2021 10 12

Sensacija Lione: Kosto Antetokounmpo dvitaškis pražudė Eurolygos čempionus

Eurolygos čempionė Stambulo „Anadolu Efes“ (0-3) ir toliau lieka be pergalių. Ergino Atamano auklėtiniai iššvaistė 19 taškų pranašumą Prancūzijoje bei 73:75 (25:20, 24:15, 13:18, 11:22) nusileido Vilerbano ASVEL (3-0) krepšininkams. Lemiamą dūrį į Turkijos komandos krepšį smeigė NBA žvaigždės Giannio Antetokounmpo brolis Kostas.
Vasilije Micičius
Vasilije Micičius / Euroleague.net

Shane'o Larkino dvitaškis antrojo kėlinio viduryje kilstelėjo Stambulo „Anadolu Efes“ persvarą iki 19 taškų (56:37), bet likęs laikas priklausė pergalingai šį sezoną žygiuojančiai Vilerbano ASVEL komandai, kuri pirmajame ture krepšinio pamokų davė ir Kauno „Žalgiriui“.

Sausakimšoje „Astroballe“ arenoje žaidę šeimininkai kilo į šturmą bei ketvirtojo kėlinio viduryje išlygino dvikovos rezultatą 67:67.

Vasilije Micičius tolimu metimu 39-ąją mačo minutę atstatė lygybę 73:73. Paskutinę ASVEL ataką į savo rankas paėmė Dylanas Osetkowski. Nors jis buvo netaiklus, bet kamuolį puolime atkovojęs Kostas Antetokounmpo persvėrė rezultatą šeimininkų naudai.

Pergalę „Anadolu Efes“ ekipai išplėšti galėjo Shane'as Larkinas, bet jo tolimas metimas per K.Antetokounmpo rankas tikslo nepasiekė.

Mačo didvyriu tapęs K.Antetokounmpo per 18 minučių pelnė 10 taškų ir atkovojo 4 kamuolius.

Įspūdingu universalumu pasižymėjo ASVEL gynėjas Ellie Okobo. Jis pelnė 7 taškus, atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Rezultatyviausiai Eurolygos čempionu gretose vėl žaidė Vasilije Micičius, pelnęs 24 taškus, tačiau ir suklydęs 8 kartus. Geriausiai naudingiausiam Eurolygos krepšininkui talkino pagrindinis jo ginklanešys Shane'as Larkinas, kurio sąskaitoje – 15 taškų.

ASVEL: Chrisas Jonesas 16, Williamas Howardas 13, Paulas Lacombe'as 11, Dylanas Osetkowskis ir Kostas Antetokounmpo – po 10.

„Anadolu Efes'“: Vasilije Micičius 24 (4/6 trit., 8 kld.), Shane'as Larkinas 15, Rodrigue'as Beaubois 13,