Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur. 15-tos dienos proga!
2015 12 04 /23:54

„Panathinaikos“ nukovė „Barcą“ ir padovanojo „Žalgiriui“ kelialapį į „Top 16“!

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai – Eurolygos „Top 16“ etape! Tai tapo aišku po to, kai Atėnų „Panathinaikos“ (4-4) krepšininkai namuose 93:86 (21:22, 24:13, 21:22, 27:29) įveikė „Barcelona“ (6-2). Prieš tai Zeliona Guros „Stelmet“ (2/6) krepšininkai svečiuose sugebėjo palaužti Krasnodaro „Lokomotiv“ (6/2) – 66:51 (24:13, 16:14, 12:11, 14:13).
Dimitris Diamantidis
Dimitris Diamantidis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kauno „Žalgiris“ į Eurolygos „Top 16“ etapą pateko jau septintą kartą iš eilės. Prieš sezoną klubo vadovai kalbėjo, kad tikimasi šį sezoną pasiekti ir „Top 8“ etapą.

Likusios dvejos grupių etapo rungtynės praktiškai nieko nelems, nors žalgiriečiai dar gali pakilti į trečiąją C grupės vietą.

6. Zelionos Guros „Stelmet“ 2/6

LKL čempionams po pergalės prieš Izmiro „Karšiyaka“ trečiadienį reikėjo sulaukti „Lokomotiv“ arba „Panathinaikos“ pergalės. Pačiam Graikijos klubui ši pergalė bilieto į kitą etapą dar negarantuoja.

Mačo didvyriais tapo D.Diamantidis ir M.Raduljica kartu surinkę beveik pusę komandos taškų.

Antrą idealų kėlinuką sužaidę Graikijos krepšininkai vienu metu pirmavo 16 taškų (53:37). Daugiausia, ką „Barcai“ buvo pavykę padaryti – sumažintas skirtumas iki 4 taškų (85:81). Vis dėlto, rungtynių pabaigoje „Panathinaikos“ neklydo mesdami baudas ir iškovojo pergalę.

Abi komandos rungtynėse metė net 70 baudų metimų. PAO pataikė 31 iš 38, o „Barca“ – 26 iš 32. Katalonai metė net 28 tritaškius, tačiau tikslą pasiekė tik 10 (35%).

„Panathinaikos“​: M.Raduljica (8/9 dvit., 9/9 baud., 31 naud. bal.) 25, D.Diamantidis (1/1 dvit., 2/4 trit., 12/14 baud., 4 atk. kam., 29 nad. bal.) 20, N.Calathesas (9 atk. kam., 10 rez. perd.) 9.

„Barcelona“: A.Abrinesas (3/7 trit., 8/8 baud.) 21, S.Perperglou 13, A.Tomičius (10 atk. kam.) 11.

Zeliona Guros „Stelmet“ (2/6) – Krasnodaro „Lokomotiv“ (6/2) 66:51 (24:13, 16:14, 12:11, 14:13).

Sužaidus 6 minutes pirmajame kėlinuke „Stelmet“ pirmavo 10:8, tačiau surengė galingą spurtą 14:5 ir jau po pirmojo ketvirčio turėjo dviženklį pranašumą.

Sužaidus tris minutes trečiajame ketvirtyje lenkų persvara jau buvo pasiekusi 20-ies taškų ribą (59:39). Pirmą savo metimą iš žaidimo vienas „Lokomotiv“ lyderių Malcolmas Delaney pataikė iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus 3 min.

Kone su sirena jis įdėjo iš viršaus ir „Lokomotiv“ surinko 51 tašką, taip išvengdama sezono nerezultatyvumo rekordo, kurį rusų arenoje pasiekė vos 50 taškų įmetęs „Žalgiris“.

„Lokomotiv“ pataikė vos 3 tritaškius iš 22 (13%), o kovą dėl kamuolių pralaimėjo 29:37. Lenkai įmetė daugiau nei pusę savo dvitaškių (18/34), o rusai juos metė tik 41 proc. taiklumu (15/36).

„Lokomotiv“: C.Singletonas 11, V.Claveras (0/4 trit.) 10, A.Randolphas ir M.Delaney (1/4 dvit., 1/5 trit., 4 kld.) po 7.

„Stelmet“: D.Borovnjakas, D.Bostas (4/5 dvit., 1/1 trit.) ir M.Ponitka (11 atk. kam.) po 11.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti