2022 10 27

Pirmoji „Olympiakos“ nesėkmė: „Monaco“ su D.Motiejūnu triumfavo Pirėjuje

Keturiomis pergalėmis iš eilės Eurolygos sezoną pradėjusi Pirėjo „Olympiakos“ patyrė pirmąją nesėkmę. Graikijos grandą svečiuose 81:76 (17:16, 16:21, 23:14, 25:25) ant menčių paguldė „Monaco“ su Donatu Motiejūnu. Vienintele nepralaimėjusia Eurolygos komanda liko Stambulo „Fenerbahče“.
Mike'as Jamesas
Mike'as Jamesas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Simboliška, kad pirmąjį Eurolygoje sezono mačą savų žiūrovų akivaizdoje Pirėjo „Olympiakos“ žaidė prieš komandą, kurią įveikė praėjusio sezono fantastiškoje ketvirtfinalio serijoje.

Tuomet dar prieš dvikovos pabaigą skelbiantį arbitrų švilpuką Graikijos klubo sirgaliai įsiveržė į aikštelę, tribūnose užsikūrė degalai, o į tai sureagavusi Eurolyga skyrė „Olympiakos“ baudą bei uždraudė sirgaliams apsilankyti dvikovoje su Kauno „Žalgiriu“.

Ketvirtadienio vakaro rungtynės Taikos ir draugystės arenoje prasidėjo „Monaco“ žvaigždės Mike'o Jameso siautuliu. Gynėjas surinko 9 taškus iš eilės, bet antrajame kėlinyje Kosto Slouko pažadinta Pirėjo ekipa perėmė dvikovos kontrolę į savo rankas.

Jordano Loydo ir Elie Okobo truktelėti svečiai sužaidė galingą trečią kėlinį (23:14), prieš lemiamas 10 minučių pirmavę 56:51. Fortūną pasikinkęs tritaškį nuo lentos smeigė Alpha Diallo, keturis taškus pridėjo Mike'as Jamesas, o „Monaco“ ėmė šeimininkauti 66:54.

„Olympiakos“ bandymus sugrįžti dvikovos pabaigoje užgesino Elie Okobo, realizavęs ir baudų metimus, ir tritaškį.

Vienintele nepralaimėjusia Eurolygos komanda liko Stambulo „Fenerbahče“.

Donatas Motiejūnas per beveik 16 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.

„Olympiakos“: Shaquille'as McKissicas 15, Saša Vezenkovas 13 (7 atk. kam.), Thomasas Walkupas, Kostas Sloukas ir Joelis Bolomboy (8 atk. kam.) – po 10.

„Monaco“: Elie Okobo 23 (4 rez. perd., 28 naud. bal.), Mike'as Jamesas 20 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Jordanas Loydas 10 (5 rez. perd.), Johnas Brownas 9.