2016 05 15 /18:56

Mažąjį Eurolygos finalą laimėjo Krasnodaro „Lokomotiv“

2015-2016 metų Eurolygos sezonas pasiekė apogėjų. Priešpaskutinėse sezono rungtynėse dėl trečiosios vietos kovojo Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Vitorijos „Laboral Kutxa“.
Darius Adamsas
Darius Adamsas / „Scanpix“ nuotr.

Mažąjį finalą laimėjo ir bronzos medalius iškovojo Rusijos klubas, antroje rungtynių palaužęs savo varžovus 85:75 (20:16, 20:26, 21:11, 24:22).

Dvikovos pradžia geriau susiklostė Rusijos klubui. Pirmąsias 10 minučių „Lokomotiv“ laimėjo 20:16, o į priekį, kaip įprasta, „geležinkelininkus“ vedė amerikiečiai Malcolmas Delaney (5 taškai), Christas Singletonas ir Ryanas Broekhoffas (po 6).

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvos „Laboral Kutxa“ komandoje ėmėsi Ioannis Bourousis. Ispanai spurtavo 9:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (24:22). Nors Rusijos klubas greitai pasivijo savo priešininkus, į didžiąją pertrauką komandos išėjo baskams pirmaujant 42:40.

Trečiasis kėlinys priklausė Rusijos klubui. Nors kėlinys nebuvo rezultatyvus, jame iniciatyva akivaizdžiai priklausė krasnodariečiams. Malcolmo Delaney tritaškis, likus žaisti pusantros minutės, padidino „Lokomotiv“ persvarą iki 9 taškų (59:50). Pačioje kėlinio pabaigoje baskų viltis atgaivino tritaškį pataikęs Dariusas Adamsas – 53:61.

Įgytos persvaros Georgo Bartzoko auklėtiniai neiššvaistė. Įpusėjus kėliniui, rusai pirmavo 78:65, bet surengė spurtą 7:0 ir padidino persvarą net iki 20 taškų. Iniciatyvą „Lokomotiv“ išlaikė iki mačo pabaigos ir pirmą kartą klubo istorijoje pasipuošė bronzos apdovanojimais.

„Lokomotiv“ pusfinalyje 81:88 turėjo pripažinti Maskvos CSKA pranašumą, o baskai po ypatingos dramos ir pratęsimo 77:88 krito prieš Stambulo „Fenerbahče“.

„Laboral Kutxa“: Darius Adamsas 25 taškai (6/12 trit., 6 rez. perd.), Davis Bertanis 13 (3/6 trit.), Jaka Blažičius 8, Kimas Tillie 7 (6 atk. kam.).

„Lokomotiv“: Ryanas Broekhoffas (4/7 trit.) ir Malcolmas Delaney (4/6 trit.) po 21, Andrejus Zubkovas 11, Chrisas Singletonas (7 atk. kam.), Victoras Claveras (7 atk. kam.) ir Mattas Janningas po 10.