2015 01 23 /21:41

Kauno „Žalgiris“ ir vėl pralaimėjo Eurolygos čempionui „Maccabi“ 66:73

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį net ir savo žiūrovų akivaizdoje nesugebėjo nutraukti jau užsitęsusios nemalonios tradicijos – iki šios dienos kauniečiai nuo Tel Avivo „Maccabi“ ekipos buvo patyrę septynių iš eilės pralaimėjimų seriją, kuri, deja, padidėjo iki aštuonių nesėkmių. Šiandien Eurolygos turnyro „Top 16“ varžybų ketvirto turo E grupės rungtynėse „Žalgiris“ namie nusileido Eurolygos čempionams „Maccabi“ atstovams 66:73 (22:22, 15:18, 15:8, 14:25) ir tai buvo jau trečioji kauniečių nesėkmė šiame etape.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Per visą akistatų istoriją komandos kovojo jau 21-ąjį kartą ir mačų statistika toliau nepalanki Lietuvos klubui – iš dvidešimt vieno mačo „Žalgiris“ laimėjo tik šešerias rungtynes.

Šios dienos rungtynės kauniečiams prasidėjo tikrai sėkmingai – nors pirmuosius taškus įmetė svečiai, užsivedę kauniečiai pirmavo beveik visą pirmąjį kėlinį. Tik jam baigiantis „Maccabi“ sugebėjo persversti rezultatą, , bet paskutinę sekundę tritaškį įsūdęs Artūras Milaknis rezultatą išlygino 22:22.

Tik prasidėjus antrajam ketvirčiui, A.Milaknis privertė kilnotis „Žalgirio“ arenos stogą – pataikė du tritaškius iš eilės, pridėjo dvitaškį ir buvo kauniečių spurto iniciatoriumi, po kurio „Žalgiris“ pirmavo 37:28.

Tačiau tuomet dūmų kvapą pajutę Tel Avivo atstovai pradėjo rimčiau gintis, greitai pulti ir spurtavo 12:0 bei po dviejų kėlinių pirmavo 40:37.

Trečiame ketvirtyje „Žalgiris“ vis dėlto sugebėjo atsitiesti ir net pirmavo 45:42, o baigiantis kėliniui po dviejų Jameso Andersono tritaškių buvo įgijęs 4 taškų pranašumą – 52:48.

Lemiamame kėlinyje iniciatyva priklausė Eurolygos čempionams – jie greitai persvėrė rezultatą savo naudai ir likus kovoti 4 minutes pirmavo 67:58.

Per likusį laiką šeimininkai sugebėjo tik sumažinti skirtumą iki 5 taškų, bet nuo nesėkmės tai jų neišgelbėjo.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (13 atk. kam., 30 naud. bal.), J.Andersonas 17 (4/11 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 14 (4/8 trit.), A.Gudaitis 6 (2/7 dvit., -4 naud. bal.), L.Lekavičius 5, D.Songaila ir E.Ulanovas po 2, W.Cherry ir R.Javtokas po 1.

„Maccabi“: S.Landesbergas 20 (6/8 dvit., 20 naud. bal.), J.Pargo (4/13 dvit., 8 rez. perd.) ir A.Tyusas (5 atk. kam., 6 blk.) po 12, D.Smithas 10 (6 atk. kam.), B.Randle‘as 6, Y.Ohayonas 5, J.Alexanderis ir S.Schortsanitis po 4.

Mačo statistika

„Žalgiris“ – „Maccabi“ 66:73

Dvitaškiai: 16/45 (35,6 proc.) – 29/54 (53,7 proc.)

Tritaškiai: 7/21 (33,3 proc.) – 3/9 (33,3 proc.)

Baudų metimai: 13/16 (81,3 proc.) – 6/11 (54,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 43 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 16

Perimti kamuoliai: 5 – 8

Blokuoti metimai: 2 – 9

Klaidos: 16 – 11

Pražangos: 19 – 20

Penktojo turo rungtynes žalgiriečiai sausio 29 dieną svečiuose žais su „Barcelona“ (Ispanija).

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 0 3 204:231

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos, o ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 66:73 (22:22, 15:18, 15:8,14:25).

10 min. A.Tyusas vėl padidino skirtumą iki 7 taškų – 71:64. Ir vėl P.Jankūnas įmetė – jis pelnė 8 taškus iš eilės. Tačiau tai jau nieko nelėmė – svečiai laimėjo 73:66.

9 min. Baudomis ir dviem taškais skirtumą mažino P.Jankūnas – 64:69.

8 min. P.Jankūnas atsakė dvitaškiu, tačiau labai gražų dėjimą atliko B.Randle'as – 69:60.

7 min. „Žalgiris“ gavo nesportinę pražangą, tačiau „Maccabi“ iš to daug nepešė – įmetė  vos 2 taškus. Svečiai pirmavo 67:58.

6 min.  S.Landesbergas įmetė dar vieną tritaškį ir „Maccabi“ pavojingai pabėgo – 63:58. O po A.Tyuso dvitaškio „Žalgiris“ buvo priverstas imti minutės pertraukėlę.

5 min.  Kova vyko taškas į tašką, tačiau priekyje vis būdavo svečiai – 58:58, 60:58.

3 min. D.Smithas ėmėsi iniciatyvos – vos tik kauniečiai pataikė, jis atsakė 4 taškus – 54:54. Po dar vienos atakos A.Tyusas padėjo „Maccabi“ pirmauti – 56:54.

1 min. J.Pargo sumažino atsilikimą 50:52.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 52:48 (22:22, 15:18, 15:8).

10 min. „Maccabi“ išlygino skirtumą, bet J.Andersonas atsakė tritaškiu. S.Landesbergas įsūdė dvitaškį, o užpykęs J.Andersonas įmetė dar vieną tritaškį – 52:48 kauniečių naudai.

9 min. W.Cherry pataikė vieną baudą iš dviejų ir kauniečiai buvo priekyje 46:44.

7 min. Komandos netaikliai metė ir darė klaidas – tuo labiau pasižymėjo svečiai, kurie „sausi“ buvo beveik 6 minutes. Vis dėlto, „Maccabi“ po D.Smitho dvitaškio sumažino skirtumą iki 44:45.

4 min. Po L.Lekavičiaus reido 43:42 pirmavo kauniečiai, o dar du taškus pridėjo A.Gudaitis.

1 min. B.Randle'as įmetė dvitaškį, į kurį taikliu tolimu metimu atsakė J.Andersonas – 42:40 „Maccabi“ naudai.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 37:40 (22:22, 15:18).

10 min.  A.Tyusas įkrovė kamuolį į krepšį ir Tel Avivo komanda padidino atotrūkį iki 40:37.  Dalį kėlinio kauniečiai pralaimėjo 12:0.

9 min. „Maccabi“ spurtavo 10:0 ir jau pirmavo 38:37.

8 min. D.Smithas sumažino atsilikimą greitoje atakoje iki 33:37, o dar vienoje atakoje Y.Ohayonas įsūdė tritaškį – 37:36 tik vienu tašku pirmavo šeimininkai.

7 min. S.Landesbergas įmetė tritaškį, o kauniečiams dvi atakas nesisekė pataikyti.

5 min. S.Landsbergas sumažino skirtumą, bet po D.Songailos ir A.Gudaičio taiklių metimų kauniečiai jau turėjo 9 taškų persvarą – 37:28.

3 min. „Maccabi“ puolė skirtumą mažinti ir pasivijo iki 28:26. Tačiau ir vėl A.Milaknis darė stebuklus – jis įmetė tritaškį ir dvitaškį, po kurių kauniečiai pirmavo 33:26.

1 min.  A.Milaknis pratęsė savo šou – įmetė du iš eilės tritaškius ir „Žalgiris“ pirmavo 28:22.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccaci“ 22:22.

10 min.  „Maccabi“ įmetė du taškus, o paskutinėmis kėlinio sekundėmis A.Milaknis įmetė tritaškį – 22:22.

9 min. J.Pargo dar labiau padidino atotrūkį – 20:17, bet P.Jankūnas taip pat pasižymėjo.  „Žalgirio“ kapitonas jau įmetė 10 taškų.

8 min. Po 4 iš eilės J.Alexanderio taškų, „Maccabi“ vėl išsiveržė į priekį 18:17.

7 min. Viena baudą pataikė L.Lekavičius, du taškus pridėjo P.Jankūnas ir kauniečiai pirmavo 17:14.

6 min. S.Schortsanitis įmetė dvitaškį, nepataikė R.Javtokas, o kitoje „Maccabi“ atakoje Tel Avivo „milžinas“ gavo baudą.

5 min. J.Pargo sumažino atsilikimą iki 8:10, bet „Žalgiris“ ir toliau nenusileido – po L.Lekavičiaus ir J.Andersono taškų kauniečiai pirmavo 14:10.

3 min.  S.Schortsanitis įgrūdo kamuolį į krepšį, tačiau kauniečiai atsakė keturiais taškais – po du įmetė R.Javtokas ir J.Andersonas.

2 min. „Maccabi“ įmetė 2 taškus, o kauniečiai atsakė šešiais – 6:2 šeimininkų naudai. 4 taškus įmetė P.Jankūnas ir 2 taškus – J.Andersonas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: R.Javtokas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, J.Andersonas, L.Lekavičius.

„Maccabi“ starto sudėtis: J.Pargo, D.Smithas, B.Randle'as, Y.Ohayonas, S.Schortsanitis.

------------------

Gintaro Krapiko vedama „Žalgirio“ komanda Eurolygos „Top 16“ etapo varžybose kol kas savo sąskaitoje turi viena pergale mažiau nei „Maccabi“ klubas.

„Žalgiris“ antrame ture nugalėjo vokiečių Berlyno „Alba“ 75:62 ir suklupo prieš Stambulo „Galatasaray“ (69:78) bei Atėnų „Panathinaikos“ (58:77) komandas.

Tuo tarpu Tel Avivo krepšininkai pirmose E grupės rungtynėse neatsilaikė prieš „Panathinaikos“ 76:83 , bet po to sugebėjo palaužti serbų Belgrado „Crveną Zvezdą“ 78:67 ir „Barcelona“ (70:68) ekipas.

„Mums reikalingos pergalės. Jei norime būti vieni grupės lyderių, turime laimėti ne tik namuose, bet ir išvykoje. „Žalgiris“ yra gera komanda, ypač savoje arenoje. Jie išnaudoja aukštus žaidėjus, turi gerus gynėjus ir jaunimą. „Žalgiris“ žaidžia tipiškai lietuvišką krepšinį – su daug prasiveržimų prie krepšio ir netikėtais perdavimais snaiperiams. Turime pademonstruoti geriausią, ką galime“, – prieš dvikova kalbėjo „Maccabi“ treneris Guy‘us Goodesas.

„Žalgiris“ žaidžia tipiškai lietuvišką krepšinį – su daug prasiveržimų prie krepšio ir netikėtais perdavimais snaiperiams.

Savo šalies čempionate Eurolygos čempionai yra lyderiai – iškovojo 14 pergalių iš 16 galimų. Prieš dvikovą su „Žalgiriu“, Tel Avivo klubas 96:76 sutriuškino Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkus.

Tel Avivo klube – net aštuoni amerikiečiai (Alexas Tyusas bei Sylvenas Landesbergas turi ir Izraelio pilietybę). „Maccabi“ žaidžia labai greitai, atletiškai, trumpomis atakomis, sugeba agresyviai ir kibiai gintis. JAV krepšininkai griežia pirmaisiais smuikais.

Rezultatyviausiai rungtyniauja Devinas Smithas (vid. 1,8 taško, 7,2 atkovoto kamuolio, 2,6 rezultatyvaus perdavimo), Brianas Randle'as (14,0 tšk., 5,9 atk. kam.), Jeremy Pargo (12,9 tšk., 5,8 rez. perd., 3,5 atk. kam.). Žalgiriečiams taip pat reikės pasukti galvą, kaip atsilaikyti prieš varžovų milžiną graiką Sofoklį Schortsanitį. Apie tai prieš mačą kalbėjo „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas.

„Maccabi“ žaidžia rezultatyviau už „Žalgirį“, atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų, perima daugiau kamuolių, dažniau blokuoja metimus, rečiau klysta, taikliau meta dvitaškius.

Gintaro Krapiko auklėtiniai demonstruoja patikimesnę gynybą, šiek tiek geriau kovoja dėl kamuolių, taikliau atakuoja iš trijų taškų zonos ir nuo baudų metimų linijos.

Penktadienio mačas bus ypatingas ir „Žalgirio“ trenerio asistentui Šarūnui Jasikevičiui, kuris atstovaudamas „Maccabi“ ekipai dukart tapo Eurolygos čempionu.