Publikuota: 2009 gegužės 3d. 23:15

Šarūnas Jasikevičius – Eurolygos čempionas! (nuotraukos)

„Panathinaikos“ triumfas
Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr. / Atėnų „Panathinaikos“ ekipa

Stipriausio Europos krepšinio klubo sostą po metų pertraukos susigrąžino auksinio berniuko Š.Jasikevičiaus atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa. Ji sekmadienį Berlyne (Vokietija) vykusiose reto grožio Eurolygos finalo rungtynėse nukarūnavo Maskvos CSKA klubą su Ramūnu Šiškausku.

Finalinį 2008–2009 metų sezono mūšį sėkmingiau pradėjo čempionų titulą gynusi Maskvos CSKA ekipa, nesunkiai mynusi kelius varžovų krepšio link (4:10). Vis dėlto skyles gynyboje netrukus užsikamšiusi „Panathinaikos“ komanda sugebėjo perimti mačo vadeles į savo rankas. Pasinaudodamas technine Matjažo Smodišo pražanga keturis baudos metimus iš eilės realizavo „Panathinaikos“ milžinas iš Juodkalnijos Nikola Pekovičius, suteikdamas apčiuopiamą persvarą jau Atėnų klubui (17:12).

CSKA lyderiui R.Šiškauskui šaudant pro šalį (pirmoje rungtynių pusėje tikslą pasiekė vos 1 lietuvio bandymas iš 7), karininkų ekipos puolimas susidūrė su rimtomis problemomis. Tuo tarpu priešingoje barikadų pusėje pasirodęs Š.Jasikevičius sukėlė tikrą audrą, prapliupusią taikliais tritaškiais į CSKA krepšį. 33 metų lietuvis per šiek tiek daugiau nei pusę kėlinio spėjo atlikti net 4 rezultatyvius perdavimus, o jo komandos draugai – pasiųsti 8 taiklias tritaškes bombas į varžovų krepšį. Taip „Panathinaikos“ susikrovė solidžią 23 taškų persvarą (51:28).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių tarp Atėnų „Panathinaikos“ ir Maskvos CSKA akimirkos.

CSKA renesansas

Bedantis CSKA puolimas ir toliau strigo graikų gynybos labirintuose. Pirmąjį tritaškį Rusijos klubui pavyko pataikyti prabėgus daugiau nei 25 minutėmis nuo mačo pradžios (56:37). Tačiau jį pataikęs R.Šiškauskas, atrodo, įkvėpė vilties savo komandos draugams ir milžiniškomis pastangomis raudonieji sugebėjo laimėti atkarpą rezultatu 17:0 bei sugrąžinti intrigą (56:50). Atgavę pasitikėjimą puolime, „armiečiai“ įgavo papildomų jėgų ir gynyboje – per beveik 8 minutes į savo krepšį sugebėjo nepraleisti nė taško.

Gelbėti skęstančio „Panathinaikos“ komandos laivo ėmėsi Stratosas Perperoglou – iš eilės , surinko 6 taškus (65:52). Tačiau kelti baltos vėliavos CSKA dar nebuvo linkusi – R.Šiškauskui smeigus dar vieną tritaškę vinį, skirtumas tapo minimalus (70:69).

Nervų karas

Užvirė tikras nervų karas, kurio metu sudrebėjo net ir Š.Jasikevičiaus ranka. Lietuvis prametė vieną baudos metimą (73:71), suteikdamas galimybę R.Šiškauskui išplėšti pergalę, tačiau sudėtingas pastarojo tritaškis paskutinėmis dvikovos akimirkomis tikslo nepasiekė.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju buvo išrinktas Vassilis Spanoulis (13 tšk.). Š.Jasikevičius prie pergalės pridėjo 10 taškų ir 4 rezultatyvius perdavimus. Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyviausiai žaidė Johnas Robertas Holdenas (14 tšk.). R.Šiškausko sąskaitoje – 13 taškų.