Stambule prieš „Anadolu Efes“ žalgiriečiai nelaimi nuo 2018-ųjų.
Prieš šią savaitę Stambulo klubas buvo pralaimėjęs net devynis Eurolygos mačus iš eilės, tačiau antradienį sutriuškino „Valencia“, o dabar davė kirtį į kitai į Eurolygos įkrintamąsias besitaikančiai komandai – „Žalgiriui“.
Jau rungtynių pradžioje turkai užpylė „Žalgirį“ taikliais tolimais metimais. Jie pataikė pirmus penkis tritaškius iš tiek pat bandymų, o galiausiai pirmą ketvirtį baigė su 7 tolimais metimais (iš 9). Visgi net ir į tokį siautulį T.Masiulio vyrai rado savo atsakymų.
Iš viso per pirmąją rungtynių pusę kauniečiai padarė 7 klaidas, praleido 10 tolimų metimų, bet vis tiek laikėsi žaidime, nes puikiai žaidė Nigelas Williamsas-Gossas (15 taškų) ir Ąžuolas Tubelis (11). Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ atsilikimo tik per vieną taiklų metimą – 45:47.
Visgi antrą rungtynių pusę turkai pradėjo spurtu 8:0 ir pirmą kartą išaugino atotrūkį iki dviženklio skirtumu. Bet „Žalgiris“ nesugriuvo. Ąžuolas Tubelis pradėjo pataikyti iš toli, netrukus tolimą metimą su varžovo pražanga pataikė ir Maodo Lo ir 17:2 spurtavę svečiai šovė į priekį – 63:57. Visgi kėlinio viduryje žalgiriečiai stipriai užsikirto ir pralaimėjo atkarpą 0:11.
Penkių taškų atsilikimas (71:75) – neišgąsdino. „Žalgiris“ atsitiesė, tačiau lemiamomis minutėmis Sylvaino Francisco metimai tikslo nepasiekė, o šeimininkai žaidė geriau, spurtavo 9:0 ir laimėjo rungtynes.
Šiame mače Stambulo komanda pagerino savo šio sezono tritaškių rekordą, pataikę 16 metimų iš 32.
Žalgiriečiams 22 taškus pelnė Ą.Tubelis, 19 – N.Williamsas-Gossas, 11 – Mosesas Wrightas.
Turkus su 19 taškų į priekį tempė Jordanas Loydas.
Pirmasis komandų susitikimas Kaune gruodžio mėnesį baigėsi triuškinančia „Anadolu Efes“ pergale – 87:64.
„Žalgiris“: Ą.Tubelis 22 (5 atk. kam.), N.Williamsas-Gossas 19 (2 per. kam.), M.Wrightas 11 (5 atk. kam., 2 blk.), M.Lo 10, S.Francisco 9 (5 rez. perd., 7 kld.), D.Giedraitis 3, E.Ulanovas 2, I.Brazdeikis 2, A.Butkevičius 2, L.Birutis 2 (5 atk. kam.), D.Sleva 0.
„Anadolu Efes“: J.Loydas 19 (5 atk. kam.), P.Dozieras 14, N.Weileris-Babbas 13 (6 rez. perd., 2 per. kam.), E.Osmani 12, S.Lee 10 (8 rez. perd.).
Rungtynių eiga:
IV kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 92:82.
40 min. Jordanas Loydas smeigia 15-ąjį turkų tritaškį ir didina persvarą iki 4 taškų. Pralaimėjimas.
39 min. Sylvainas Francisco prameta du metimus.
38 min. Sabeno Lee keturi taškai iš eilės. Turkai priekyje 83:82.
37 min. Dovydo Giedraičio pirmieji taškai, bet kokie svarbūs. Gynėjas pataiko iš toli ir „Žalgiris“ vėl yra priekyje 82:79.
37 min. Ąžuolas Tubelis pataiko savo tritaškį ir kauniečiai jau priekyje 77:76. Turkai atsako tritaškiu. 77:79. Mosesas Wrightas lygina rezultatą 79:79.
36 min. Mosesas Wrightas ir Sylvainas Francisco baudomis artina kauniečius prie varžovų. 74:76.
35 min. Viskas labai greitai keičiasi. Iš plius šešių – į minus penkis... 0:11 atkarpa ir 71:76.
32 min. Kauniečius tempia du metimus pataikantis Nigelas Williamsas-Gossas, tačiau po to gynėjas gauna nesportinę pražangą įšokęs į tritaškį metusio varžovo trajektoriją. 71:68.
III kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 65:67.
30 min. Daug chaoso aikštelėje, bet kauniečiams jis palankus – 67:62.
27 min. Maodo Lo pataiko tritaškį su pražanga ir jau yra priekyje. 59:57.
25 min. Du Ąžuolo Tubelio tritaškiai atgaivina kauniečių viltis. 55:57.
23 min. Mosesas Wrightas pelno pirmuosius du kauniečių taškus antroje pusėje. 47:55.
22 min. Nekokia antros pusės pradžia. Turkai pelno 9 taškus be atsako ir staiga deficitas išauga iki dviženklio – 45:55.
II kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 45:47.
18 min. Kauniečiai pagaliau yra priekyje 43:42.
16 min. Sylvainas Francisco pataiko antrą savo tritaškį, bet kitoje aikštės pusėje turkai atsako tuo pačiu. 36:37.
13 min. Nigelas Williamsas-Gossas karštas toliau ir trečias jo tritaškis. 29:30.
11 min. Turkai tęsia tritaškių šou ir pataiko aštuntą kartą iš 10 metimų. Įsibėgėja PJ Dozieras. Atsiliekame 24:28.
I kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 25:24.
10 min. Nigelas Williamsas-Gossas puikiu flauteriu baigia kėlinį ir pelno 10-ąjį tašką.
7 min. Nigelas Williamsas-Gossas pataiko iš toli vėl. Lieka tik vieno metimo skirtumas. 18:20.
6 min. Jordano Loydo dar vienas tolimas metimas. Jau šeštasis šeimininkų tritaškis. Laimei, tuo pačiu atsako ir Nigelas Williamsas-Gossas. 15:20.
5 min. „Anadolu Efes“ pataiko ir penktąjį savo tritaškį. Atsiliekame 12:17.
4 min. Audringa mačo pradžia. Turkai pataiko keturis tritaškius iš tiek pat bandymų ir diktuoja tempą, bet kauniečiai nepasiduoda. Ąžuolo Tubelio taškai. 12:14.









