Publikuota: 2011 spalio 19d. 21:07

„Montepaschi“ su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi sugadino „Unics“ debiutą Eurolygoje

Lynnas Greeras ir Kšištofas Lavrinovičius.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lynnas Greeras ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Pergale naująjį Eurolygos sezoną pradėjo du lietuvius savo gretose turinti Sienos „Montepaschi“ (Italija) ekipa, kuri D grupės rungtynėse svečiuose 79:71 (20:24, 23:20, 21:11, 15:16) palaužė Kazanės „Unics“ (Rusija) krepšininkus. Jiems šios rungtynės buvo pirmosios stipriausiame Europos krepšinio klubų turnyre.

Kiek sėkmingiau susitikimą pradėję aikštės šeimininkai pirmoje mačo pusėje dažniau buvo priekyje, o sužaidus šešias minutes antrajame kėlinyje po Nathano Jawai baudos metimo skirtumas tapo dviženklis – 42:32. Visgi dar iki didžiosios pertraukos Italijos čempionai spurtavo 11:2, o Bo McCalebbas tritaškiu paskutinę sekundę sumažino „Montepaschi“ atsilikimą iki minimumo – 43:44.

Antroje dvikovos pusėje aikštelėje jau dominavo Sienos klubas. Nors trečiajame kėlinyje sužaidus septynias minutes komandas dar skyrė vos taškas (52:53), du iš eilės Marco Carraretto tritaškiai padėjo svečiams gerokai atitrūkti – 64:55. Po Rimanto Kaukėno tolimo metimo ketvirtojo kėlinio viduryje Italijos čempionai įgijo dviženklę persvarą (69:59), kurios per likusį laiką Jevgenijaus Pašutino auklėtiniams panaikinti jau nepavyko.

24 minutes aikštelėje praleidęs R.Kaukėnas pelnė 14 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/4, baudos 4/4) taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 4 ir prarado 3 kamuolius, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 5 sykius pažeidė taisykles.

Kšyštofas Lavrinovičius per 24 minutes surinko 6 (dvitaškiai 1/7, tritaškiai 1/1, baudos 1/5) taškus, sugriebė 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus, kartą suklydo, išprovokavo 5 varžovų pražangas bei 2 sykius prasižengė.

„Unics“: H.Domercantas 30 (tritaškiai 4/6, baudos 10/11, 7 atk. kam., 35 naud. bal.), N.Jawai 11 (9 atk. kam.), T.Lyday 9 (dvitaškiai 1/5), K.McCarthy 7.

„Montepaschi“: B.McCalebbas 17, R.Kaukėnas 14, D.Andersenas 13 (dvitaškiai 2/8), N.Zisis 9.

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Aktualu

D.Trumpo elgesys Helsinkyje jau vadinamas išdavikišku ir gėdingu

Gazas

Išgirdę elektromobilio „Jaguar I-Pace“ skleidžiamą garsą nustebsite: pagalvota ir apie „benzingalvius“

Sportas

Prancūzija įspūdingai sutiko savo auksinę komandą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Aktualu

Smiltynėje archeologų aptikti radiniai keičia istoriją

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

15min recenzija Kultūra

„Devilstone“ dešimtmetis ir ateitis

Sportas

Per finalą į aikštę įsiveržusiems „Pussy Riot“ nariams – pareigūno pamokslas ir baudos

Vaizdas į Vilnių pro privačių interjerų langus – konkurso „Debiutas“ III vietos nugalėtojo darbuose

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas