2023 02 02

Serija baigta: „Maccabi“ laimėjo dramą Valensijoje

Dviejų dėl vietos pirmajame Eurolygos aštuonete kovojančių komandų susitikime Tel Avivo „Maccabi“ (12-11) 94:93 (24:28, 21:27, 34:23, 15:15) palaužė „Valencia“ (12-11) ir nutraukė pastarosios penkių pergalių seriją.
Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai
Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Itin dramatiškai susiklosčiusiose rungtynėse „Maccabi“ spurtavo trečiajame kėlinyje ir 10 taškų deficitą, turėtą po pirmų dviejų kėlinių (45:55), pavertė 10 taškų persvara (77:67).

Dar likus mažiau nei trims minutėms rungtynėse „Maccabi“ pirmavo 91:84, bet „Valencia“ sugebėjo sugrįžti į rungtynes.

Chrisas Jonesas ir Jaredas Harperis pataikė po tritaškį, Joshas Nebo prametė baudą, o jas sumetęs Ch.Jonesas likus 41 sek. išlygino rezultatą (92:92).

„Maccabi“ atakoje iniciatyvos ėmėsi ir po prasiveržimo pasižymėjo Wade'as Baldwinas, o pražangą išprovokavęs J.Harperis pataikė tik sykį ir paliko svečiams 1 taško pranašumą (94:93) likus 10 sek.

Visgi W.Baldwinas suklydo ir „Valencia“ gavo dar vieną šansą. 3,2 sek. paskutinei atakai turėję ispanai galėjo išplėšti pergalę, bet Ch.Jonesas aidint sirenai nepataikė ir svečiai iš Izraelio triumfavo, tik trečią sykį šiame sezone laimėję rungtynes išvykoje.

Tiek Valensijos, tiek Tel Avivo komandos dabar turi po 12 pergalių ir 11 pralaimėjimų bei dalinasi 8-9 vietas turnyrinėje lentelėje.

„Valencia“: Jaredas Harperis 20 (4/8 trit.), Klemenas Prepeličius 15, Jaime Pradilla ir Chrisas Jonesas po 13, Jonah Radebaugh 11.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 19, Johnas Dibartolomeo (5/6 trit.) ir Bonzie Colsonas (7/8 dvit., 12 atk. kam., 32 naud. bal.) po 17, Jarrellas Martinas 10.