2022 11 25

Prieš išvyką į Kauną – įspūdinga „Panathinaikos“ pergalė

Atėnų „Panathinaikos“ (4-6) į mūšį su Kauno „Žalgiriu“ atvyks po dviejų skambių pergalių Eurolygoje per tris dienas. Pastarąjį laimėjimą Graikijos grandas pasiekė 77:58 (15:11, 24:13, 27:13, 11:21) sudaužęs Vilerbano ASVEL (3-7) krepšininkus, kuriems tai buvo ketvirtoji nesėkmė iš eilės.

Dramatiška Atėnų „Panathinaikos“ pergalė namuose per pratęsimą trečiadienį prieš Bolonijos „Virtus“ suteikė sparnus – Graikijos grandas OAKA arenoje neturėjo vargo prieš Vilerbano ASVEL.

Rimtą nusiteikimą PAO ėmė rodyti nuo pirmųjų minučių, per pirmąjį ketvirtį praleidusi 11, o per antrąjį – 13 taškų. Į ilgąją pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami įtikinamai 39:24.

Varžovų daužymą „Panathinaikos“ pratęsė ir po ilgosios pertraukos, kai trečiąjį ketvirtį laimėjo 27:13. 29-ąją mačo minutę Atėnų klubo pranašumas siekė 29 taškus.

Gėdą krepšininkai iš Prancūzijos nuplovė ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 21:11 ir bendrą rezultatą sumažino iki 58:77.

Pagrindiniu „Panathinaikos“ pergalės kalviu tapo Dwayne'as Baconas, per beveik 27 minutes surinkęs 25 taškus (6/9 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 efektyvumo balus.

Dėl nugaros traumos trečią mačą paeiliui Eurolygoje ir Graikijos čempionate praleido Marius Grigonis. Lietuvos rinktinės gynėjas diskomfortą nugaroje pajuto praėjusią savaitę vykusio mačo su Stambulo „Fenerbahče“ pradžioje.

Kitas PAO lietuvis Artūras Gudaitis pergalingame mače žaidė 12 minučių, pelnė 6 taškus (2/5 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, kartą suklydo ir surinko 9 naudingumo balus.

Jau kitą penktadienį Atėnų klubas lankysis Lietuvoje ir susikaus su Kauno „Žalgiriu“.

„Panathinaikos“: Dwayne'as Baconas 25, Mateuszas Ponitka 10 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Georgios Papagiannis 9.

ASVEL: Yvesas Ponsas 11, Alexas Tyusas 10 (9 atk. kam.), Youssoupha Fallas 9 (7 atk. kam.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas