2009 11 13

Lietuviai Eurolygoje: pergales šventė Kleiza, Javtokas ir Jankūnas (nuotraukos)

Ketvirtadienį Eurolygoje toliau virė kovos. Be „Lietuvos ryto" komandos, dar žaidė net trys ekipos, savo gretose turinčios bent vieną krepšininką iš Lietuvos. Pergale džiaugėsi dvi iš jų.
J.Mačiulis buvo rezultatyvus, bet pergalei to neužteko
J.Mačiulis buvo rezultatyvus, bet pergalei to neužteko. / „Scanpix“ nuotr.

Lietuviškiausias mūšis vyko Milane, kur „Armani Jeans“ su Jonu Mačiuliu ir Marijonu Petravičiumi D grupės mūšyje kovėsi su taip pat du lietuvius savo gretose turinčiu Maskvos srities„Chimki“ klubu. Po atkaklios ir lygios kovos pergalę rezultatu 72:68 (16:19, 15:16, 18:15, 23:18) vis dėlto iškovojo „Chimki“.

Po trijų kėlinių dar priekyje buvo šeimininkai (50:49), tačiau paskutinį kėlinį „Chimki“ pradėjo spurtu 13:2 ir įgijo dviženklį pranašumą (62:52). Vis dėlto Milano krepšininkai pasiduoti neketino. Likus žaisti 15 sekundžių Morrisas Finley turėjo galimybę sumažinti „Armani Jeans“ atsilikimą iki minimumo, tačiau amerikietis pataikė tik vieną baudą, o kitoje atakoje abu baudos metimus pataikė  Vitalijus Fridzonas ir įtvirtino „Chimki“ pergalę.

Nugalėtojams R.Javtokas per 34 minutes pelnė 8 taškus (1/4 dvitaškių, 6/7 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, tačiau 3 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Itin blankiai šiame mače atrodė P.Jankūnas. Puolėjas per 14 minučių prametė abu mestus dvitaškius, abu tritaškius ir taškų nepelnė. Krepšininkas atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 sykius prasižengė ir surinko minus 6 naudingumo balus.

Pralaimėjusiųjų gretose Jonas Mačiulis žaidė tik 15 minučių, per kurias pelnė 11 taškų (1/1 dvitaškio, 2/4 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus suklydo ir surinko 5 asmenines pražangas.

Marijonas Petravičius taip pat žaidė 15 minučių, per jas pelnė 3 taškus (1/1 dvitaškio, 1/2 baudų), atkovojo ir prarado po 4 kamuolius.

„Chimki“: Keithas Langfordas 17, Kelly McCarty 14, Carlosas Cabezas 12, Fedoras Dmitrievas 9, Robertas Javtokas 8.

„Armani Jeans“: Morrisas FInley 19, Marco Mordente 11, Jonas Mačiulis 11, Massimo Bulleri 9.

Kleiza vėl buvo rezultatyvus

„Scanpix“ nuotr./L.Kleiza (dešinėje) nugalėtojams surinko 20 taškų
L.Kleiza (dešinėje) nugalėtojams surinko 20 taškų.

Rezultatyviai Pirėjo „Olympiacos“ gretose vėl žaidė lietuvis Linas Kleiza, o jo (20 tšk. ir 11 atk. kam.) bei Ioannio Bourousio (12 min., 23 tšk.) Graikijos vicečempionų komanda savų žiūrovų akivaizdoje 105:90 (24:27, 22:21, 30:21, 29:21) palaužė Stambulo „Efes Pilsen“ ekipą ir Eurolygos B grupėje šventė trečią pergalę iš keturių galimų.

„Efes Pilsen“ rungtynių pradžioje parodė, kad pergalės lengvai atiduoti neketina. Svečiai iš Stambulo, vedini Bootsy Thortono, kėlinio viduryje surengė spurtą 9:0 ir įgijo 6 taškų pranašumą (21:15).

Antrame ketvirtyje iniciatyva ir toliau priklausė „Efes Pilsen“ komandai, kuri 19-ą mačo minutę po taiklaus Igorio Rakočevičiaus tritaškio išsiveržė 8 taškais (46:38). Tačiau tada Bourousis pelnė 8 taškus iš eilėsir Pirėjo ekipa sušvelnino deficitą iki 2 taškų – 46:48.

Trečio ketvirčio pradžioje Stambulo komanda bandė nutolti ir po taiklaus Karemo Tuncheri tritaškio pirmavo 58:50. Tada „Olympiacos“ surengė spurtą 16:7, iš kurių net 12 pelnė tolimais metimais, bei persvėrė rezultatą savo naudai (66:65).

Sėkmingą savo žaidimą Pangiočio Giannakio auklėtiniai tęsė ir ketvirtajame kėlinyje. Po dviejų taiklių Lino Kleizos baudos metimų Pirėjo ekipa pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą – 83:72. Per likusį laiką aikštės šeimininkai išlaikė turėtą persvarą ir šventė pergalę.

Puolėjas iš Lietuvos rungtyniavo 33 minutes, pelnė 20 taškų (4/10 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 9/12 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau padarė 2 klaidas bei kartą prasižengė.

Šiose rungtynėse Pirėjo klubas metė net 49 baudų metimus. Vien Sofoklis Schortsanitis metė 17 baudos metimų (pataikė 5), kai visa „Efes Pilsen“ ekipa  – 16-a.

„Olympiakos“: Ioannis Bourousis 23 (12 min.), Linas Kleiza 20 (11 atk. kam.), Panagiotis Vasilopoulas 18, Sofoklis Schortsanitis 11 (5/17 baudų).

„Efes Pilsen“: Mario Kasunas (12 atk. kam.) ir Igoris Rakočevičius 15, Karemas Tuncheri ir Bootsy Thortonas 13, Bostjanas Nachbaras 10.

Romoje prireikė pratęsimo

„Scanpix“ nuotr./Nusileidusi „Maccabi“ „Lottomatica“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje
 „Maccabi“ (geltona apranga) nusileido  „Lottomatica“ ekipai.

Dramatiškiausias mačas ketvirtadienį vyko Romoje, kur vietos „Lottomatica“ namuose po pratęsimo 90:92 (17:17, 16:18, 26:16, 14:22, 17:19) buvo priverta pripažinti Tel Avivo „Maccabi“ klubo pranašumą. Romos komandai šį nesėkmė Eurolygos C grupėje buvo tik pirmoji.

Tiesa, pratęsimo galėjo ir nebūti, jei „Lottomatica“ lyderis Ibrahimas Jaaberas paskutinėmis ketvirto kėlinio sekundėmis būtų sėkmingai metęs baudų metimus. Įžaidėjas pataikė tik du iš keturių savo metimų ir suteikė Andriew Wisniewskiui šansą rezultatą išlyginti, o šis progos nepraleido.

Pratęsus susitikimą „Maccabi“ įrodė savo pranašumą ir šventė trečią pergalę grupėje iš keturių galimų.

„Lottomatica“: K.Winstonas 21, I.Jaaberas 20, A.Hutsonas 14, R.Minardas 13.

„Maccabi“: A.Andersonas 27, Ch.Eidsonas 19, A.Wisniewskis 13, D.Perkinsas 11, S.Lasme 10.