Madrido „Real“ nuo staigmenos išgelbėjo įspūdingas bosnio šou

Eurolygos lyderiai Madrido „Real“ (26-6) buvo arti netikėto pralaimėjimo Eurolygoje, bet nuo jo „karalius“ išgelbėjo įspūdingas Džanano Musos šou. Bosnio vedamas Ispanijos klubas namuose 101:94 (20:21, 24:26, 28:28, 29:19) palaužė Belgrado „Crvena zvezda“ (11-21).
Džananas Musa
Džananas Musa / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Svečiai iš Serbijos su net 29 taškus per tris kėlinius pelniusiu Nemanja Nedovičiumi kontroliavo situaciją 30 minučių, o trečiame ketvirtyje vienu metu turėjo net 16 taškų persvarą (70:54).

Vis dėlto Eurolygos lyderiai dar trečiame kėlinyje spurtavo 13:0, o per pirmą ketvirto kėlinio ataką išlygino rezultatą – 75:75.

Rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis, o likus žaisti kiek daugiau nei 2 min. atrodė, kad arčiau pergalės yra „Crvena zvezda“ – ji pirmavo 93:89 po Adamo Hangos tritaškio nuo lentos.

Vis tik Mario Hezonja pataikė tritaškį, Walteris Tavaresas sumetė baudas, o po M.Hezonjos dviejų taškų vertės metimo „Real“ jau pirmavo 96:93.

Rezultatą bandė išlyginti Nemanja Nedovičius, bet jo sudėtingas tritaškis likus 23 sek. net nelietė lanko ir „Real“ užbaigė rungtynes pergalingai.

Link pergalės madridiečius tempė net 16 taškų per paskutines 14 rungtynių minučių surinkęs Dž.Musa. Bosnis iš viso per 25 minutes spėjo sumesti 30 taškų (6/7 dvit., 2/3 trit., 12/15 baud.), atkovoti 4 kamuolius, išprovokuoti 9 pražangas ir surinkti net 40 naudingumo balų.

Jam tik penkių balų pritrūko iki karjeros rekordo, kurį Dž.Musa pasiekė šiame sezone, keturių pratęsimų trileryje prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

Svečių iš Belgrado gretose Rokas Giedraitis per 16 minučių pelnė tik 2 taškus (1/3 dvit., 0/3 trit.), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, tris sykius prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus.

„Real“ jau prieš kurį laiką užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone. „Crvena zvezda“ tikrai finišuos 16-ta.

„Real“: Džananas Musa 30 (8/10 met., 12/15 baud., 40 naud. bal.), Mario Hezonja 20 (4/6 trit.), Guerschonas Yabusele 16, Walteris Tavaresas 11 (11 atk. kam.).

„Crvena zvezda“: Nemanja Nedovičius 30 (7/11 dvit., 4/7 trit., 5 rez. perd., 32 naud. bal.), Adamas Hanga 22 (4/8 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 31 naud. bal.), Javonte Smartas ir Daliboras Iličius po 9.