2022 12 01

N.Mirotičiaus sugrįžimo rungtynėse – išvargta „Barcos“ pergalė Berlyne

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ (8-3) šventė itin sunkią pergalę Eurolygoje – 88:86 (30:19, 15:27, 26:11, 17:29) išvykoje katalonams pavyko nugalėti Berlyno ALBA (3-8).
„Barcelona“ – Berlyno ALBA
„Barcelona“ – Berlyno ALBA / „Scanpix“ nuotr.

Pradėjus tiksėti paskutinei rungtynių minutei, „Barca“ turėjo keturių taškų pranašumą (83:79), tačiau tuomet Jaleenas Smithas pataikė tritaškį ir komandas teskyrė taškelis.

Cory Higginsas stojo prie baudų linijos ir neklydo – 85:82. ALBA šaukė pasitarimą, likus žaisti 30 sek.

J.Smithas rinko dar du taškus (84:85), bet laiko buvo vis mažiau, tad Berlyno ekipa buvo priversta rinktis pražangų taktiką. Nuo suolo Šaras kėlė Nikolą Mirotičių, kuris baudas sumetė užtikrintai – 87:84.

Prasižengė ir „Barcos“ krepšininkai, Johannesas Thiemannas vėl kirpo atsilikimą iki taškelio (86:87). Katalonų baudas toliau metė N.Mirotičius, kuris pataikė vieną iš dviejų ir paliko 4 sekundes ALBA komandai.

Bet laiko nepakako bandymui išsigelbėti – „Barca“ triumfavo.

Rokas Jokubaitis žaidė tik 4 minutes, per kurias pelnė 2 taškus (1/3 dvit.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir rinko 2 naudingumo balus.

Po traumos ir ilgos pertraukos grįžęs N.Mirotičius buvo nuostabus: 19 taškų, 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai ir 29 naudingumo balai.

ALBA: T.Blattas 17, J.Smithas 15, J.Thiemannas 12.

„Barcelona“: N.Mirotičius 19 (6 atk. kam., 2 rez. perd., 3 per. kam., 29 naud. bal.), N.Laprovittola 16, C.Higginsas 15, T.Satoransky ir M.Tobey po 11.