2023 01 11

Sezono mačą sužaidęs R.Jokubaitis padėjo „Barcelonai“ laimėti Vilerbane

Šarūnas Jasikevičius negalėjo atsipalaiduoti nė akimirkai. Traumų išretinta Vilerbano ASVEL (6-12) metė rimtą iššūkį „Barcelona“ (12-6) žvaigždynui.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / „Barcelona“ klubo nuotr.

Lietuvis Rokas Jokubaitis sužaidė geriausią sezono mačą Eurolygoje, o Katalonijos klubas išvykoje galiausiai palaužė varžovus 82:75.

„Tai nebuvo geriausios mūsų rungtynės, – pripažino Š.Jasikevičius. – Manau, mums trūko ambicijų. Tikiuosi, kad laikui bėgant parodysime tikrąjį savo veidą, kurio šįvakar mes tikrai neparodėme.“

Be Nando De Colo, Davido Lighty, Alexo Tyuso ir Joffrey Lauvergne'o žaidęs ASVEL paleido „Barcelona“ į priekį dar antrajame kėlinyje (26:37).

Tačiau trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 12:0 ir sugrąžino intrigą.

Likus žaisti pusę kėlinio ASVEL netgi pirmavo (73:69), tačiau lemiamu metu Š.Jasikevičiaus auklėtiniai išsitraukė geležinę gynybą. Jie visiškai surakino šeimininkus, o Cory Higginsas rinko lemiamus taškus (73:78).

ASVEL krepšininkams tai ketvirtas pralaimėjimas Eurolygoje iš eilės, o „Barca“ sugrįžo į pergalingą kelią ir pavijo Eurolygos lyderius.

Rokas Jokubaitis per 25 minutes su puse pelnė 13 taškų (4/8 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Tai rezultatyviausios ir naudingiausios (18) lietuvio rungtynės šiame sezone Eurolygoje.

Verta prisiminti, kad Barselonoje tarpusavio rungtynes netikėtai buvo laimėjęs ASVEL klubas (75:74), kai pergalingą metimą pataikė N.De Colo.