2014 02 01

Lietuviai prie „Lokomotiv“ pergalės Eurolygoje pridėjo 20 taškų

Trečiąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape iškovojo ketvirtąją vietą F grupėje užimantis Krasnodaro „Lokomotiv“ klubas, penktadienį svečiuose 87:81 (20:18, 23:20, 20:22, 24:21) nugalėjęs Belgrado „Partizan“ ekipą. Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis prie pergalės pridėjo 20 taškų.
"Lokomotiv" žaidėjas Mantas Kalnietis
"Lokomotiv" žaidėjas Mantas Kalnietis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Sėkmingiau mačą pradėjo Serbijos ekipa, tačiau rusai netruko perimti iniciatyvos. „Lokomotiv“ kontroliavo žaidimą iki trečiojo kėlinio, kai „Partizan“ surengė spurtą ir išlygino rezultatą 51:51.

Lietuvių atstovaujamas klubas susiėmė ir susigrąžino 9-ių taškų persvarą. Tačiau serbai nepalūžo ir ketvirtajame kėlinyje vėl pavojingai priartėjo prie rusų. Tašką ant „i“ padėjo  Andrejaus Zubkovo ir Simo Jasaičio tolimi šūviai. „Lokomotiv“ laimėjo 87:81.

31 minutę (31:10) žaidęs M.Kalnietis pataikė 2 tritaškius iš 5, 1 dvitaškį iš 4 realizavo 2 baudų metimus iš 4, sugriebė 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, dusyk suklydo ir triskart prasižengė.

S.Jasaitis per 26 minutes (26:09) pataikė 2 tritaškius iš 7 ir abu dvitaškius metimus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei taip pat dusyk suklydo ir triskart prasižengė.

„Lokomotiv“: Krunoslavas Simonas 18, Valerijus Lichodejus 15.

„Partizan“: Tarence'as Kinsey 32, Bogdanas Bogdanovičius 16, Joffrey Lauvergne'as 10.

F grupėje pirmauja po keturias pergales iš penkių galimų iškovojusios Maskvos CSKA, Madrido „Real“ ir Tel Avivo „Maccabi Electra“ komandos.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

E grupė

Paskutiniosiose E grupės penktojo turo rungtynėse Stambulo „Anadolu Efes“ komanda išvykoje 72:66 nugalėjo Vitorijos „Laboral Kutxa“ penketuką.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis): 1. „Barcelona“ (Ispanija) 5 0 387:345
2. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 3 2 351:325
3. Milano „Emporio Armani“ (Italija) 3 2 371:346
4. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 3 2 380:369
5. Malagos „Unicaja“ (Ispanija) 2 3 376:396
6. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 2 3 334:362
7. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 1 4 369:395
8. Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) 1 4 392:422

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios E grupės komandos.