2023 01 11

Marių Grigonį ant suolo palikusi „Panathinaikos“ krito šeštą kartą iš eilės

Marius Grigonis nuo atsarginių suolo stebėjo apmaudų Atėnų „Panathinaikos“ (6-12) pralaimėjimą Stambulo „Fenerbahče“ (11-7) krepšininkams per pratęsimą 88:94 (19:18, 20:18, 20:15, 19:27, 10:16).

Antradienio vakarą OAKA arenoje susidūrė dvi komandos, siekusios išlipti iš penkių pralaimėjimų duobės, o prastos Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahče“ formos atsispindėjo klaidomis ir klampiu žaidimu pažymėtoje dvikovoje.

Senelio neseniai netekęs Marius Grigonis savo atstovaujamos komandos žaidimą stebėjo mindamas dviratį šalia aikštelės. Po dviejų kėlinių Graikijos klubas pirmavo 39:36.

Antroje susitikimo dalyje mačo kontrolę į savo rankas perėmė Dwayne'o Bacono vedina „Panathinaikos“, po trijų kėlinių pirmavusi 59:51.

Likus pusei minutės iki rungtynių pabaigos Atėnų krepšininkai turėjo 5 taškų pranašumą, bet tuomet Carsenas Edwardsas įmetė dvitaškį per Artūro Gudaičio rankas, o po kelių akimirkų kamuolį perėmęs Marko Guduričius jį nusivarė į aikštelės kampą ir tritaškiu metimu išlygino dvikovos rezultatą.

Pergalę šeimininkams atnešti galėję D.Bacono ir Mateuszo Ponitkos metimai tikslo per paskutines 5 sekundes nepasiekė.

Artūro Gudaičio baudos metimas trečiąją pratęsimo minutę išlygino mačo rezultatą, bet per likusį laiką dominavo ir iš nesėkmių duobės išlipo buvusio žalgiriečio Nigelo Hayeso-Daviso traukiama „Fenerbahče“.

„Panathinaikos“ vidurio puolėjas iš Lietuvos per 30 minučių pelnė 10 taškų (3/4 dvit., 4/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, perėmė kamuolį, triskart suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojo Nigelas Hayesas-Davisas, įmetęs 24 taškus (6/7 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 30 naudingumo balų.

„Panathinaikos“: Dwayne'as Baconas 27, Mateuszas Ponitka 14 (12 atk. kam.), Derrickas Williamsas (7 atk. kam.) ir Nate'as Woltersas – po 11, Artūras Gudaitis (7 atk. kam.). ir Parisas Lee – po 10.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 24 (30 naud. bal.), Carsenas Edwardas ir Johnathanas Motley (8 atk. kam.) ir Marko Guduričius – po 14, Nickas Calathesas 12.