2017 02 02

Rekordinis Lukas: pergalinga „Žalgirio“ banga nuplovė ir Barseloną

Istorinė pergalių serija prieš Eurolygos grandus pratęsta. Kauno „Žalgiris“ namuose 89:85 (18:24, 21:14, 22:23, 28:24) nukovė ir „Barcelona“ krepšininkus, kurie Kaune buvo įveikti pirmą kartą. Lukas Lekavičius surengė fantastišką pasirodymą – pataikė 8 dvitaškius ir su 17 taškų pasiekė naują rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Pastarąjį kartą „Žalgiris“ tris pergales iš eilės iškovojo dar 2014 metais.
Šarūnas Jasikevičius
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.
Eurolyga | „Žalgiris“ – „Barcelona“ 89:85 I „Žalgirio“ arena

Suprasti akimirksniu

• Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą nuo 2000 metų Eurolygoje namuose nugalėjo „Barcelona“.
  • Lukas Lekavičius pelnė 17 taškų ir pagerino rezultatyvumo rekordą Eurolygoje.
  • Paulius Jankūnas visų laikų rezultatyviausiųjų sąraše pakilo į 12 vietą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šaras švyti: „Nežinau, ką sirgaliai darė prieš rungtynes, bet tegul tą daro kiekvieną kartą“

Nuostabus L.Lekavičius: „Po tokių pergalių dingsta visi skausmai“

Edgaras Ulanovas užvedė komandą nuo pirmojo kėlinio, tačiau Vitoro Faverani vedama „Barcelona“ po 10 minučių pirmavo šešiais taškais. Antrajame kėlinyje „Žalgirį“ pastūmėjo Pauliaus Jankūno taškai, kurie padėjo persverti rezultatą ir prieš antrąją rungtynių pusę šeimininkai pirmavo 39:38.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 61:61. Puikias rungtynes sužaidė Lukas Lekavičius, kuris pataikė aštuonis dvitaškius ir surinko 17 taškų. Tai naujas krepšininko rezultatyvumo rekordas Eurolygoje.

17 taškų pelnė ir Edgaras Ulanovas, kuris juodai dirbo abejose aikštės pusėse.

Ketvirtajame kėlinyje jau tradiciškai techninę pražangą gavo Š.Jasikevičius. Tačiau užsivedę žalgiriečiai nušlavė dar vieną Eurolygos grandą.

Didžiosios pertraukos metu Kauno „Žalgiris“ pasveikino ir pagerbė legendinį klubo ir Lietuvos rinktinės trenerį Vladą Garastą.

Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas vasario 8 dieną minės 85-erių metų jubiliejaus sukaktį.

Aliaus Koroliovo nuotr./Vladui Garastui „Žalgirio“ arenoje plojo 12 tūkstančių krepšinio mylėtojų

Paulius Jankūnas pelnė 15 taškų ir Eurolygos visų laikų rezultatyviausių krepšininkų sąraše pakilo į 12 vietą. Įmetęs dar 3 taškus, Kauno „Žalgirio“ kapitonas taps naujuoju Lietuvos rekordininku Eurolygoje ir aplenks Šarūną Jasikevičių.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė Juanas Carlosas Navarro, kuris pelnė 17 taškų.

Paulius Jankūnas Eurolygos visų laikų rezultatyviausių krepšininkų sąraše pakilo į 12 vietą.

Devintą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ pakilo į dešimtą vietą. Tryliktą pralaimėjimą patyrusi „Barcelona“ rikiuojasi vienuolikta.

„Žalgiris“ Kaune dar nebuvo įveikęs Barselonos krepšininkų – nuo 2000-ųjų pralaimėjo 10 kartų.

„Barcelona“ Kaune pralaimėjo jau aštuntas išvykos rungtynes Eurolygoje iš eilės.

Pastarąjį kartą „Žalgiris“ trijų pergalių serija Eurolygoje džiaugėsi 2014-ųjų lapkritį.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 89:85 (18:24, 21:14, 22:23, 28:24)

Dvitaškiai: 23/33 (69,7%) – 20/36 (55,6%)

Tritaškiai: 8/22 (36,4%) – 10/26 (38,5%)

Baudos metimai: 19/23 (82,6%) – 15/19 (79,0%)

Atkovoti kamuoliai: 27 – 23

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 23

Klaidos: 12 – 10

Perimti kamuoliai: 6 – 4

„Žalgiris“: L.Lekavičius bei E.Ulanovas po 17, P.Jankūnas 15, A.Milaknis 14, L.Westermannas ir B.Motumas po 8, A.Lima ir A.Kavaliauskas po 4, K.Pangosas 2.

„Barcelona”: J.C.Navarro 17, T.Rice'as (7 rez. perd.) ir P.Koponenas po 12, J.Doellmanas ir V.Faverani po 11, S.Perpergolou 7, A.Vezenkovas 6, V.Claveras ir 5, S.Peno ir A.Tomičius po 2.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 89:85

40 min. Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai neklydo mesdami baudos metimus ir pirmą kartą Kaune nugalėjo katalonus.

37 min. B.Motumo tritaškis pakėlė iš vietų visus, kurie dar sėdėjo – 80:74.

36 min. Š.Jasikevičius ir J.C.Navarro gavo po techninę pražangą.

35 min. B.Motumas persvėrė rezultatą, o A.Lima blokavo T.Rice'o metimą. Arena ošė. L.Lekavičius pataikė jau septintą metimą ir „Žalgiris“ spurtavo 9:0. J.C.Navarro nutraukė žalgiriečių seriją – 73:72.

33 min. J.C.Navarro smeigė jau trečią tritaškį. Po A.Vezenkovo taiklaus metimo Š.Jasikevičius nieko nelaukdamas paprašė pasitarimo. A.Milaknis smeigė du tritaškius iš eilės – 67:70.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 61:61

30 min. P.Jankūnas smeigė labai svarbų tritaškį ir jau turėjo 13 taškų savo sąskaitoje. L.Lekavičius pataikė ketvirtą metimą iš tiek pat bandymų. Tačiau „Barcelona“ spurtavo ir persvėrė rezultatą. L.Lekavičius išlygino rezultatą.

25 min. L.Lekavičius pelnė jau aštuntąjį tašką. T.Rice'as iškart lygino rezultatą, o A.Milaknis smeigė tritaškį – 49:48.

23 min. P.Koponeno tritaškis nutildė „Žalgirio“ areną. L.Lekavičius sugrąžino vieno taško skirtumą – 43:44.

Didžiosios pertraukos metu buvo pagerbtas 85-ąjį gimtadienį greitai švęsiantis Vladas Garastas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 39:38

20 min. P.Jankūnas baudos metimais persvėrė rezultatą. Iš viso jo sąskaitoje jau buvo 8 taškai. E.Ulanovas efektingai įmetė iš po krepšio. Prieš didžiąją pertrauką žalgiriečiai turėjo taško pranašumą.

17 min. K.Pangosas gavo nesportinę pražangą, bandydamas sustabdyti greitą varžovų ataką. Tačiau S.Perperoglou prametė abu baudos metimus – 31:32.

15 min. A.Milaknis smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą. Tačiau iš toli pataikė ir J.C.Navarro – 29:30.

13 min. L.Lekavičius pavogė kamuolį iš T.Rice'o ir išprovokavo jo pražangą. P.Jankūnas pelnė jau ketvirtąjį tašką ir visų laikų Eurolygos rezultatyviausiųjų sąraše aplenkė I.Rakoševičių bei pakilo į 12 vietą – 22:24.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 18:24

10 min. B.Motumo tritaškis pabudino visą areną, tačiau J.Doellmanas buvo paliktas laisvas ir pataikė iš vidutinio nuotolio. Š.Jasikevičius už tai kritikos savo auklėtiniams negailėjo. Iki kėlinio pabaigos „Barcelona“ atitrūko šešiais taškais.

7 min. L.Westermannas griūdamas pelnė ketvirtą tašką iš eilės. Katalonai taip pat nesnaudė ir išprovokavo A.Limos pražangą. V.Faverani jau turėjo savo sąskaitoje 7 taškus – 13:15.

5 min. Rungtynės prasidėjo intensyviu tempu. E.Ulanovas sėkmingais reidais pildė šeimininkų sąskaitą ir įpusėjus kėliniui komandas skyrė tik taškas – 9:10.