2010 01 07

Lietuviai Eurolygoje – rezultatyvūs brolių ir Šaro pasirodymai (visi rezultatai)

Trečiadienį Eurolygoje be gėdingai pasibaigusių Vilniaus „Lietuvos ryto“ rungtynių Serbijoje su Belgrado „Partizan“ dar vyko keturi susitikimai, kuriuose žaidė keturi krepšininkai iš Lietuvos.
Kšyštofas Lavrinovičius
Naudingiausiai iš lietuvių trečiadienį Eurolygoje žaidė K.Lavrinovičius – 20 taškų vos per 20 minučių ir 32 naudingumo balai / „Scanpix“ nuotr.

Įspūdingas Brolio žaidimas padėjo iškovoti triuškinamą pergalę

Sienos „Montepaschi“ ekipa namuose be gailesčio 101:58 (19:14, 31:11, 28:14, 23:19) sutriuškino Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komandą ir iškovojo dar vieną pergalę Eurolygoje.

Italijos klubo krepšininkai per antrą ir trečią kėlinį pelnė net 59 taškus, tuo tarpu svečiams iš Turkijos leido įmesti tik 25. Po trijų ketvirčių „Montepaschi“ krepšininkai Stambulo ekipą triuškino dvigubai – 78:39.

Ši „Montepaschi“ klubo pergalė naudinga Kauno „Žalgirio“ ekipos krepšininkams. Jeigu būtų laimėjusi „Fenerbahce Ulker“ komanda, žalgiriečiai būtų susikomplikavę viltis patekti į Eurolygos „Top 16“ etapą.

Nugalėtojų gretose įspūdingai rungtyniavio Kšyštofas Lavrinovičius, kuris per 20 minučių spėjo pelnyti 20 taškų bei surinko 32 naudingumo balus. Lietuvis atakavo beveik be klaidų (5/6 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 4/5 baudų). Lavrinovičius taip pat atkovojo 6 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą bei išprovokavo 7 pražangas.

„Montepaschi“: Kšyštofas Lavrinovičius 20, Davidas Hawkinsas 17, Romainas Sato, Nikos Zisis, Henry Domercantas ir Terrellas McIntyre`as – po 9.

„Fenerbahce Ulker“: Lynnas Greeras 18, Oguzas Savas 13, Semihas Erdenas 9.

Lietuviai prie „Real“ pergalės prisidėjo 26 taškais

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./D.Lavrinovičius pelnė 19 taškų, tačiau tai nuo nesėkmės komandos neišgelbėjo
16 taškų pelnęs ir 23 naud. balus surinkęs D.Lavrinovičius buvo rezultatyviausias ir naudingiausias „Real“ gretose

Septintąją pergalę Eurolygos D grupėje iškovojo Madrido „Real“ su Rimantu Kaukėnu bei Darjušu Lavrinovičiumi. Ettore Messinos auklėtiniai namuose 73:60 (17:20, 17:10, 24:17, 15:13) nugalėjo Oldenburgo „EWE“ krepšininkus.

Mačą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie daugiausia Lavrinovičiaus pastangomis sugebėjo įgyti 7 taškų pranašumą (12:5). Tačiau netrukus „EWE“ atsakė spurtu 15:1 bei įgijo 7 taškų persvarą (20:13).

Rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet „Real“ laimėjo dviejų minučių atkarpą 8:0 bei nutolo dviženkliu pranašumu – 58:47.

Ketvirtajame kėlinyje Messinos auklėtiniai nemažino tempo bei 38–ąją minutę jau pirmavo rekordiniu 19 taškų skirtumu (71:52). Per likusį laiką Vokietijos klubas sugebėjo tik sušvelninti atsilikimą iki 13 taškų.

Oldenburgo ekipa šiame mače metė vos tris baudos metimu, kai tuo tarpu „Karališkasis“ klubas prie baudų metimo linijos stojo devyniolika kartų.

Lavrinovičius rungtyniavo 26 minutes, pelnė 16 taškų (6/7 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/6 baudų), sugriebė 4 kamuolius, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, blokavo 4 varžovų metimus bei kartą prasižengė.

Kaukėnas aikštėje praleido 23 minutes, surinko 10 taškų (4/6 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 2/3 baudų), atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus suklydo ir kartą prasižengė.

„Real“: Darjušas Lavrinovičius 16, Louisas Bullockas 15, Rimantas Kaukėnas 10, Novica Veličkovičius 10.

„EWE“: Rickey Pauldingas 12, Jekelas Fosteris 11, Marko Scekičius 11, Jasonas Gardneris 10.

Jasikevičiaus indėlis į „Panathinaikos“ pergalę – 8 taškai

AFP/„Scanpix“ nuotr./Š.Jasikevičius pelnė 15 taškų.
Š.Jasikevičius sužaidė geriausias rungtynes šio sezono Eurolygoje

Septintąją pergalę Eurolygos D grupėje iškovojo Atėnų „Panathinaikos“ su Šarūnu Jasikevičiumi. Ji namuose 74:66 (23:18, 13:20, 15:12, 23:16) palaužė Tomo Pačėso vadovaujamą Gdynės „Asseco Prokom“ klubą.

Rungtynes „Panathinaikos“ pradėjo galingu spurtu 11:2, prie kurio labiausiai prisidėjo Antonis Fotsis pelnęs 5 taškus. Visgi svečiai iš Lenkijos nepalūžo ir dvidešimtąją mačo minutę po dviejų taiklių Ronnie Burrello metimų persverti rezultatą savo naudai – 38:36.

Atkakli kova vyko ir po pertraukos, o po trijų ketvirčių komandas teskyrė vienas taškas (51:50). Įpusėjus ketvirtajam kėliniui aikštės šeimininkai pirmavo trimis taškais (59:56), tačiau tritaškį pataikė Drew Nicholas, du taškus pridėjo Jasikevičius ir Atėnų klubo pranašumas šoktelėjo iki aštuonių taškų – 64:56. Šią persvarą Zjelko Obradovičiaus auklėtiniai išlaikė iki pat susitikimo pabaigos bei šventė pergalę.

Šiame mače tikslą pasiekė vos 3 iš 21 Gdynės mestų tolimų metimų.

Jasikevičius aikštėje praleido 19 minučių, per kurias pelnė 8 taškus (2/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/6 baudų), sugriebė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 kartus prasižengė.

„Panathinaikos“: Drew Nicholas 13, Mike‘as Batiste‘as, Nikola Pekovičius 10, Šarūnas Jasikevičius 8.

„Asseco Prokom“: Danielis Ewingas 19, Qyntelas Woodsas 16, Ronnie Burrellas 12.

„Caja Laboral“ pratęsė pergalių seriją

Ketvirtą iš eilės pergalę Eurolygoje iškovojo Vitorijos „Caja Laboral“ ekipa. Ji trečiadienį savo aikštėje 73:65 (16:19, 15:13, 27:12, 15:21) nugalėjo Atėnų „Maroussi“ komandą.

Vitorijos krepšininkai atitrūko trečiajame kėlinyje. Šiam vos prasidėjus rezultatas buvo lygus (34:34), bet tada šeimininkai be atsako pelnė 15 taškų ir dviženklę persvarą išlaikė beveik iki rungtynių pabaigos. „Maroussi“ iki aštuonių taškų priartėjo tik priešpaskutinę mačo minutę.

„Caja Laboral“: Mirza Teletovičius ir Fernando San Emeterio po 15, Tiago Splitteris 14, Lioras Elyahu ir Carlas Englishas po 8.

„Maroussi“: Billy Keys ir Dimitrios Mavroeidis po 12, Jaredas Homanas 11, Igoris Milosevičius ir Kostas Kaimakoglou po 9.