Vos stebuklingai neišsigelbėjęs „Žalgiris“ prieš „Real“ krito paskutinę sekundę

Kauno „Žalgiriui“ (14-20) nepavyko trinktelėti durimis reguliariojo Eurolygos sezono finiše.

Kevarriusas Hayesas beprotišku tritaškiu buvo išlyginęs rezultatą likus žaisti 7,9 sek., bet „Žalgiris“ – turėjęs tokią galimybę – nespėjo prasižengti, o Gabrielis Deckas įmetė paskutinę sekundę ir karališkasis Madrido „Real“ (27-7) išsivežė dramatišką pergalę – 62:64 (9:16, 16:15, 17:13, 20:20).

„Real“ šios rungtynės neturėjo jokios reikšmės. Chuso Mateo treniruojama ekipa, ginanti Eurolygos čempionų titulą, jau senokai buvo užsitikrinusi 1-ąją vietą reguliariajame sezone.

Tuo metu „Žalgiris“ kovėsi dėl aukštesnės galutinės pozicijos ir papildomos Eurolygos premijos, kuri atiteks tik pirmajam 14-ui.

Lietuvos čempionai galiausiai liks 14-i, nes kitame mače Miuncheno „Bayern“ (13-21) siurprizo nesukūrė ir išvykoje neįveikė „Monaco“ klubo, kuris laimėjo 89:85.

„Žalgiris“: Brady Manekas (7 atk. kam., 4/9 trit.) ir Keenanas Evansas (2/8 trit.) – po 14, Dovydas Giedraitis 10, Edmonas Sumneris 8, Laurynas Birutis 6.

„Real“: Džananas Musa 17 (7 atk. kam.), Mario Hezonja 16 (4/7 trit.), Walteris Tavaresas 8, Vincentas Poirier (7 atk. kam.) ir Gabrielis Deckas – po 6.

Rungtynių eiga

40 min. „Žalgiris“ prasižengti nespėja, o G.Deckas įskraidina dvitaškį paskutinę sekundę... (62:64). Per likusias 0,3 sek. „Žalgiriui“ užpulti nepavyksta...

40 min. Kas čia ką tik nutiko?! K.Hayesas meta tritaškį ir... pataiko! Lygu (62:62). Ch.Mateo prašo minutės pertraukėlės, lieka 7,9 sek.

40 min. „Real“ kamuolį praranda. Lieka 13,4 sek. „Žalgiriui“.

40 min. K.Evansas paleidžia tritaškį... Bet kamuolys net neliečia lanko... Lieka 35 sek. (59:62).

39 min. K.Evansas smeigia per rankas! Lygu – 59:59. Deja, tuo pačiu čia pat atsako Dž.Musa... (59:62).

38 min. Penktojo iš eilės pataikyti nepavyksta, o Dž.Musa išsirango ir įmeta sudėtingą dvitaškį (56:59).

37 min. B.Manekas įskraidina jau ketvirtąjį tritaškį ketvirtajame kėlinyje, nors per pirmus tris kėlinius buvo pramatęs visus keturis (56:57).

36 min. „Real“ traukia M.Hezonja. Kroatas pelno jau 16-ąjį tašką... Nelauktą tritaškį prideda ir laisvas paliktas C.Alocenas (53:56).

34 min. B.Ma-ne-kas!! Po A.Trinchieri pertraukėlės aukštaūgis atsako taip pat dviem tritaškiais ir „Žalgiris“ grįžta į priekį (53:52).

33 min. M.Hezonja baudžia dviem skaudžiais tritaškiais... (47:52).

31 min. Spurtas tęsiasi – B.Manekas pataiko iš toli ir „Žalgiris“ jau priekyje! (45:46)

Trečias kėlinys

30 min. Viltis kėlinio pabaigoje. L.Lekavičius neria po krepšiu, E.Sumneris apvagia varžovus ir prideda du taškus (40:44). Paskutinė ataka priklauso „Real“, bet „Žalgiris“ atima dar vieną kamuolį ir L.Birutis deda iš viršaus. Prieš paskutinę atkarpą lieka vos minus du (42:44).

29 min. Du švilpukai ne į „Žalgirio“ pusę ir A.Trinchieri lieja priekaištus arbitrams. Italas gauna įspėjimą (36:43).

26 min. Žalgiriečiai ir toliau tranko lanką iš gerų padėčių, o „Real“ puolime ima naudotis W.Tavareso ūgiu (32:41).

24 min. Du skausmingi epizodai po savuoju krepšiu. „Real“ ima kamuolius ir renka lengvus taškus (30:37).

21 min. Pagaliau – penktuoju bandymu – iš toli pataiko ir K.Evansas (28:31).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinio pabaigoje šeimininkai nepataiko dar dviejų laisvų tritaškių, bet po pirmosios pusės atsilieka tik 6 taškais nuo „Real“ klubo, nors patys sukrapštė vos 25-is.

18 min. Atsidaro iš toli ir R.Šmitas. Skirtumas tirpsta iki 4 taškų (23:27).

15 min. Iš toli šįvakar pataiko vienintelis D.Giedraitis. 8-asis jo taškas ir „Žalgirio“ gynybos specialistas kol kas rezultatyviausias šeimininkų gretose (18:25).

14 min. „Real“ iš karto smogia atgal, o „Žalgiris“ niekaip neprisitaiko... Tritaškių taiklumas – vos 1/11 (9,1 proc.). Vėl minus 10 (15:25).

14 min. Pagaliau kažkiek gyvybės puolime! B.Manekas įmeta po puolime sugriebto kamuolio, o L.Birutis kimba ant lanko po gražaus K.Evanso perdavimo (15:21). Ch.Mateo prašo pertraukėlės.

12 min. Vaizdas nesikeičia: „Real“ pataiko, o „Žalgiris“ – ne (9:19).

Pirmas kėlinys

10 min. E.Sumneris klysta, o S.Llullas įskraidina dar vieną tritaškį... (9:16).

8 min. „Real“ vėl atsako spurtu, o A.Trinchieri jau pirmajame kėlinyje nuo suolo kelio jaunąjį D.Butką (9:13).

6 min. Iš toli pataiko D.Giedraitis! O K.Hayesas prideda dėjimą po minutės pertraukėlės! (9:8)

4 min. Dar vienas Dž.Musos tritaškis... Tuo metu „Žalgirio“ puolimas stringa (4:8).

2 min. Pirmuosius taškus pelno D.Giedraitis (2:0), bet „Real“ atsako W.Tavareso dvitaškiu ir Dž.Musos tritaškiu (2:5).

A.Trinchieri rungtynes pradeda tokiu starto penketu – K.Evansas, D.Giedraitis, E.Ulanovas, B.Manekas ir L.Birutis.

Žalgiriečiai Eurolygoje aukščiausiai visa dar gali finišuoti 12-oje vietoje, bet gali likti ir 15-i.

„Real“ šios rungtynės nebelemia nieko. Chuso Mateo auklėtiniai jau senokai užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų vardą ir Kaune versis be eilės svarbių žaidėjų.

Nežais ne tik Rudy Fernandezas, paskelbęs apie karjeros pabaigą po šio sezono, Sergio Rodriguezas, Hugo Gonzalezas, bet ir vienas „Real“ lyderių, pagrindinis įžaidėjas Facundo Campazzo.

Papildomų rūpesčių iškilo ir „Žalgiriui“. Likus valandai iki rungtynių pradžios švilpuko Lietuvos čempionai pranešė apie treniruotėje patirtą Tomo Dimšos traumą. Jau anksčiau buvo žinoma, kad žaisti negalės ir kiti du panašios pozicijos krepšininkai – Arnas Butkevičius bei Karolis Lukošiūnas.