2011 10 22

Naudingiausiu Eurolygos savaitės krepšininku tapo Andrejus Kirilenka, skriaudęs „Žalgirio“ gynybą

Naudingiausiu pirmosios Eurolygos reguliariojo sezono savaitės žaidėju tapo 37 naudingumo balus surinkęs Maskvos CSKA (Rusija) žaidėjas Andrejus Kirilenka.
Andrejus Kirilenka
Andrejus Kirilenka tapo neįmenama mįsle „Žalgirio“ gynybai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame ture CSKA krepšininkai dar pirmadienį svečiuose 87:74 nugalėjo Kauno „Žalgirį“, o 30-metis 206 cm ūgio puolėjas prie pergalės prisidėjo 17 taškų, 15 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais ir 4 blokuotais varžovų metimais.

Per 32 žaidimo minutes (32:01) A.Kirilenka pataikė 1 tritaškį iš 2, 6 dvitaškius iš 10, realizavo 2 baudų metimus iš 4, dusyk prasižengė ir išprovokavo 5 varžovų pražangas.

Verta pažymėti, kad dėl NBA lygos lokauto Europoje rungtyniaujantis A.Kirilenka su CSKA apranga Eurolygoje į aikštelę vėl išbėgo net po 10 metų pertraukos.

Antras tarp naudingiausių savaitės žaidėjų su 35 balais liko amerikietis Henry Domercantas, kurio Kazanės „Uniks“ (Rusija) ekipa namuose 71:79 nusileido Sienos „Montepaschi“ (Italija) krepšininkams. Per 35 su puse minutės (35:37) 31 metų 193 cm ūgio gynėjas pelnė 30 (tritaškiai 4/6, dvitaškiai 4/6, baudos 10/11) taškų, atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, dusyk prasižengė ir privertė varžovus prasižengti 6 kartus.

Trečias pirmąją Eurolygos savaitę liko Milano „Emporio Armani“ (Italija) komandos amerikietis Malikas Hairstonas, surinkęs 33 naudingumo balus. Milano klubas ketvirtadienį namuose 89:82 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ekipą, o 24-erių metų 198 cm ūgio žaidėjas į svečių krepšį įmetė 25 (tritaškiai 2/4, dvitaškiai 7/11, baudos 5/6) taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, dusyk suklydo, 4 kartus prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų pražangas per 31 aikštelėje praleistą minutę (31:14).

Ketvirtą vietą su 29 naudingumo balais pirmąją savaitę užėmė 25-erių metų 210 cm ūgio juodkalnietis Nikola Pekovičius (Belgrado „Partizan“, Serbija), o pirmąjį penketuką užbaigia 28 balus surinkęs 26-erių metų 207 cm ūgio žydas Lioras Eliyahu (Tel Avivo „Maccabi“, Izraelis).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti