2023 01 26

Šaro apmaudas: persvarą išbarsčiusi „Barca“ pralaimėjo „El Clasico“ per pratęsimą

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi „Barcelona“ (13-8) dramatiškai pralaimėjo principinę dvikovą Eurolygoje. Dukart dviženklę persvarą išbarstę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai krito „El Clasico“ mūšyje prieš Madrido „Real“ (14-7).
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Galutinis rungtynių rezultatas – 91:86 (16:20, 16:19, 18:20, 23:14, 18:13) šeimininkų naudai.

„Barca“ jau pirmajame kėlinyje pasiuntė „Real“ į nokdauną, greitai susikraudama dviženklę persvarą (18:6).

Daugiausia Gabrielio Decko pastangomis šeimininkai sumažino skirtumą (30:33), bet Š.Jasikevičiaus auklėtiniai vėl atitrūko trečiojo kėlinio pabaigoje (57:47).

Tačiau svečiams ir vėl neapvyko išsaugoti persvaros. Ketvirtajame kėlinyje užsikūręs 35-erių veteranas Sergio Llullas pelnė 8 taškus iš eilės ir tritaškiu persvėrė rezultatą (69:67).

Kitoje aikštės pusėje lyderio vaidmens ėmėsi Cory Higginsas, atsakęs tritaškiu, sumetęs baudas ir grąžinęs „Barcą“ į priekį (73:69).

Bet „Real“ nepasidavė ir tada – Mario Hezonja pataikė sudėtingą dvitaškį, „Barca“ neužpuolė, o S.Llullas sumetė baudas (73:73). Per likusį laiką sužingsniavo ir Nikola Mirotičius, ir S.Llullas, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu herojaus kostiumą užsitempė Džananas Musa. Bosnis pelnė 9 taškus, o „Real“ šovė į priekį (84:76). „Barca“ dar bandė gelbėtis (87:84), bet nesėkmingai.

9 minutes žaidęs Rokas Jokubaitis pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet dukart suklydo ir rungtynes baigė su 1 naudingumo balu.

„Real“: Gabrielis Deckas 23 (7 atk. kam.), Sergio Llullas 19, Džananas Musa 18, Walteris Tavaresas 10 (7 atk. kam.), Mario Hezonja 7.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 17 (5 klaid.), Tomašas Satoransky (3/4 trit., 7 rez. perd.) ir Janas Vesely – po 12, Cory Higginsas 10 (5 klaid.), Alexas Abrinesas 9.