2009 02 13

Ketvirtadienio Eurolygos dvikovos

Šarūno Jasikevičiaus Atėnų „Panathinaikos“ komanda namie iškovojo lengvą pergalę prieš Romos „Lottomatica“. Ši komanda kartu su Madrido „Real“ lieka vienintelėmis ekipomis, laimėjusiomis visus tris „Top-16“ etapo susitikimus.
Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“
Atėnų „Panathinaikos“ – Romos „Lottomatica“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ibrahimas Jaaberas 10.

Atėnų „Panathinaikos“ Eurolygos „Top 16“ varžybose toliau demonstruoja aukščiausią klasę. Trečiosiose G grupės rungtynėse Atėnų krepšininkai 92:67 (22:25, 22:14, 22:8, 26:20) nugalėjo Romos „Lottomatica“ ir išliko viena iš dviejų iki šiol nesuklupusių ekipų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Atėnų „Panathinaikos“ –  Romos „Lottomatica“
AFP/„Scanpix“ nuotr./Atėnų „Panathinaikos“ – Romos „Lottomatica“

„Panathinaikos“ pergalingą persvarą susikrovė po ilgosios pertraukos. Trečiajame kėlinyje jie spurtavo 17:3 ir 3 taškų pranašumą (44:41) pavertė 17 taškų persvara – 61:44. Paskutinis ketvirtis tapo formalumu.

Trečią kartą laimėję Atėnų krepšininkai išliko vienvaldžiais grupės lyderiais. Tris pergales iš trijų galimų Eurolygos „Top 16“ etape dar turi tik Madrido „Real“ komanda.

Nugalėtojams Šarūnas Jasikevičius per 17 minučių pelnė 9 taškus (2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 kartus ir 3 kartus prasižengė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Fenerbahce Ulker“ – Zagrebo „Cibona“

H grupės rungtynėse Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipa svečiuose 65:55 (9:12, 13:15, 19:16, 24:12) palaužė Zagrebo „Cibona“ krepšininkus.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos nei viena ekipa nesugebėjo įgyti didesnės persvaros. Kėlinį 2 taškais laimėjo „Cibona“ komanda – 43:41.

Paskutiniame ketvirtyje ir toliau vyko atkakli kova, tačiau likus žaisti 4 minutes „Fenerbahce Ulker“ krepšininkai spurtavo 11:0 ir susikrovė 11 taškų persvarą (64:53). Vėliau šeimininkai deficito sumažinti nesugebėjo, ir turkai šventė pirmą pergalę.

Derrickas Sharpas 9.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“ rungtynes stebėjo futbolo legenda Zinedine Zidane

Ir toliau be pralaimėjimų žengia Madrido „Real“ krepšininkai. Jie savo aikštelėje 98:79 (18:20, 24:16, 28:25, 28:18) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ komandą.

27-ąją mačo minutę Derrickas Sharpas  tolimu metimu buvo priartinęs „Maccabi“ ekipą iki 4 taškų (55:51), tačiau tada šeimininkai surengė spurtą 10:3 ir susikrovė dviženklį pranašumą (65:54).

Paskutiniajame ketvirtyje Tel Avivo krepininkams kelis kartus buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus, tačiau fantastiški Sergio Llullo ir Marko Tomaso tritaškiai neleido „Maccabi“ ekipai net pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Barselonos „Bercelona“ – Berlyno „Alba“

Antrą pergalę F grupėje iškovojo „Bercelona“ krepšininkai. Jie namuose 85:69 (19:17, 18:21, 23:7, 25:24) nugalėjo Berlyno „Alba“ ekipą.

Trečio kėlinio pradžioje po Gianluca Basile dviejų baudos metimų „Barcelona“ išsiveržė vieno taško skirtumu (39:38). Tačiau tada 19:2 spurtavę šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą (58:40), o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 15 taškų skirtumas – 60:45.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkai sugebėjo išlaikyti pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę 16 taškų skirtumu – 85:69.

Sėkmingiausiai šeimininkų gretose žaidė Ersanas Ilyasova. Jis per 25 su puse minutės pelnė 30 taškų (4/10 dvitaškių, 6/7 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, tačiau sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė. Krepšininkas surinko 39 naudingumo balus.