Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 25, 17:48

„Žalgiris“ sutinka su techniniais pralaimėjimais: „Nenorime žaisti su Rusijos klubais“

Eurolyga ir 18 joje dalyvaujančių klubų penktadienį nuotoliniu būdu surengė posėdį, kuriame buvo aptarta pastarosiomis dienomis Europoje susidariusi situacija, Rusijos karinėms pajėgoms užpuolus Ukrainą.
Paulius Motiejūnas
Paulius Motiejūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po kelias valandas trukusio posėdžio Eurolyga išplatino informaciją, kad Rusijos teritorijoje turėjusios vykti rungtynės laikinai bus perkeltos į kitas valstybes, o kitose šalyse numatytos Rusijos klubų rungtynės vyks pagal tvarkaraštį.

„Kaip ir sakėme vakar, mūsų vertybės nesikeičia – mes nenorime žaisti su karinę agresiją vykdančios šalies klubais ir tokią poziciją siūlėme priimti Eurolygai ir jos klubams. Visgi lyga ir kiti klubai linko į sklandų sezono užbaigimą“, – po posėdžio nusivylimo bendraudamas su žalgiris.lt neslėpė Kauno klubo direktorius Paulius Motiejūnas.

Eurolygos sprendimas laikinai perkelti Rusijos komandų rungtynes į kitas šalis dar turės būti oficialiai patvirtintas, tačiau lyga yra linkusi laikytis prieš sezoną patvirtinto tvarkaraščio ir reglamento.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas ir Jordi Bertomeu
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas ir Jordi Bertomeu

„Mes nenorime žaisti minėtų rungtynių, ir sutinkame prisiimti minimalias sankcijas – pralaimėjimus 0:20. Apie tai ir toliau kalbėsime su lyga ir klubais, tačiau tuo pačiu negalime sutikti, kad lyga mums skirtų pinigines baudas (reglamente numatomos baudos nuo 100 000 iki 200 000 eurų už vienerias rungtynes) ar imtųsi drastiškų priemonių – šalintų iš lygos (galima diskvalifikacija iš Eurolygos nuo 1 iki 3 sezonų). Vertybės mums yra svarbios, tačiau nenorime iš mūsų komandos, krepšinio gerbėjų ir Lietuvos atimti Eurolygos, todėl nesimėtome ultimatumais ir toliau bendrausime su lyga ir klubais, kad rastume bendrą sprendimą“, – sakė P.Motiejūnas.

Pagal Eurolygos tvarkaraštį žalgiriečiams išvykos rungtynės su Maskvos CSKA yra numatytos kovo 25 d., o su Sankt Peterburgo „Zenit“ komanda – balandžio 8 d.

Eurolygos taisyklės numato, kad komandai dukart neatvykus į rungtynes, klubas gali būti šalinamas iš turnyro, atimant ir Eurolygos teises.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek