Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 05, 07:29

Šiltai apie Kauną atsiliepęs Z.LeDay – apie „Olimpia“ ambicijas, Marių, Nigelą ir Roką

Zachas LeDay dėl šlaunies traumos ant „Žalgirio“ arenos parketo neišbėgs, bet jis nekantrauja sugrįžti į Kauną, kuriame praleido puikų sezoną bei užmezgė amžiną draugystę. Sezonas pas Šarūną Jasikevičių amerikiečiui davė neįkainuojamos patirties ir suteikė sparnus, o su Ettore Messina jis šįmet viliasi triumfuoti visuose turnyruose.
Zachas LeDay
Zachas LeDay / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Bendraudamas su 15min Zachas LeDay dairėsi pro langą ir mėgavosi į kambarį besiskverbusiais saulės spinduliais. Italijoje oras žmones vis labiau lepina šiluma, bet džiaugtis pavasario teikiamas malonumais buvęs Kauno „Žalgirio“, o dabar Milano „Olimpia“ legionierius neskuba.

Pirmiausia, tai sąlygas Italijoje vis dar diktuoja koronavirusas. Sveikatos apsaugos ministeriją šalį padalino į keturias COVID-19 zonas pagal spalvas: balta, geltona, oranžinė ir mėlyna.

Lombardijos regionas, kuriame įsikūręs Milano klubas, prieš keletą dienų iš geltonos peršoko į sunkesnę oranžinę, tad judėjimo laisvė vėl griežtėja.

„Galėjome valgyti restoranuose, bet dabar jie užsidarė. Jei neklystu, namuose privaloma būti nuo 22 val. iki 6 val. Skaičiai sparčiai šoktelėjo į viršų, tad ribojimai sugriežtėjo“, – 15min sakė Zachas LeDay, vienas praėjusio sezono „Žalgirio“ lyderių.

Antra, tai Zachas yra namisėda, kuri mėgaujasi gamindamas maistą, ilsėdamasis ir koncentruodamasis tik į krepšinio sezoną. Kaip sako pats 26-erių metų 201 cm ūgio atletas, jo gyvenimas prie pandemijos stipriai nepasikeitė.

O krepšinis buvusiam „Žalgirio“ legionieriui kol kas sekasi puikiai, net jei jį kiek pristabdė šlaunies trauma, nubraukusi šansą išbėgti į aikštelę prieš savo buvusią komandą.

Šį sezoną „Olimpia“ jau laimėjo Italijos taurę, šalies pirmenybėse žengia pirmoje, o Eurolygoje – trečioje (17-10) vietoje. Z.LeDay yra antras pagal naudingumą italų profesoriaus Ettore Messinos karys.

Eurolygoje puolėjas per 24 minutes pelno po 10,3 taško (50,4 proc. dvit., 50 proc. trit., 91,2 proc. baud.), atkovoja po 4,7 kamuolio ir fiksuoja po 13 naudingumo balų, pagal kurį nusileidžia tik Shavonui Shieldsui (vid. 15 naud. bal.).

Gerą žaidimą Milane Z.LeDay argumentuoja sezonu Kaune – Šarūno Jasikevičiaus mokykla jam suteikė neįkainuojamos patirties, kuri atsispindi fantastiškame „dizainerių“ sezone.

„Pasakysiu atvirai ir širdies, „Žalgiris“ man visada liks ypatinga vieta. Atvykęs į Kauną aš išmokau labai daug. Neįtikėtina, kiek aš išmokau vos per vienerius metus Lietuvoje. Dėl to esu dėkingas Šarui, – 15min sakė Z.LeDay. – Žinojau, kad „Žalgiris“ yra puikus klubas, bet už jokius pinigus nenusipirksi Lietuvoje įgytos patirties, kurią man perdavė Šaras ir kiti klube dirbantys žmonės. Jie padėjo man tapti geresniu žmogumi, asmenybe ir žaidėju. Esu labai dėkingas. Lietuva ir „Žalgiris“ mano širdyje visada užims ypatingą vietą.“

Tinklalapyje 15min – interviu su „Olimpia“ aukštaūgiu Zachu LeDay, kuris pernai rungtyniavo „Žalgiryje“ – apie sezoną Milane, ambicingus klubo tikslus, trenerį Ettore Messiną ir jo skirtumus lyginant su Šarūnu Jasikevičiumi, Kaune likusius amžinus draugus, puikų sezoną žaidžiančius Marių Grigonį, Roką Jokubaitį, Nigelą Hayesą bei trumpą brolio Setho LeDay viešnagę Šiauliuose.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Zachas LeDay
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Zachas LeDay

– Zachai, kaip sekasi Milano komandai?

– Bandome žiūrėti iš rungtynių į rungtynes. Norime nuveikti kažką ypatingo, o visi susirinkome iš skirtingų krepšinio pasaulių ir filosofijų. Mažai žaidėjų liko komandoje iš pernai. Anksti susirinkome ir nutarėme, kad norime nuveikti kažką įsimintino. Turime tai tęsti. Jei neperskubėsim, sėkmė ateis. Talentas Milane yra beribis.

– Esate antras pagal naudingumą „Olimpia“ žaidėjas, kuri šiuo metu yra trečioje Eurolygos vietoje. Gal kitas žingsnis ves į NBA?

– Aš negalvoju apie ateitį. Jaučiuosi palaimintas žaisdamas Milane. Pernai tokiu metu nebūčiau galėjęs pasakyti, kad už metų žaisiu čia, o Šaras nebūtų pasakęs, kad treniruos „Barceloną“. Ateitis yra nenuspėjama.

Tiesiog bandau kasdien sunkiai dirbti. Noriu tapti geresniu žaidėju, padėti komandai laimėti ir būti sėkmingu. Per savo karjerą noriu laimėti kuo daugiau. Dievas mane stumia į priekį, o aš turiu tęsti pradėtą darbą.

– Kokios yra Milano klubo ambicijos šį sezoną?

– Tikslas yra laimėti viską. Taip turi galvoti visos komandos, dėl šios priežasties mes ir žaidžiame krepšinį. Bet negalime perskubėti, reikia žiūrėti iš rungtynių į rungtynes ir mokytis iš klaidų. Galime kontroliuoti dalykus, kuriuos galime kontroliuoti.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Ettore Messina
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Ettore Messina

– Kaip sekėsi prisitaikyti prie Ettore Messinos filosofijos, koks tai yra treneris?

– E.Messina dešimtmetį praleido NBA, o prieš išvykdamas į JAV laimėjo ne vieną titulą Europoje. Jis laimėjo keletą čempionatų su „San Antonio Spurs“ ir pasisėmė naujos patirties, kitokios filosofijos. Jis daugybę metų dirbo aukščiausiame lygyje su geriausiais žaidėjais, kasdien matė jų darbą, o grįžęs į Europą jis sukombinavo dviejų skirtingų krepšinio pasaulio filosofijas.

Aš gimiau ir augau Amerikoje, o jis viena koja buvo Italijoje, kita – Amerikoje. Ettore akcentuoja krepšininkų įgūdžių kėlimą ir turi aiškius darbo principus, kuriuos bando perteikti žaidėjams. Maišyta Europos ir NBA krepšinio filosofija yra jo pranašumas. Man pavyko ją perprasti ir tapti sėkmingu žaidėju. Sezoną norime užbaigti tinkama nata, nes turime dar du tikslus.

– Kuo E.Messina yra panašus ar skirtingas lyginant su Šarūnu Jasikevičiumi?

– Kalbant apie reiklumą, jie labai panašūs. Kaip žinote, Šaras turi sistemą. Jei nežaidi pagal sistemą, nesvarbu, iš dangaus gali pradėti snigti auksu, tu nežaisi. Šaras turi sistemą, o Messina reikalauja atlikti tinkamą veiksmą pagal tai, ką matai ir kaip skaitai situaciją. Pagal jį, turi žaisti tinkamai visam komandos labui.

Šie treneriai skirtingi, bet panašūs pagal reiklumą ir griežtumą. Aš esu jauniausias žaidėjas komandoje, tad Ettore mane treniruoja griežčiausiai. Aš visada turiu būti pasirengęs bet kam.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Zachas Leday ir Šarūnas Jasikevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Zachas Leday ir Šarūnas Jasikevičius

– Rungtynės prieš „Žalgirį“ jums yra įprastos ar kažkuo ypatingos?

– Pasakysiu atvirai ir širdies, „Žalgiris“ man visada liks ypatinga vieta. Atvykęs į Kauną aš išmokau labai daug. Neįtikėtina, kiek aš išmokau vos per vienerius metus Lietuvoje. Dėl to esu dėkingas Šarui.

Žinojau, kad „Žalgiris“ yra puikus klubas, bet už jokius pinigus nenusipirksi Lietuvoje įgytos patirties, kurią man perdavė Šaras ir kiti klube dirbantys žmonės. Jie padėjo man tapti geresniu žmogumi, asmenybe ir žaidėju. Esu labai dėkingas. Lietuva ir „Žalgiris“ mano širdyje visada užims ypatingą vietą.

– Geriausias patarimas, kokį Šaras jums yra davęs?

– Dalykas, kuris man padarė didžiausią įspūdį, tai Šaro pasiruošimas rungtynėms. Jis tai atlieka elitiniu lygiu.

Žiūrėkite, „Barcelona“ yra puiki komanda, nuostabūs žaidėjai, bet vien Šaro darbo etika ir pasiruošimas rungtynėms gali komandą pakelti į aukščiausią tašką. Dalykai, kuriuos jis atlieka prieš rungtynes – varžovų analizė, silpnų vietų ieškojimas, pasiruošimas... Aš noriu ir bandau šiuo aspektu susilyginti su Šaru. Siekiu, kad mano mentalitetas irgi būtų toks. Dabar labai rimtai žiūriu į kiekvieną mačą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Zachas LeDay
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Zachas LeDay

– Ar dar palaikote ryšį su žalgiriečiais? Apie ką dažniausiai bendraujate?

– Aš bendrauju su „Žalgirio“ žaidėjais ir klubo darbuotojais. Žinoma, o kaip kitaip? Mes bendraujame, aš jiems nuoširdžiai linkiu sėkmės.

Kartu pernai galėjome pasiekti kažką puikaus, mūsų forma kilo, kabinomės į atkrintamąsias, norėjome išpildyti keltus tikslus, bet viską nutraukė COVID-19. Daug dalykų pasaulyje pasikeitė dėl COVID-19 apskritai, ne tik krepšinyje. Linkiu žalgiriečiams sėkmės ir palaimos, nėra abejonių.

Mes kalbamės apie aktualijas ar kaip laikosi mūsų artimieji, kaip gyvenimas ir kaip reikalai. Bendraujame ir prieš, ir po rungtynių, nes mylime vienas kitą.

– Kokį įspūdį palieka šio sezono „Žalgiris“?

– Negaliu detaliai nusakyti, nes visa mano koncentracija sukasi aplink Milano komandą. Mes turime tikslų ir norime juos išpildyti. Negaliu dairytis į šonus, noriu būti susifokusavęs į kasdienį darbą.

„Žalgirio“ žaidėjams linkiu didžiausios sėkmės, bet koncentruojuosi tik į savo reikalus. Noriu padėti „Olimpia“ komandai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis

– Marius Grigonis tapo tikru „Žalgirio“ lyderiu, ar galėjote tikėtis tokio jo proveržio?

– Marius manęs nestebina visiškai, jis vienas geriausių gynėjų Eurolygoje. Tai akivaizdu. Jis turi talento ir tinkamą mąstymą. Jis nieko nebijo, o aš tai labai gerbiu. Mes panašūs – abu dirbame daug ir nieko nebijome.

Praėjęs sezonas jam buvo trumpas ir sunkus dėl traumos, jis jau ruošėsi sugrįžti rungtynėms Barselonoje, bet viską nutraukė COVID-19. Ilgas reabilitacijos procesas, pailsėjęs kūnas ir protas leido jam šį sezoną parodyti savo talentą visam pasauliui. Aš žinojau, kad taip bus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

– Lietuvoje vis daugiau kalbama apie Roką Jokubaitį ir jo žaidimą. Kokį įspūdį palieka jis, ar Rokas gali pasiekti NBA?

– Nėra abejonių, kad jis labai talentingas. Kitas dalykas, jis kasdien mokėsi iš Šaro, o tai matosi aikštelėje. Pernai mes su Roku kartu atlikdavome metimus, tą darėme kasdien.

Jis turi talentą ir tinkamą darbo etiką, kasdien labai sunkiai dirba, o dabar matome rezultatą. Manęs nenustebino, kad dėmesys Rokui vis labiau auga. Jis lyg laisva siela, žaidžianti laisvą krepšinį. Toks yra amerikietiškas krepšinis – greitas, laisvas, kūrybingas. Reikia eiti į aikštelę, atlikti teisingą veiksmą ir kietai žaisti gynyboje. Manau, kad jis visa tai turi.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Nigelas Hayesas
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Nigelas Hayesas

– Labai svarbiu „Žalgirio“ žaidėju tapo Nigelas Hayesas. Kas tai galėjo lemti?

– Nigelas gavo laisvės aikštelėje atlikti daugiau dalykų. Šaro sistemoje jis turėjo kitokį vaidmenį, bet dabar treneris pasikeitė. Nigelas demonstruoja, ką jis iš tikrųjų sugeba.

Jis darbininkas, pernai „Žalgiryje“ buvo daug darbščių vyrukų. Jie norėjo tapti geresniais bei kasdien tobulino žaidimą. Joks individualus patobulėjimas „Žalgiryje“ manęs nestebina. Jie to labai stipriai siekė, jie norėjo ir tikiu kad toliau nori padėti komandai siekti pergalių.

– Jūsų broliui Sethui nepavyko įsitvirtinti „Šiaulių“ klube, kokios priežastys tai nulėmė?

– Negaliu kalbėti apie Šiaulių klubo situaciją. Nežinau, kokie dalykai ten vyksta, kaip ten dirbama. Man per sudėtinga būtų kažką spręsti. Mano brolio kelionė krepšinyje yra kitokia nei mano.

Jis neseniai iškovojo Kosovo šalies taurę. Tik atvykęs parodė savo gebėjimus ir pakėlė komandą į kitą lygį. Iki Setho atvykimo komanda užėmė paskutinę vietą, o dabar laimėjo taurę. Jis parodė savo vertę, kad gali padėti komandai laimėti.

Nežinau nieko apie „Šiaulius“ bei kokie yra jų tikslai, bet mano brolis jau pirmajame profesionalo sezone parodė, kad yra nugalėtojas. Jis kasdien tobulėja, dirba, naudojasi situacijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek