo. Bet kai tavo pirmas varžovas Eurolygos rungtynėse yra Mario Hezonja, tai nėra lengva. Bet jis žaidė kietai ir mums pravers. Noriu sukurti tiltą tarp mūsų jaunimo programos ir „Žalgirio“. Noriu, kad kiekvienas jaunas žaidėjas, prisijungęs prie „Žalgirio“ organizacijos, galėtų svajoti sužaisti Eurolygos rungtynes „Žalgirio“ arenoje. Manau, kad jam sekėsi gerai.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Dovydas Butka
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Dovydas Butka

– Prieš pat rungtynes sulaukėme žinios apie Tomo Dimšos traumą. Kas jam nutiko ir kuriam laikui jis iškrito iš rikiuotės?

– Ne tiek ilgai kiek Arnas (Butkevičius). Spręsime po kelių dienų, bet nenorime rizikuoti. Atrodė blogai, kai jis nikstelėjo čiurną, bet dabar jau geriau. Visada stengiuosi surasti galimybes visose problemose. Šįryt sėdėjau rūbinėje su Arnu ir Tomu. Sakiau jiems, kad netgi patyrus traumą galima surasti kažką gero. Geras dalykas, kad jie turės laiko pagalvoti apie tai, kaip geriau padėti komandai. Iš abiejų prašiau daryti daugiau, jie buvo tranziciniame periode, tad traumos juos sukrėtė. Dabar jie pamatys viską iš išorės ir būti pasiruošę, kai ateis tam laikas.

– Kartais žaidėjų motyvacija krenta, kai Eurolyga baigiasi ir lieka tik vietinės pirmenybės. Ar esate su tuo susidūrę ir kaip to išvengti?

– Kalbate apie tikrą problemą. Nemeluosiu, pagalvojau apie tai. Bet visada stengiuosi išlikti objektyviu. Sudėtinga, nes kaip treneris, visada esi „užterštas“ mintimis apie tai, ką gali padaryti geriau ar ką įdiegti. Bet tada prisimenu paprastą dalyką: mūsų sirgaliai pastebės, jei mes nežaisime kietai.

Ši arena supranta krepšinį. Negalime apgaudinėti mūsų sirgalių. Dėl to jie mus ir gerbė, nes žinojo, kad viršijome savo ribas. Ne kiekvienais metais komanda gali patekti į atkrintamąsias. Pažiūrėkite, kokios komandos liko už dešimtuko: „Partizan“, Milanas. „Žalgirio“ sirgaliai žino, kad sunkiai dirbame kiekvieną dieną, kad viršijame savo ribas. Galime žaisti prastai, bet atiduodame viską. Negalime apgaudinėti sirgalių, nes jie supras. Be to, mūsų lyderiai Keenanas ir Ulė puikiai dirba rūbinėje. Jie padeda komandai savo asmenybėmis. Gali nutikti taip, kad motyvacijos lygis kris, bet tikiu, kad sugebėsime su tuo susitvarkyti.

Be to, turime gerą poziciją LKL, tad galime ištverti sunkesnę atkarpą, kad pasiruoštume savo žygiui atkrintamosiose.

Gali nutikti taip, kad motyvacijos lygis kris, bet tikiu, kad sugebėsime su tuo susitvarkyti.

– „Žalgirio“ sirgaliai šiandien išreiškė ypatingą meilę Keenanui Evansui savo plakatais. Ką jaučiate matydamas tokį ryšį tarp žaidėjo ir sirgalių?

– Keenanas yra vienas geriausių dalykų, nutikęs šiai komandai. Ne dėl to, koks jis puikus žaidėjas, o dėl to, koks jis žmogus. Aš labai džiaugiuosi galėdamas treniruoti tokį žmogų tokiame klube su tokiais sirgaliais. Visa meilė, kurią jis gauna, yra nusipelnyta. Pasitikiu juo ir Ule, kad jie išlaikys laivo vairą tiesiai link mūsų tikslų.

– Ką supratote apie „Žalgirio“ kapitoną Edgarą Ulanovą?

– Kad jis – puikus žaidėjas. Jis – modernus puolėjas. Žinau, kiek daug jis reikalauja iš savęs. Jis nepatenkintas, nes prametė kelis metimus, bet jis suteikia mums stabilumo. Jis nepelnė taškų, prametė daug metimų, bet esu tikras, kad jis pataikys kitus metimus. Jie kovėsi, atkovojo 6 kamuolius, varžėsi su Hezonja dėl kiekvieno kamuolio. Nevertinu Ulės pasirodymo iš jo surenkamų skaičių. Jis komandos kapitonas, jis – šio miesto ir organizacijos produktas. Žinau, kad jis daro viską, ko mums reikia, jog būtume geresni. Negiriu žaidėjų be reikalo, bet jūs paklausėte apie Keenaną ir Ulę, o aš turėjau tai pasakyti.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas

– Ar Kevarriusas Hayesas gali tapti stabiliu metiku iš trijų taškų zonos?

– Negali to padaryti sezono metu, tačiau gali tai padaryti viską. Manau, kad jis gali, bet aš atvykau sausio 1-ąją ir neturėjau daug laiko. Kai jis suprato, kaip aš noriu, kad jis žaistų, o aš supratau, kaip galiu jį treniruoti, per paskutines 10 rungtynių jis davė mums labai daug. Jis gali daryti viską, bet viskas priklauso nuo laiko ir kantrybės.

– Šiandien žaidėte prieš pirmąją vietą užėmusią komandą. Ar „Real“ yra jūsų pasirinkimas laimėti Eurolygą, ar turite kitą variantą?

– (Ilgai galvoja) Viena komanda iš „Real“, „Fenerbahče“, „Barcelona“, „Olympiakos“. (Padaro pauzę) „Monaco“, „Panathinaikos“, „Maccabi“, „Efes“, „Baskonia“, „Virtus“. Žinoma, juokauju. Finalo ketvertas yra atskira sporto šaka. Tai – vienas savaitgalis, per kurį tau reikia ir sėkmės, ir būti tinkamoje formoje. Tau reikia, kad atsidarytų tam tikros durys. „Real“ yra pirmas lentelėje, pelnytai, nes jie žino kaip žaisti. „Olympiakos“ žaidžia nuostabiai per pastaruosius penkis turus. Jie atrodo sunkiai įveikiami. „Panathinaikos“ turi puikius gynėjus, kurie gali nuspręsti rungtynes. Mike'as Jamesas, Okobo ir Jordanas Loydas žaidžia kartu... Tai metai, kai gali nutikti bet kas. Nenustebčiau, jei kažkas iš tamsos ateis ir nustebins tuos, kurie bus tam nepasiruošę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius