2017 01 27

Nuostabi savaitė – po pergalės prieš CSKA po „Žalgirio“ kojomis krito ir Stambulo turtuoliai

Vieną didžiausių biudžetų Eurolygoje surinkęs Turkijos klubas Stambulo „Daruššafaka“ ir Kęstutis Kemzūra, neseniai prisidėjęs prie Davido Blatto trenerių štabo, buvo įveiktas Kauno „Žalgirio“ krepšininkų penktadienio vakarą Stambule. Ypač drausmingą gynybą parodę žalgiriečiai išsivežė pergalę iš Stambulo 69:66.
Augusto Lima
„Žalgiris“ Stambule įveikė „Daruššafaka“ komandą / Lino Žemgulio nuotr.

Be į ligoninę išvežto Leo Westermanno likę Kauno krepšininkai dar kartą per tą pačią savaitę pademonstravo ryžtą ir charakterį.

Kevinas Pangosas pelnė 14 taškų, Augusto Lima – 11, bet dar svarbiau, kad Šarūno Jasikevičiaus vyrai puikiai gynėsi.

Buvęs žalgirietis Jamesas Andersonas pelnė tik 4 taškus Stambulo komandai, kuri strigo puolime visų rungtynių metu.

Davido Blatto treniruojama „Daruššafaka“ (10-10) liko aštuntoje Eurolygos vietoje, o „Žalgiris“ (8-12) pakilo į vienuoliktąją.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 14, Augusto Lima 11, Artūras Milaknis 8, Leo Westermannas, Paulius Jankūnas, Lukas Lekavičius po 6, Antanas Kavaliauskas ir Brockas Motumas po 5, Renaldas Seibutis 2.

„Daruššafaka“: Bradas Wanamakeris 17, Dairis Bertanis 13, Willas Clyburnas 9, Adrienas Moermannas 7, Furkanas Alderimas 6.

Šios rungtynės buvo įtemptos ir net kruvinos – L.Westermannui teko keliauti į ligoninę mačo metu, siūti prakirstos lūpos.

Taip pat netrūko ir nostalgiškų emocijų, ypač K.Kemzūrai – 46 metų kauniečiui, kuris puikiai sutaria su „Žalgirio“ treneriu Šarūnu Jasikevičiumi, ir kurį bei dalį kitų žalgiriečių yra treniravęs Lietuvos rinktinėje.

Susitikimas Stambule: „Daruššafaka“ – „Žalgiris“

„Daruššafaka“ puolėjas J.Andersonas yra praleidęs Kaune nuostabų sezoną 2014-2015 m., o dabartinis žalgirietis Renaldas Seibutis tuo metu atstovavo šiai Turkijos komandai.

Tai pirmas kartas, kai į Europos krepšinio elitą su arti 30 mln. eurų storio pinigine patekęs „Daruššafaka“ savo aikštėje Stambule žaidė su „Žalgiriu“.

Iki šiol šie klubai buvo susitikę tik Kaune, kur penktajame Eurolygos ture Turkijos klubas išsivežė pergalę 83:80.

Kitose Eurolygos rungtynėse penktadienį Maskvos CSKA krepšininkai (15-5) namie 80:77 įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ (9-11). Būtent Eurolygos lyderį CSKA klubą šios savaitės pradžioje įveikė „Žalgiris“ Kaune.

Rungtynių Stambule eiga: „Žalgiris“ – „Daruššafaka“

Ketvirtasis kėlinys

Pabaiga. Nors B.Wanamakeris pataikė tritaškį prieš pat sireną, „Žalgiris“ vežasi pergalę iš Stambulo 69:66.

Likus 31 sek. P.Jankūnas išprovokavo varžovų pražangą agresyviu prasižengimu. 69:62 – kvepia pergale!

39 min. Koks svarbus K.Pangoso tritaškis! Jis jau pelnė 14 taškų, o „Žalgiris“ priekyje 67:62.

38 min. 64:60 – pirmauja kauniečiai, bet darosi karšta.

34 min. P.Jankūnas pelnė tik 4 taškus šiose rungtynėse, bet jie labai svarbūs – 62:55 kauniečių naudai po kapitono dvitaškio.

32 min. Po L.Lekavičiaus dvitaškio „Žalgiris“ pasiekė didžiausią persvarą mače (60:51).

Trečiasis kėlinys

30 min. 55:49 Lietuvos čempionų naudai po trijų kėlinių. „Žalgiris“ Stambule nedažnai, bet taikliai meta tritaškius – pataikė 6 iš 10.

28 min. Tuo metu baigėsi kitos Eurolygos rungtynės, kuriose nuo „Žalgirio“ šios savaitės pradžioje antausį patyrusi Maskvos CSKA šįkart namie 80:77 palaužė Stambulo „Anadolu Efes“.

27 min. Geriausias kauniečių gynybos įvertinimas – „Daruššafaka“ dvitaškių procentas. Tik 31 proc. Stambulo žaidėjai šįkart daugiau remiasi tritaškiais, o po vieno jų sušvelnino skirtumą. Bet ir „Žalgiris“ turi snaiperių. Po K.Pangoso tritaškio – 52:47.

Lino Žemgulio nuotr./Eurolygos rungtynės: „Daruššafaka“ – „Žalgiris“

25 min. L.Harangody kovodamas dėl kamuolio išlėkė iš aikštės, rėžėsi į atsarginių suolą ir įgriuvo tiesiai į nustebusių komandos draugų glėbį. Bet Turkijos klubo žaidėjų pastangos permuša žalgiriečių aistra. „Žalgiris“ tebepirmauja 47:43.

22 min. Gerai girdisi ir Š.Jasikevičiaus balsas „Volswagen“ arenoje. „Ule, keiskis“, – E.Ulanovui ginantis patarinėjo „Žalgirio“ treneris. Kol kas jis turėtų būti patenkintas – jo vyrai priekyje 42:37.

Antrasis kėlinys

20 min. „Žalgiris“ žengia į pertrauka su 7 taškų (38:31) pranašumu. Daugiausia taškų per pirmuosius du kėlinius Kauno komandai pelnė A.Milaknis ir A.Lima (po 8) ir L.Westermannas (6). Dar svarbiau, kad „Žalgiris“ puikiai gynėsi, suvaržęs „Daruššafaka“ lyderius B.Wanamakerį (5), D.Andersoną (4), A.Moermaną (3).

18 min. „Žalgiris“ jau atliko 11 rezultatyvių perdavimų (L.Westermannas tris jų). Komandinis krepšinis padeda Kauno komandai jaustis gerai (36:30).

16 min. A.Milaknio ranka šiandien labai karšta. Jis jau pelnė 8 taškus, o po snaiperio tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 31:27.

14 min. „Žalgiris“ pirmauja 23:22, bet kraują Lietuvos čempionams gadina latvis Dairis Bertanis. Gynėjas iš Latvijos jau pataikė du tritaškius

11 min. Stambulo arenoje nedaug triukšmo. Nebent jį keltų treneris D.Blattas. Jo balsas rėkiant ant savo žaidėjų kartais girdisi kur kas geriau nei sirgaliai tribūnose.

Pirmasis kėlinys

10 min. Stambulo krepšininkai sureagavo spurtu ir staigiai pavijo Kauno komandą. Bet žalgiriečiai pirmą ketvirtį baigė priekyje 16:14.

8 min. L.Westermannas ir A.Lima Stambule jaučiasi puikiai. Jie jau pelnė po 6 taškus, o Kauno klubas trūktelėjo į priekį 14:7.

6 min. L.Westermannas pasižymi pirmuoju tritaškiu Kauno klubo gretose, o kiti žalgiriečiai patikimai aria gynyboje – 7:5.

4 min. J.Andersonas jau pataikė tritaškį į savo buvusios komandos krepšį. Bet rungtynių pradžia nerezultatyvi: „Žalgiris“ atsilieka 4:5.

„Žalgirio“ starto penketas: Kevinas Pangosas, Leo Westermannas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Augusto Lima.