2022 11 24

Liepsnojęs S.Vezenkovas su „Olympiakos“ pratęsė ALBA nesėkmių ruožą

Pirėjo „Olympiakos“ (7-3) prieš dvi dienas krito Tel Avive, tačiau sugrįžo namo ir 86:76 (18:21, 21:17, 22:21, 25:17) įveikė Berlyno ALBA (3-7). Tai buvo septintoji Vokietijos čempionų nesėkmė Eurolygoje iš eilės, nors sezoną ALBA pradėjo trimis pergalėmis.

Berlyno ALBA komandai priklauso ilgiausia pralaimėjimų (7) serija Eurolygoje.

Taikos ir draugystės arenoje pirmoje mačo pusėje priekyje dažniau buvo Berlyno ALBA krepšininkai, kol siautėti nepradėjo naudingiausias Eurolygos krepšininkas. Saša Vezenkovas dar iki ilgosios pertraukos surinko 14 taškų, suteikęs Pirėjo „Olympiakos“ minimalų pranašumą 39:38.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui šeimininkų persvara siekė 73:68, bet tuomet 4 taškus paeiliui pelnė Kostas Papanikolaou. Šis puolėjas po kelių akimirkų atsakė tritaškiu ir į ALBA atstovų bandymą priartėti.

Pergalingame mače S.Vezenkovas vėl buvo nuostabus. Jis per 33 minutes pelnė 24 taškus (6/6 dvit., 2/7 trit., 6/6 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 34 naudingumo balus.

MVP ritmu žygiuojantis liepsnojantis „Olympiakos“ bulgaras penkiskart per pirmuosius dešimt sezono mačų pasiekė 29 efektyvumo balų ribą.

Jam puikiai talkino dvigubą dublį atlikęs Kostas Sloukas – 12 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Pirėjo klubas išsaugojo antrąją vietą turnyrinėje lentelėje, tuo metu ALBA su dar keturiais klubais dalijasi paskutine pozicija.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 24 (6 atk. kam., 34 naud. bal.), Kostas Papanikolaou 19 (9 atk. kam.), Kostas Sloukas (11 rez. perd.) ir Joelis Bolomboy – po 12.

ALBA: Jaleenas Smithas (6 atk. kam.) ir Maodo Lo (7 rez. perd.) – po 12, Tamiras Blattas ir Christos Koumadje (7 atk. kam., 2 blk.) – po 10.